TORTE: recepti, saveti, ideje...

Ja pravim torte za mene i meni drage osobe ali ukrasavanje mi je... boze sacuvaj! :P ako se slatka pavlaka kuva onda to treba da bude bas fil... Ja sam kuvala obe,ovde nemam biljnu pa samo koristim mlecnu a u Novom Sadu sam pravila isti recept samo sa biljnom i ispalo je isto. Biljna samo treba malo duze da se kuva.... i naravno mora ici bar malo secera ili glukoznog sirupa... i fil ispadne eeextra dobar!
 
evo dosao red i na nju.. esterhazy torta...iskombinovala 2-3 recepta..izgleda da nije losa..jos je nisam probala!!:ceka:

attachment.php
 
Ja sam kuvala 3 pudinga i 4 kašike brašna u 1 l vode, ali mi je ostalo fila. Mogla sam kuvati u 7,5dl, mislim da bi tako bilo taman. U hladan fil sam dodala 250g margarina. Koristila sam 4 kore za rozen, 600g jagoda, 1/2l slatke pavlake i taj fil. Bila je baš lepa, visoka, a verujem i ukusna, ko voli taj vodenasti puding u tortama. Ukrasila sam je sa 300g šlaga, a nemam pojma ko je proizvođač, jer sam ga kupila u prodavnici zdrave hrane, na razmeravanje. Žao mi je što nisam pitala ko je proizvođač, jer mi je bio savršen, za razliku od Eriksonovog i C šlaga. Oni su grozni. Izvini što ti nisam ranije odgovorila, nisam imala vremena...

Ja sam ovo pisala u decembru tenesi84, ona je pravila, i rekla mi je da je oduševljena, uopšte joj nije ličilo na posnu tortu. Ja sam pravila sa jagodama, ali može sa bilo kojim voćem.
 
Nisam ZD al evo brzo odgovor z:lol: Ja sam pravila Anu po orginalnom receptu vise puta, i iskreno meni ne moze da izdrzi nikavu tezu tortu, cak ni kad se dobro ohladi, jer su kore vazdusaste a fil lagan. Medjutim ZD je pravila sa plazmom pa je vjerovatno bila cvrsca dosta, od prave Ane. A fil za Anu sam uvijek pravila iskljucivo sa Meggle biljnom pavlakom, sa cokoladom bez secera i fil bi uvijek bio savrsen. A torta je totalno cokoladna i mocna i kod mene veoma cesto pravljena
 
Ovako kako sam je ja pravila, sa ml. keksom u filu, mogla bi da izdrži bilo koju tortu gore. Bila je baš čvrsta.

@disa85 Ja sam pravila sa biljnom sl. pavlakom "hole", i ja u stvari ne znam kako taj fil treba da izgleda kada se umuti, ali meni se nije dopala čvrstina. Ja sam tu tortu videla samo na slici, nikada je nigde nisam ni videla uživo, a još manje probala.
 
Ja sam prvi i jedini put pravila tu tortu sa pola Megle, pola Hole sl. biljnom pavlakom, odnosno obe su biljne, jer se imlekove plasim zbog premucivanja, vazda mi se pretvori u te proklete grudvice i sve bacis.
Uglavnom, ja sam se isto plasila kako ce to ispasti, kucvala sam isto tako kako je receno oko 15min na laganoj vatri i ostavila u frizider pa sta mu Bog da. Bilo je onako rjedje s pocetka, kasnije se to zgusnulo, iako to nije do besvjesti gusto, gusto, nekako sam je nafilovala i poslije nekako i dekosirala, plasila sam se da ce stikla od cipele da ulegne, ali ipak nije, malo deblji fondan i gotovo.
E htjedoh reci da mi je ta Hole nekako prerjetka, nikako da mi se cvrsto umuti, a opet ta Megle je pregusta i suva, stalno dodajem mlijeka pa se onda plasim da mi ne bude previse rijedak slag.
A za takve filove koji se prave samo od sl.pav;lake i cokolade, to neka nam se javi neki strucnjak koji je to puno puta pravio pa da utvrdimo i mi gradivo
 

Back
Top