Sta nije i redu

srbijadamus

Primećen član
Poruka
661
Pre nekog vremena suprug i ja smo pokrenuli kampanju Servisa za peglanje u Novom Sadu
Cene su ispod minimuma podelili smo oko 11000 letaka mi licno od zgrade do zgrade platili oglase za mesec dana u svim novinama . Platili reklamu na radijo stanicama .
Imamo sve ,inace sam od ovoga posla zivela par godina u Zagrebu i nisam imala servis ,tamo sam bila Srpkinja koja je dosla kao povratnik posla bilo kao u prici isti sistem . Sta nije u redu u Novom Sadu da li je sredina previse ruralna da bi placala usluge ili sta vec .
Epilog cetri poziva i to je sve. Definitivno servis za peglanje nefunkcionise .
 
Sta ja znam, ideja je OK, moze se to organizovati, ali nemoj da se iznenadis ako slucajno ne bude bas kako si ocekivala.
Ipak smo mi specificna zemlja i narod, ipak je kriza, ipak vec postoje vece firme koje se time bave.
A ruku na srce, nisam siguran da li su ti cene povoljne. Verovatno si procenila koliko ti novca treba, pa si ih tako odredila.
Ono, ako bi opeglala samo 20 kosulja dnevno, zaradjivala bi vise nego i kod Miskovica i kod privatnika. A posao zavrsis brzo i jos kod kuce.
Nije lose, ali se plasim da ne ide to bas tako.

Mozda da razmislis pa formiras cenu po kilogramu, ili da odmah formiras nize cene, kao da radis angro.
I tako ...
 
Ne kupamo se odecu nosimo dok se ne iscepa, jedemo luk u velikim kolicinama, carape ne menjamo po nekoliko meseci, donji ves ako se i koristi menjamo svaka cetiri dana (privi dan se obuce kako treba, drugi dan okrenemo, trec dan obrnemo kao prvi dan samo unutrasnja strana napolje cetvrti dan isto obrnuto kao drugi), pastu za zube ne poznajemo cetkicu koristimo kad nas zasvrbi na mestima gde ne dohvatamo rukom. Od dezodorasa koristimo prirodni pazuhas cak komarci od njega beze a ima dugotrajnije dejstvo od vecine skupocenih.
 
Mislim da je Niš ekonomski znatno uništenija sredina, ali koliko vidim ovde funkcioniše par PERIONICA u sklopu kojih vidim i da peglaju veš. Koliko vidim u prolazu uglavnom su uniforme upitanju.
Dosta studenata donosi veš, tako da možda počneš da razmišljaš i u tom pravcu.

Mislim da je računica jednostavna - oni koji imaju para da to plaćaju imaju već žene koje angažuju za čišćenje, pranje i peglanje, a ostali para nemaju ili (recimo kao ja) vole peglanje
 
Inace ako vec imas nameru da se bavis uslugama peglanje je verovatno poslednja stvar koja bi uspela. To je posao koji moze da saceka, koji moze da se odradi uz neku tv emisiju i slicno.

Mislim da je ljudima mnogo potrebnija npr dostava namirnica iz prodavnice i sa pijace (stari i nemocni) ili dostava domacih jela (stari, nemocni, prezauzeti, samci-muskarci), odrzavanje kuce, odrzavanje dvorista, cuvanje dece, cuvanje starih osoba, nego peglanje.
 
Pre nekog vremena suprug i ja smo pokrenuli kampanju Servisa za peglanje u Novom Sadu
Cene su ispod minimuma podelili smo oko 11000 letaka mi licno od zgrade do zgrade platili oglase za mesec dana u svim novinama . Platili reklamu na radijo stanicama .
Imamo sve ,inace sam od ovoga posla zivela par godina u Zagrebu i nisam imala servis ,tamo sam bila Srpkinja koja je dosla kao povratnik posla bilo kao u prici isti sistem . Sta nije u redu u Novom Sadu da li je sredina previse ruralna da bi placala usluge ili sta vec .
Epilog cetri poziva i to je sve. Definitivno servis za peglanje nefunkcionise .
Па овако... Не волим да пеглам, али, руку на срце, то и није тако страшно и не одузима превише времена. Уз пеглање треба да понудиш још нешто.
Овде жене углавном узимају жену за више послова одједном.
А ко има пара пара за пеглање, однеће ствари у перионицу и добити комплетну услугу.
И да... много жена пегла данас за сутра...
 
Pre nekog vremena suprug i ja smo pokrenuli kampanju Servisa za peglanje u Novom Sadu
Cene su ispod minimuma podelili smo oko 11000 letaka mi licno od zgrade do zgrade platili oglase za mesec dana u svim novinama . Platili reklamu na radijo stanicama .
Imamo sve ,inace sam od ovoga posla zivela par godina u Zagrebu i nisam imala servis ,tamo sam bila Srpkinja koja je dosla kao povratnik posla bilo kao u prici isti sistem . Sta nije u redu u Novom Sadu da li je sredina previse ruralna da bi placala usluge ili sta vec .
Epilog cetri poziva i to je sve. Definitivno servis za peglanje nefunkcionise .

A kakve su ti cene, konkretno?Eto, mene bi zanimalo.Nisam cula da to neko radi...
 
Kosulje muske 45 din
Farmerke 30
Jakne 80
Pidzama 55
Suknja 30
Majca 25
Dukserica 25
Mantil 50
Plahta 25
Jastucnica 10
Navlaka za Jorgan mala 35
Navlaka za jorgan velika 65
Stoljnajak za 4 osobe 30
Stoljnajk za 6 osba 40
Stoljnajk za 8 osoba 55
De4cija roba 25
Telefon 0649909703
Dostava se placa 150 dinara
 
Mislim da je Niš ekonomski znatno uništenija sredina, ali koliko vidim ovde funkcioniše par PERIONICA u sklopu kojih vidim i da peglaju veš. Koliko vidim u prolazu uglavnom su uniforme upitanju.
Dosta studenata donosi veš, tako da možda počneš da razmišljaš i u tom pravcu.

Mislim da je računica jednostavna - oni koji imaju para da to plaćaju imaju već žene koje angažuju za čišćenje, pranje i peglanje, a ostali para nemaju ili (recimo kao ja) vole peglanje

Pa dobro perionice su vec druga stvar.A samo peglanje to tesko. Mozda bi to mogao da bude neki dodatni poslic ali da to bude primarni posao od kog bi se zivelo to tesko.
 
Pre nekog vremena suprug i ja smo pokrenuli kampanju Servisa za peglanje u Novom Sadu
Cene su ispod minimuma podelili smo oko 11000 letaka mi licno od zgrade do zgrade platili oglase za mesec dana u svim novinama . Platili reklamu na radijo stanicama .
Imamo sve ,inace sam od ovoga posla zivela par godina u Zagrebu i nisam imala servis ,tamo sam bila Srpkinja koja je dosla kao povratnik posla bilo kao u prici isti sistem . Sta nije u redu u Novom Sadu da li je sredina previse ruralna da bi placala usluge ili sta vec .
Epilog cetri poziva i to je sve. Definitivno servis za peglanje nefunkcionise .

Jako ružno. Pitati se šta nije u redu, zato što vam ljudi ne daju da im peglate za novac. Prvo, ljudi sami umeju da peglaju. Drugo, ljudi se plaše ekonomske krize i malo je onih koji imaju toliko da ne razmišljaju o štednji. Plaćanje peglanja nekome je nepotreban trošak u ovo vreme. Vaše iskustvo u Zagrebu se vezuje za godine kada je sve bilo ok, dakle, već do prole godine su ljudi trošili na sve i svašta, a čim ste povratnik, govorite o godinama posle rata i do ove, zar ne. Dakle, to je vreme kada su ljudi sebe puštali da se "iživljavaju" pošto su se stvari smirile nakon sto godina mučenja. Sigurno biste imali takvog uspeha bilo gde da ste u to vreme pokrenuli posao.
Napadanje ljudi zbog ovoga što ste napisali je jadno. A ovi što se nadovezuju pljuvanjem po Novosađanima i Srbima trebalo bi da počnu da se kupaju i da shvate da to što se oni ne kupaju i ne peglaju ne znači da i ostali tako rade. Sram vas bilo. Bednici. (Važno da ste platili reklamu na RADIJO stanicama. Naučite se osnovnoj kulturi i pismenosti, a onda, ako budete osećali da je u redu, pljunite na ljude bez razloga.) Sramota!
 
blabla, nema potrebe da tako pljuješ po ljudima.
svako ima pravo da misli šta hoće, a dotični ništa ružno i uvredljivo nisu napisali.
ne možemo sve gledati samo iz naše perspektive - da je tako onda bi ja kojoj ne pada napammet (ne zbog finansija, jer to zaista moguu sebi da priuštim) da angažuje ženu za čišćenje trebala povazdan da se čudim što to ima prođu.
Jednostavno ljudi pokušavaju nešto i pošto ne uspeva, normalno je da su razočarani.

Naše je da iskažemo svoj stav tipa nepotreban posao, skupo, jeftino, i sl a ne da napadamo ljude koji na taj način (POŠTEN) od svoga rada pokušavaju da zarade
 
Jako ružno. Pitati se šta nije u redu, zato što vam ljudi ne daju da im peglate za novac. Prvo, ljudi sami umeju da peglaju. Drugo, ljudi se plaše ekonomske krize i malo je onih koji imaju toliko da ne razmišljaju o štednji. Plaćanje peglanja nekome je nepotreban trošak u ovo vreme. Vaše iskustvo u Zagrebu se vezuje za godine kada je sve bilo ok, dakle, već do prole godine su ljudi trošili na sve i svašta, a čim ste povratnik, govorite o godinama posle rata i do ove, zar ne. Dakle, to je vreme kada su ljudi sebe puštali da se "iživljavaju" pošto su se stvari smirile nakon sto godina mučenja. Sigurno biste imali takvog uspeha bilo gde da ste u to vreme pokrenuli posao.
Napadanje ljudi zbog ovoga što ste napisali je jadno. A ovi što se nadovezuju pljuvanjem po Novosađanima i Srbima trebalo bi da počnu da se kupaju i da shvate da to što se oni ne kupaju i ne peglaju ne znači da i ostali tako rade. Sram vas bilo. Bednici. (Važno da ste platili reklamu na RADIJO stanicama. Naučite se osnovnoj kulturi i pismenosti, a onda, ako budete osećali da je u redu, pljunite na ljude bez razloga.) Sramota!
Не разумем.

Где је проблем и чему вређање некога ко никог није увредио.
Називати га некултурним и неписменим само зато што се чуди чињеници да му посао са тако ниским ценама није кренуо је заиста неумесно.

У Београду и Новом Саду засигурно има људи који то себи могу да приуште, па и у свим већим центрима Србије.

Не контам због чега си се ти ту осетила увређеном.
 
Pišem zato što jeste uvredila ljude. I zato što je mnogo njih, potom, napisalo takve uvrede. Treba li da citiram sve one koji su bili nevaspitani? Ovo što sam ja napisala nije ni približno uvredljivo, ako je uvredljivo, onome što su oni napisali ne znajući zašto se šta dešava, a treba samo malo razmisliti. U godini kada svakodnevno slušamo kako je ceo svet u krizi, sa iskustvom koje imamo, očekivati da će ljudi olako davati novac nekome da mu pegla... Nije li malo preoštro napadati taj svet koji je odlučio sam da radi ono što inače radi sam?
 
Pre nekog vremena suprug i ja smo pokrenuli kampanju Servisa za peglanje u Novom Sadu
Cene su ispod minimuma podelili smo oko 11000 letaka mi licno od zgrade do zgrade platili oglase za mesec dana u svim novinama . Platili reklamu na radijo stanicama .
Imamo sve ,inace sam od ovoga posla zivela par godina u Zagrebu i nisam imala servis ,tamo sam bila Srpkinja koja je dosla kao povratnik posla bilo kao u prici isti sistem . Sta nije u redu u Novom Sadu da li je sredina previse ruralna da bi placala usluge ili sta vec .
Epilog cetri poziva i to je sve. Definitivno servis za peglanje nefunkcionise .

Ovde nit se kupaju, a nit peru, a ako i nešto peru to sigurno ne peglaju. Predugo si bila u Zagrebu. :bye:

Ne kupamo se odecu nosimo dok se ne iscepa, jedemo luk u velikim kolicinama, carape ne menjamo po nekoliko meseci, donji ves ako se i koristi menjamo svaka cetiri dana (privi dan se obuce kako treba, drugi dan okrenemo, trec dan obrnemo kao prvi dan samo unutrasnja strana napolje cetvrti dan isto obrnuto kao drugi), pastu za zube ne poznajemo cetkicu koristimo kad nas zasvrbi na mestima gde ne dohvatamo rukom. Od dezodorasa koristimo prirodni pazuhas cak komarci od njega beze a ima dugotrajnije dejstvo od vecine skupocenih.

Eto vređanja.
Ruralna sredina, kako kaže postavljačica. Nimalo uvredljivo.
 
Pišem zato što jeste uvredila ljude. I zato što je mnogo njih, potom, napisalo takve uvrede. Treba li da citiram sve one koji su bili nevaspitani? Ovo što sam ja napisala nije ni približno uvredljivo, ako je uvredljivo, onome što su oni napisali ne znajući zašto se šta dešava, a treba samo malo razmisliti. U godini kada svakodnevno slušamo kako je ceo svet u krizi, sa iskustvom koje imamo, očekivati da će ljudi olako davati novac nekome da mu pegla... Nije li malo preoštro napadati taj svet koji je odlučio sam da radi ono što inače radi sam?
Србија нема јаку економију па да буде у Бог зна каквој кризи...мени та прича о кризи смешна, али заиста...али добро...није тема криза већ пеглање.

Ја и даље тврдим да има људи који то себи могу да приуше...ево ја прва могу...е не само то, већ и да ми жена чисти кућу, пере прозоре...мислим, код мене није криза.
 
Eto vređanja.
Ruralna sredina, kako kaže postavljačica. Nimalo uvredljivo.
Жена се пита, ако ниси приметила, не констатује.

И рецимо, од свих тих постова у којима ти налазиш увреде, ја не налазим ама баш ни једну.

Ствар перцепције....
 
Србија нема јаку економију па да буде у Бог зна каквој кризи...мени та прича о кризи смешна, али заиста...али добро...није тема криза већ пеглање.

Ја и даље тврдим да има људи који то себи могу да приуше...ево ја прва могу...е не само то, већ и да ми жена чисти кућу, пере прозоре...мислим, код мене није криза.

Možda biste mogli da odslušate vesti ili izađete među svet. Ljudi svakodnevno gube poslove, osećaju nesigurnost da bi mogli da ga izgube. Plate se ne isplaćuju redovno, one koje se isplaćuju nisu dovoljne. Stvari nisu sasvim crne, ali iskustvo uči pametne. Pa oni žele da sačuvaju novac, kako se ne bi našli u problemu devedesetih. Možda se ne desi ono najgore, ali treba uraditi neke mere kako bismo se sačuvali. Ja govorim o individualnim budžetima, a ne državnom.
 
Жена се пита, ако ниси приметила, не констатује.

И рецимо, од свих тих постова у којима ти налазиш увреде, ја не налазим ама баш ни једну.

Ствар перцепције....

Vaša percepcija je iskrivljena, što se da primetiti. I ne znam zašto se nalazite prozvanim da je branite. Kao što vi osećate potrebu da branite nekoga ko napada, tako i ja osećam potrebu da stanem u odbranu onoga ko je napadnut.
 
Možda biste mogli da odslušate vesti ili izađete među svet. Ljudi svakodnevno gube poslove, osećaju nesigurnost da bi mogli da ga izgube. Plate se ne isplaćuju redovno, one koje se isplaćuju nisu dovoljne. Stvari nisu sasvim crne, ali iskustvo uči pametne. Pa oni žele da sačuvaju novac, kako se ne bi našli u problemu devedesetih. Možda se ne desi ono najgore, ali treba uraditi neke mere kako bismo se sačuvali. Ja govorim o individualnim budžetima, a ne državnom.
По свему судећи, мало се боље разумем у економију од тебе..али као што рекох, то није тема...без посла се остаје, али не због СЕКЕ. Додуше, можда си ти управу, није битан узрок, већ последица.

Међутим, новац у буџету , у Србији, људи листом немају...а они који га имају, плаћају жене да им чисте и спремају станове.
И то је тако већ две деценије...према томе, откриваш рупу на саксији.;)

Vaša percepcija je iskrivljena, što se da primetiti. I ne znam zašto se nalazite prozvanim da je branite. Kao što vi osećate potrebu da branite nekoga ko napada, tako i ja osećam potrebu da stanem u odbranu onoga ko je napadnut.
Твоја перцепција је да је моја перцепција искривљена...а сложићеш се, није твој пецепција рефернтна...самим тим, не узбуђујем се превише.:D
 

Back
Top