TORTE: recepti, saveti, ideje...

Evo rezultata mog istrazivanja za tu famoznu ROMANOV tortu, isla sam u najpoznatiju i najstariju slasticarnu u Subotici RAVEL i probala parce te torte, 4 tanke korice - bjenaci i orasi, znaci ne susene nego one sto se kratko peku, kao kod milka ili moskva torte, a fil je cokoladni kao kod LUD LAB torte, znaci klasicni coko fil, samo po njemu pobacane zamrznute maline, to sam ispitala i oni kazu da se ne moraju odmrzavati. Meni ukus nije nista posebno, ali najveci mi je problem visina torte, ova njihova je zaista niska, pa cu ja pokusati da napravim neku kombinaciju obicnog biskvita sa citavim jajetom cu ispeci uz dodatak oraha, a fil cu svoj klasicni koji jako cesto pravim i stvarno je super, ovdje sam ga nasla u nekoj kombinaciji cokoladne torte, ne znam koja je to strana sa ove teme...
Kad ja to sve lijepo iskombinujem i osmislim, pisacu pa neka ima ako nekom jos bude trebalo

Tasha88, ta dva recepta i za tortu sa jagodama i za kuglice sa Minjinog forumasam i ja nasla, vidis kako taj prvi uopste ne lici na ovaj Suboticki izum, a ne znam ni kako bi tu varijantu stavila pod fondan i to jos na sprat treba torta?! Inace, nasla sam ja na temi Sitni kolaci taj Mmamaja repet za romanov kuglice, pa sam prvo mislila na taj fazon sa sl. pavlakom kao ganache krem praviti i ovdje fil, ali sam se predomilsila kad sam ovu tortu u Ravelu probala, a i ovako mi najispltivije i najsigurnije sto je jako bitno kad nesto prvi put pravis
Onaj link sto si postavila je nesto pogresno, meni se otvori ova ista stranica foruma?
Hvala ti na pomoci :bye::bye:
 
Evo je moja Andjelina balerina sa plocicom i 4 masnice po zahtjevu i zamisli musterije, u posljednje vrijeme mi stalno traze ove sarene krugove, zasjecene ovako ili onako...
Inace, unutra je Stefanelli torta sa ananasom uz dodatak banana, jos sam korice tanko premazivala sa pekmezom od kajsija, uvijek se plasim da ce takav patispanj biti suv, a da, jos je bila izmjena da sam umjesto badema u korice stavljala ljesnike, musterija ne voli bademe, bili su odusevljeni

attachment.php
 


Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.ustortice od nedjelje.hvala vam puno na na pohvalama kroz bonice...........puno znače,mnogo više od onih upućenih od mušterija,jer vi znate koji je rad potreban na jednoj torti,a istovremeno i mogućnosti izvedbe na istoj.HVALAVAM PUNO,neki kom.me slatko nasmiju,neki ohrabre,u svakom slučaju prijaju...............
 

Slične teme


Back
Top