TORTE: recepti, saveti, ideje...

Evo nadjoh malo vremena da sa vama podelim recept MOJE NAJLEPSE TORTE. Dadoh joj taj naziv u svojoj knjizi recepata, posto se ime ove torte koju je moja majka smiksala kombinacijom raznih torti i dodavanjem neceg njenog menjalo iz godine u godinu kako se porodice sirila a samim tim i povecavao broj obozavalaca ove torte. U prvoj verziji je bila Natasina, pa zatim Natasina i Anetina ( moja najstarija sestricina)………..itd…..itd……….
Znaci ovako:

Za dva kalupa precnika 28 cm je potrebno:
8 jaja
150 g secera
200 g oraha
2 ravne kasike brasna
3 stangle ribane ili topljene cokolade
Potrebno je ispeci 2 puta tako ( znaci ukupno cetiri kore)
Dobro umutiti belanca u koja je dodato na vrh noza soli. Kad su belanca dobro ulupana dodati kasiku sirceta ili soka od limuna. Dodavati kasiku po kasiku secera i zumanca i sve dobro umutiti. Dodati cokoladu i orahe pomesane sa ½ kasicice praska za pecivo i brasnom.
Preliv za kore:
1 kasika vode, 2 kasike secera isprziti da budu svetlo braon boje. Dodati oko 1 dl vrele vode i ostaviti da se ohladi. U ohladjeno dodati 1 dl ruma. Sa tim premazati kore sa obe strane, narocito ivice.
Fil:
10-12 jaja izmutiti zajedno sa 300g secera i 2-3 vanil secera. Dodati 2 dl vrele vode ili mleka i 3 pune kasike ostrog brasna. Gusto skuvati na pari i dodati 200 g cokolade i 50 g putere ili margarina da se na filu ne bi hvatala korica. Ostaviti da se ohladi i pomesati dodavanjem kasike po kasike sa dobro umucenih 375 g putera ili margarina sa 50g secera.
Filovat i ukrasiti, a o ukrasavanju vama moje dame ne treba pricati. Vi ste ekspertu u tome.:klap:

Nadam se da ce vam se ova torta svideti
Uskoro cu vam napisati i jednu vocnu tortu sa korama od kokosa takodje izmenjenu verziju moje mame sa kojom su se svi koji su je probali odusevili
 
TRIKOLORI TORTA
200 g crne čokolade "Najlepše želje" od 60% kakaa
200 g mlečne čokolade "Najlepše želje"
200 g bele "Milka" čokolade
1 kupovna puslica kora
1,2 l slatke pavlake
2 "Dr Oetker" želatina
Priprema
U okrugli kalup, kojem se skida obruč, staviti na dno puslica koru, isečenu po obimu odnosno veličini kalupa. 600 ml slatke pavlake čvrsto umutiti i ostaviti u frižider da odstoji.

Prvi sloj - 200 g crne čokolade (60% kakao) istopiti uz neprestano mešanje, u 200 ml tečne slatke pavlake. U vruće (nikako vrelo!) umešati 1/2 želatina, prethodno istopljenog sa malo hladne vode. Sjediniti sa trećinom umućene slatke pavlake. Dobro izmešati masu i izliti u kalup preko puslica kore. Tako izliveno ostaviti 30 min. u zamrzivač.

Drugi sloj – 200 g mlečne čokolade istopiti uz neprestano mešanje, u 200 ml tečne slatke pavlake. U vruće (nikako vrelo!) umešati 1/2 želatina, prethodno istopljenog sa malo hladne vode. Sjediniti sa trećinom umućene slatke pavlake. Preliti preko stegnutog crnog sloja. Staviti ponovo u zamrzivač na 30 min.

Treći sloj – 200 grama bele čokolade istopiti uz neprestano mešanje, u 200 ml tečne slatke pavlake. U vruće (nikako vrelo!) umešati 1/2 želatina, prethodno istopljenog sa malo hladne vode. Sjediniti sa trećinom umućene slatke pavlake. Preliti preko stegnutog mlečnog sloja i ponovo staviti u zamrzivač na još 30 min.

Ovo je taj recept, ali mi je malčice nejasan. Da li je zaista bez šećera, tj. dovoljna je čokolada? Inače probala sam tortu sa ovim imenom, bila je odlična, delovala penasto, a ništa nije curilo. Međutim nisu hteli da otkriju recept.
Pozdrav cure. Sutra pravim mm tortu za rodjendan pa listam malo vase recepte. Ovu tortu sam primjetila jer "lici" na tortu pod nazivom "Kraljica cokolade". Jela sam je u jednoj slasticarni i recept sam trazila godinu dana i naravno nasla. Samo sto se po mom receptu pece kora (umjesto te puslice kore) i umjesto zelatina ide zumanjak.U prvi fil ide i malo ruma. Torta je preedobra ali malo jaca. Ne stavljam je u kalup vec odmah na servisu je pravim i samo stavim u frizider, fil se jako dobro steze. Ja je jos na kraju prelijem glazurom od bijele cokolade pa isaram crnom. Ako neko bude zainteresovan za recept, postovacu ga.
I da, ne dodaje se secer.
 
Pozdrav cure. Sutra pravim mm tortu za rodjendan pa listam malo vase recepte. Ovu tortu sam primjetila jer "lici" na tortu pod nazivom "Kraljica cokolade". Jela sam je u jednoj slasticarni i recept sam trazila godinu dana i naravno nasla. Samo sto se po mom receptu pece kora (umjesto te puslice kore) i umjesto zelatina ide zumanjak.U prvi fil ide i malo ruma. Torta je preedobra ali malo jaca. Ne stavljam je u kalup vec odmah na servisu je pravim i samo stavim u frizider, fil se jako dobro steze. Ja je jos na kraju prelijem glazurom od bijele cokolade pa isaram crnom. Ako neko bude zainteresovan za recept, postovacu ga.
I da, ne dodaje se secer.
zar si sumnjala u to da će biti zainteresovanih? :think:
Pa naravno da ima! :D
Piši!
 
evo i ja da napišem recept od pobedničke moskve...

Kora:
4 belanca
4 kašike šećera
6 kašika mlevenih oraha
1 kašika mlevenih lešnika
1 kašika brašna
Napraviti 4 ovakve kore.Belanca umutiti penasto, dodati šećer, dobro umutiti i dodati orahe, brašno i lešnik.Mešati drvenom varjačom lagano dok ne dobijete kompaktnu masu.Peći u rerni na 160-170 *C,
40-50 minuta.
FIL I:
16 žumanca
16 kašika šećera
1 puding od vanile
0,5 l mleka
1 kašika gustina
250 gr. putera

FIL II:
0,5 l slatke pavlake
500 gr višanja smrznutih(pa otopljenih na sobnoj temperaturi)
1 konzerva ananasa
150 gr seckanih lešnika (očistiti od ljuske)

Žumanca i šećer dobro umutiti dok ne dobijete penastu masu, u to dodati razmućen puding sa malo mleka(uzeti od onih 0,5 l) dodati 1 kašiku gustina, dobro promešati i zakuvati o ostatak mleka.Kuvati na tihoj vatri (traje malo duže) da vam ne zagori zbog jaja.
Kada se potpuno ohladi na sobnoj temperaturi, dodati umućen puter.

Umutiti slatku pavlaku.
Višnje dobro iscediti od soka i prepoloviti svaku.
Ananas iseckati na kockice, i dobro iscediti od soka.
Lešnik izdrobiti.
Redjati:
1 kora - žuti fil - višnje - lešnik - slatka pavlaka
2 kora - žuti fil - ananas - lešnik - slatka pavlaka
3 kora - žuti fil - višnje i ananas - lešnik - slatka pavlaka
4 kora - puter krem - fondan ILI 4 kora- šlag

NADAM SE DA ĆETE UŽIVATI UZ OVU TORTU!!! PRIJATNO!
 
Evo i slike kako izgleda...
picture.php
 
Posto vise nisam sigurna da li recept za "onu" tortu postoji na forumu,evo napisacu je ponovo
Ja je imam kao torta od bele cokolade ,ali sam je ja zbog sveopsteg misljenja preimenovala u Fantaziju.Dakle ovako:

Kora:
10 belanaca
200 gr secera
1 zumance
10 kasika mlevenih przenih lesnika
3 kasike brasna
1/2 praska za pecivo
Peci na 180 C i preseci koru po duzini

Fil:
9 zumanaca
200 gr secera u prahu
100 gr bele "milka" cokolade
kuvati na pari ili mikro. ,u mlako dodati margarin.Kada se ohladi dobro izmutiti i dodati
300gr mlevenih,przenih lesnika

Glazura:
2 bele "milka"cokolade otopiti i dodati
1 kiselu pavlaku(ja koristim novosadsku)

Filovanje:
kora - zuti fil - visnje ocedjene na krpi - slatka pavlaka - kora - zuti fil - visnje - slatka pavlaka - glazura.

Meni se najvise svidja kombinacija sa visnjama,mada je odlicna i sa malinama i jagodama.Uzivajte!
 
Ostala sam vam duzna recept :D

KRALJICA COKOLADE

-Kora:
4 jaja
4 kasike brasna
4 kasike secera
1 kasika oraha
malo kakaoa
malo peciva
umutiti,ispeci,kada se ohladi preliti serbetom, zatim preliti rastopljenom ili naribanom tamnom cokoladom
-1.fil:
3dcl tecnog slaga
1 zumanjak
300 gr cokolade za kuhanje
malo ruma
-2.fil:
3 dcl tecnog slaga
1 zumanjak
300gr mlijecne cokolade
-3.fil:
3dcl tecnog slaga
1 zumanjak
300gr bijele cokolde
-filovi se prave tako sto sto se u rastopljenu cokoladu doda zumanjak, pomijesa, zatim doda izmucen slag.
(u prvi fil se jos doda i rum)
Prvo se reda tamni fil, pa svjetliji i na kraju bijeli.
Ukrasiti po zelji.
Ja prelijem bijelom cokoladaom i isaram crnom mmmmmm
 
ČOKOLADNA TORTA
Potrebno je:
Za patišpanj: 8 jaja, 8 kašike šećera, 8 kašike ml.oraha, 3 štangle strugane čokolade i 5 kašike brašna
Za fil: 3 jaja,, 25o g šećera u prahu, 2 pudinga od čokolade,1/2 l mleka, 2oo g čokolade i 25o g margarina.
Priprema: Umuti belanca sa šećerom, dodaj postepeno žumanca, zatim lagano umešajte orahe, čokoladu i brašno. Od ove mase ispecite 4 kore.
Jaja umutite sa šećerom i dodajte puding od čokolade. Sve to skuvati u mleku i u vruć krem dodati čokoladu a kad se ohladi dodati umućen margarin.
Filujte kore a odozgo ukrasite po želji (šlagom, glazurom od čokolade...).
PS. Ja sam napravila tortu u obliku potkovice za rodjendan mom unuku.
 
Poslednja izmena:
ČOKOLADNA TORTA
Potrebno je:
Za patišpanj: 8 jaja, 8 kašike šećera, 8 kašike ml.oraha, 3 štangle strugane čokolade i 5 kašike brašna
Za fil: 3 jaja,, 25o g šećera u prahu, 2 pudinga od čokolade,1/2 l mleka, 2oo g čokolade i 25o g margarina.
Priprema: Umuti belanca sa šećerom, dodaj postepeno žumanca, zatim lagano umešajte orahe, čokoladu i brašno. Od ove mase ispecite 4 kore.
Jaja umutite sa šećerom i dodajte puding od čokolade. Sve to skuvati u mleku i u vruć krem dodati čokoladu a kad se ohladi dodati umućen margarin.
Filujte kore a odozgo ukrasite po želji (šlagom, glazurom od čokolade...).
PS. Ja sam napravila tortu u obliku potkovice za rodjendan mom unuku.

Mislim da sam uspela da pošaljem sliku ČOKOLADNE TORTE koju sam napravila u obliku potkovice.
 

Prilozi

  • IMG_0666.jpg
    IMG_0666.jpg
    35,9 KB · Pregleda: 19
Drage moje posto nisam u prilici da vas ugostim evo makar recepta za tortu povodom godisnjice braka.

TORTA OD BELE COKOLADE I BADEMA

KORA:
125ml slatke pavlake ugrejati do tacke kljucanja i preliti preko 100gr. bele cokolade, promesati da se otopi, prohladiti i dodati 125ml jogurta.
60gr. margarina umutiti sa 100gr. secera i vanil secerom pa dodati jedno po jedno 3 cela jaja, naizmenicno dodavati 200gr. brasna i pecivo i smesu od otopljene cokolade. Mutiti kratko da se smesa ujednaci.
Od ove mase ispeci 2 kore.
FIL:
800ml mleka staviti da prokuva sa 5 kasika secera i zakuvati 3 pudinga sa ukusom slatke pavlake. Kada se masa ohladi dodati 200gr. margarina i po ukusu mozete dodati 100gr. prah secera. Sve lepo penasto umutiti pa dodati 150gr. izdrobljenog badema i 150gr. iseckane bele cokolade..
redjati kora-1/2fila-kora-1/2fila-butter krem-fondan(ili slag)
Kore su od torte sa coolinarke a fil sam sama napravila
Od srca vam preporucujem, bas je ukusna.
 

Prilozi

  • 011.JPG
    011.JPG
    117,6 KB · Pregleda: 52
Molila bih nekog ko zna recept za "lud lap" ili "pačije nožice" tortu da mi napiše,jer sestričina mi putuje od nedelje u Australiju....A to je njena omiljena torta!

Pokušala sam da je nađem pod imenom "opera" kako mi je Danijela savetovala (ko je bio kod Zorice u autu posle Sajma zna o čemu pričam),ali to definitivno nije to."Opera" je neka varijanta sa kafom,a to nije ono što tražim.

Molim vas....:cmok2:
 
Molila bih nekog ko zna recept za "lud lap" ili "pačije nožice" tortu da mi napiše,jer sestričina mi putuje od nedelje u Australiju....A to je njena omiljena torta!

Lud lab- t.j. guščije noge:D ja pravim ovako:

Piškote:6 jaja, 6 kašika brašna, 6 kašika šećera, 1.5 kašike kakao, 1/2 praška za pecivo, 2 kašike vode
Fil: 1.5 litar mleka, 18 kašika šećera, 8 kašika gustina, 5 kašika brašna, 1 kašika kakao skuvati, pa na kraju dodati 200gr čokolade za kuvanje. Kada se ohladi, sjediniti sa 375gr umućenog margarina
(po orginalnom receptu je bilo 2 margarina i ne sećam se koliko šećera u prahu, ja sam to modifikovala po mom ukusu)
Potrebno je i oko 600 gr.oceđenih višanja (naravno cepanih) koje se poprskaju sa rumom
Filovana torta se preliva čokoladom i ukrašava po želji.
Veličinu tepsije ne znam napamet, ali mogu izmeriti kad stignem kući.:think:
Nadam se da sam pomogla. Ako nešto nisam jasno napisala, pitajte! Prijatno
 

Back
Top