Puzavice..

eh
jedno pitnje,,
da li po rasadnicima ima da se kupi puzavica sa busenom.koja je vec dostigla neku ozbiljniju duzinu(potrebna mi je za ogradu izmedj mene i komsija:) ...prosto.sam nestrpljiva ..:) da se zagradim)
drugo
da li postoji neka zimzelena puzavica
i da li se zna mozda da miris neke puzavice bas i ne odgovara koarcima i kojekakvim bubekanjama:)
 
Volim puzavice !
Na temi sam videla da se, moja juče posadjena puzavica, zove visterija. Onda nadjem na netu, mislim da je ista, kažu to je glicinija...plava kiša! Da li smo mislili na istu? Evo glicinije....
w6qkuw.jpg
 
eh
jedno pitnje,,
da li po rasadnicima ima da se kupi puzavica sa busenom.koja je vec dostigla neku ozbiljniju duzinu(potrebna mi je za ogradu izmedj mene i komsija:) ...prosto.sam nestrpljiva ..:) da se zagradim)
drugo
da li postoji neka zimzelena puzavica
i da li se zna mozda da miris neke puzavice bas i ne odgovara koarcima i kojekakvim bubekanjama:)

Orlove kandže su prava stvar za tebe. Pisala Mirođija na prethodnoj strani. A komarci ne vole bosiljak.
 
Pokušaću, taj deo dvorišta je malo zatamnjen, a uz to sada je jul, pa nije tako lepo, kao u maju .... kada sve zamiriše ..... :heart:
A sada čisto da se zna o kakvoj je puzavici reč, evo sa googla sličica:
Ovako u maju izgleda:
lonicera%20etrusca%20caprifoglio.jpg.jpg

Cvet izbliza:
Lonicera%20implexa%20(1).jpg

Postoje i osim belih cvetova i roze (moji su beli, baš kao i vi na slici)

Imam je i ja. Zaista je prelepa i mene njen miris potseća na Merimin bebin sapun:D
 
ima je u roze, beloj, plavoj i ljubicastoj boji, sa obicnim ili duplim cvetovima (kultivar black dragon), mirisljava je a kod floribunde macrobotrys cvasti mogu biti duge oko 50 cm. prelepa mirisljava biljka. zove se plava kisa ili glicinija a latinski naziv roda je wisteria.
 
Pozdrav svima.
Ja sam prosle godine poludela za clematisom. Uzeh ova dva. Prelepi su.
Slike su od prosle godine. Oni tek 3 godine rastu bujno. Sada su tek poceli da se otvaraju pupoljci pa kada budu u cvatu saljem vam nove slike.
Inace ove godine kupih jos tri koje sam posadila u zardinjere i sada jedva cekam da procvetaju da im vidim cvet.
 

Prilozi

  • Moja basta8.jpg
    Moja basta8.jpg
    34 KB · Pregleda: 8
  • Moja basta9.jpg
    Moja basta9.jpg
    28,4 KB · Pregleda: 9
Blajbinger pa stvarno pravish 'zazubice' :lol: Evo josh jedne prilike da se pokajem shto ne ostadoh na jednom slicnom (tropskom) mestu... ostavila sam za sobom divne biljke:confused:
Kako je lepo da ti bugica bude 'ziva ograda' a mandevila ili neznam vec shta se pretvori u monstruma..ehhh:heart:
Poshalji koju semencicu :lol: ..bilo cega ... :lol:
 

Back
Top