KOLAČI: recepti, saveti, ideje...

SUMSKE TAJNE potrebno je;200gr mleka u prahu,200gr secera u prahu,125gr margarina,izrendana kora od narandze,sok od pola narandze.Od ovih sastojaka praviti manje kuglice.Rastopiti 400gr cokolade za kuvanje sa 100gr margarina i sipati u papirne korpice,pa u sredinu stavljati kuglice.Prijatno!;)
 
Gurabije
Potrebno: 120gr masti, 500gr brasna, 120gr meda, 120gr secera, 2 jajeta, 1 kasicica sode bikarbone, 2 kasike pekmeza od kajsija, 100gr seckanih oraha, cimet
Umutite mast, dodajte med, secer, jaja (nemucena), sodu bikarbonu, pekmez, malo cimeta, pa sve izmesajte. U izmesanu masu dodajte brasno, zamesite testo, dodajte seckane orahe, izmesite sve i od dobijenog testa pravite male kugle. Spljostite ih palcem da se malo udube u sredini, redjajte u podmazan pleh i pecite u zagrejanoj rerni dok ne porumene. Pecene kolacice ostavite da stoje neko vreme (moze to biti dan-dva) pa ih onda posluzite.
 
Neki dan sam pravila jednu prostu tortu sa višnjama i slatkom pavlakom. Htela sam u patišpanj malo oraha ali mi je pod šapu pala kesica sa rogačem. Dodala sam 3 kašike u obično testo od 5 jaja, i stvarno sam se oduševila i ukusom i mirisom i teksturom testa. Nekako je bilo i sočnije nego sa orasima, a i sa višnjama odlično ide.
Da li vi koristite rogač i za kakve kolače?:lol:
Rogac?
To me podseca na detinjstvo, letovanje u kampovima i roga; koji smo brali sa drveta i jeli...
Inace ga uopste ne koristim... nemam ni jedan recept, niti znam gde i kako bih ga upotrebila... Stvarno me sramota, ali - ne znam ni u kom obliku se stavlja u kolace? :oops::confused:
A da nam "dobacis" taj recept (moze i "original" i taj improvizovani ;))?
 
Rogac ide super sa jabukama. Inace je u prahu, ima braon-narandzastu boju i veoma je karakteristicnog slatkastog mirisa i ukusa. Neki kazu da odlicno zamenjuje cokoladu. Evo jos jednog recepta:

Kolac od rogaca sa jabukama
4 jaja
130gr secera
130gr brasna
saka suvog grozdja
150gr cokolade
1/2 dl ulja
1/2 dl mleka
100gr rogaca
3-4 jabuke
prasak za pecivo

Penasto umutiti zumanca sa secerom, dodati mleko, ulje, brasno, rogac, narendane jabuke, suvo grozdje, 50gr rendane cokolade, prasak za pecivo i penu od belanaca. Peci u namazanom i brasnom posutom plehu. Peceno preliti glazurom od 100gr cokolade
 
big.jpg

Ime TARTATAN dala sam mu ja, a u Francuskoj je pravilno TARTAN!:lol:
 
Da li neko zna gde ima da se kupi sprava za secenje kolaca???

Ta sprava za sečenje kolača je preskupa i u Italiji,videla sam na sajmu u Riminiju,ali je i tamo preskupa,od 650eura do 1000 eura,ali to nije za naše kolače.Može da seče samo kremaste kolače koje mi najmanje pravimo.Jedino da pokušaš da ti neko napravi,improvizuje,inače Italijani je zovu CHITARRA ili po naški gitara.Tako i izgleda,ram sa zategnutim žicama,a na donjoj strani ima plastičnu ploču sa urezima,udubljenjima u koja ležu žice ili nož.Pretpostavljam da ste već imali priliku da vidite.
 
Moj mladji bratanac ima rodjendan u petak.
na pitanje: "kakvu cemo tortu da pravimo?", jedini odgovor je bio: "Samo da bude od cokolade!"
Iako im uredno pravim torte po zelji od prvog rodjendana (Aleksa ce uskoro 9, Toma za koji dan puni 7 godina), oni ih vrlo retko i vrlo slabo jedu. :(
Naravno da znam dosta torti sa cokoladom, ali bih da imam sto veciu izbor, tako da su sve ideje i predlozi dobrodosli.
Jedina napomena je da svi radje jedu "filaste" varijante torti.

Nađi u Kuvaru Krstarice eurokrem štangle, ispeci dve ili 3 korice od pola mere u velikom plehu, umuti maslac, vruće mleko, eurokrem i Dr Oetker čokoladni milk shake pa time filuj svaku koricu, pa pospi onim što si stavila u korice (možeš u jednu orahe, u jednu lešnike, u jednu bademe... super je i sa neslanim kikirikijem) i ukrasi po želji. Možeš već večeras da probaš, da vidiš da li vam to odgovara, pa ako odgovara, navali najddalje sutra ujutru, što duže stoji, sve je bolje.
 
Ta sprava za sečenje kolača je preskupa i u Italiji,videla sam na sajmu u Riminiju,ali je i tamo preskupa,od 650eura do 1000 eura,ali to nije za naše kolače.Može da seče samo kremaste kolače koje mi najmanje pravimo.Jedino da pokušaš da ti neko napravi,improvizuje,inače Italijani je zovu CHITARRA ili po naški gitara.Tako i izgleda,ram sa zategnutim žicama,a na donjoj strani ima plastičnu ploču sa urezima,udubljenjima u koja ležu žice ili nož.Pretpostavljam da ste već imali priliku da vidite.

Videla sam kako to izgleda na slici. Bila je to reklama za MEDIATREJD. Pozvala sam telefonom i dobila baš ovu informaciju koju si ti navela. Ljudi su mi lepo objasnili da to nije za ove naše kolače i ja sam odustala. Inače oni imaju baš puno toga što bi nama koristilo, ali su im cene veoma visoke, čak bezobrazno visoke. A stalci koje imaju su plastični i premali za naše torte
 
evo jednog lepog recepta za sladak kolac.
2 jajeta umutis sa 12 kasika secera,12 kasika griza, 12 kasika ulja, 12 kasika mleka, 12 kasika brasna, 1 pecilni, ako imas stavi malo suvog grozdja i ako imas iseckaj i malo oraha pa u podmascen i pobrasnjen pleh sipaj testo pa ga ispeci. Peceno prelijes sa provrelim serbetom od 500 gr. secera i 1.l vode. Jedno treba da je vruce a drugo da je hladno. Da li ce to biti testo ili serbet sve je jedno. Prijatno.:manikir:
 
Ja sam pravila muffene po mnogo razlicitih recepata ali jedino mi se ovaj svidja a i jedan prijatelj je mislio da sam ih kupila, dobar kompliment. Evo ga recept za 12kom

Pomesati u posudi 260gr brasna, 3 kasicice praska za pecivo, pola kasicice soli i 30gr secera (moze slobodno i malo vise ako volis sladje), ostaviti sa strane
Rucno umutiti 1 jaje pa dodati 2dc mleka, jednu vanilu i 60gr istopljenog putera.
Suve i vlazne sastojke pomesati rucno varjacom ili kasikom i dodati po zelji komadice cokolade, orahe, voce...
Pecu na 200 stepeni oko 18 minuta, ali ipak pratiti stanje sve vreme jer se rerne razlikuju.

Pozdrav i javi kako je ispalo ako ih budes pravila po ovom receptu
 
Da li neko pravi muffene..onako mekane izdasne..nasao sam neke recepte na netu ali se razlikuju prilicno..pa reko da ne experimentisem:D

June, evo ti recepta za limun-mafine, ja ih nisam pravila ali moja kuma jeste i zadovoljna je.

1+1/4 šolje mleka
1,5 šolja jogurta
strugana kora 2 velika limuna
2 kašike svežeg limunovog soka
2,5 šolje mekog brašna
1/2 šolje integralnog pšeničnog brašna
2 kašičice praška za pecivo
1 kašičica sode bikarbone
prostohvat soli (nije neophodno)
prstohvat oraščeta (nije obavezno)
2/3 šolje sitnog šećera
1 jaje
1/4 šolje otopljenog maslaca
1 kašičica vanile
-ugrejati rernu na 200 stepeni. Puterom premazati kalupove. izmešati mleko, jogurt, limunov sok i koru i ostaviti da odstoji 5 minuta. U drugoj činiji pomešati obe vrste brašna, p. za p. sodu, orašče i so. Umešati šećer, jaje, puter i vanilu u posudu sa mlekom, preliti preko suvih sastojaka i mešati samo dok se ne ovlaže. Sipati smesu u podmazane kalupe i ostaviti da se peku u zagrejanoj rerni 20-25 minuta. Ostaviti da s e ohlade. Ohlađene kolače po želji premazati glazurom od po dve kašike prah-šećera i limunovog soka, zagrejane samo dok se šećer ne rastopi.
 

Back
Top