TORTE: recepti, saveti, ideje...

Kiša pada zato, što sam ja, za jedan običan petak, 21. oktobar, imala naručene dve torte. :D

vi2p13.jpg


osyjqq.jpg
 
4. Topljenje margarina da bi izbacili vodu

Odluku o tome da li u fil staviti puter ili margarin ćete morati da donesete sami. Margarin se dobija hidrogenizacijom biljnih ulja. Ispostavilo se da je hidrogenizacija štetna ako se opredelite da živite isključivo na margarinu. Puter može biti zaražen salmonelom, a margarin ne može. Shvatate suštinu dileme? Ja radim isključivo sa Dijamant margarinom. Meni je on omiljen jer nema gotovo nikakav miris, i ako se ne preteruje sa količinom, sasvim je prijatnog ukusa. Bolje steže fil od putera, i 4 puta je jeftiniji. Meni ne trebaju jači razlozi.

No, ima kod Dijamant margarina jedan ozbiljan nedostatak. Ima oko 20-25% vode u sebi. Ova voda je dobila svoje mesto u margarinu, od kako je pre nekoliko godina Dijamant prešao u privatno vlasništvo. Koliko se sećam, ranije je na deklaraciji pisalo 2% vode. Sada ne piše ništa o procentu vode, ali piše da ima 80% masnoće. U to ćete se uveriti kad budete spremali Reformu po ovom uputstvu. Naime, ako mislite da napravite dobru Reformu, moraćete da koristite samo masnoću iz margarina, a vodu ćete da bacite.

Kako izbaciti vodu iz margarina? Lako. Otopite margarin u šerpici, ostavite 10-ak minuta da ostoji, masnoće će isplivati na vrh, a voda će ostati na dnu. Možete odliti masnoću u drugi sud, a vodu baciti, ili sve vratiti u frižider, pa kad se masnoća stegne izvadite je, a vodu prospete. Možda će neko pomisliti kako je ovo cepidlačenje bespotrebno, ali nije tako. Videćete da i ako uspete da skuvate žumanca savršene gustine, ništa vam to neće vredeti, ako u tako savršen fil istresete 50 ml vode. Sve će se razrediti, i fil će da curi. A upravo bi se to desilo ako biste ubacili original pakovanje margarina od 250 g. Dodajte tome i činjenicu da je ova voda mutna i puna nekog braon taloga.

IMG_8050blog.jpg


Pošto radim samo sa Dijamant margarinom, nemam nikakvo iskustvo u pogledu količine vode koja se nalazi u puteru. Piše da je ima 16% ali ne bih se ja baš previše oslanjao na istinitost toga što piše na deklaraciji.
http://mamajacooks.blogspot.com/2011/03/reform-torta.html

naleteh slucajno na ovo, korisna stvarcica :D
 
O Vlada, ja sam pravila dinosaurusa od Unine cokoladne nugat torte, evo ti slicica
http://www.malaslatkaizvrnutatorta....sha-stasha-2ffe/thumbs/phoca_thumb_l_dint.jpg
Pravila sam normalno u okruglom plehu, svaku koru presekla po polovini, nafilovala i ostavila da prenoci. Kad je doslo vreme za dekoraciju samo sam je uspravila u ovaj polozaj. Mislim da na ovaj fazon mozes da uradis od bilo koje cvrsce torte dinosaurusa.
 
ajmo žene.. trebam savjet..

žena hoće iphone i gore original sliku touch screen-a.. znači, ne želi da napravim od fondanta slikice..

da li šečerna pokrivka može na fondant? kako ju zalijepiti? sa buttercream-om?
da li bi se razlila ako ju stavim dan ranije?
da li postoji pametnije rješenje? :D :D

Čekam savjete.. :think:
 

Slične teme


Back
Top