TORTE: recepti, saveti, ideje...

Hvala,nisam znala da je posan pudin sa ukusom slatke pavlake....:lol:

Ma nema tu sigurno nikakvih dodataka, pa sam naziv kaze da je sa UKUSOM sl. pavlake, to je samo cista aroma, ZD sumnja na osnovu neke logike da bi bar taj sa sl. pavlakom trebao da ima neki mlijecni dodatak. Ali, 100% sam sigurna da se proizvodjaci ne trude da ga obogate nekim dodatkom da bi dobio da kazem "na punoci", ma jok, oni to gustin + aroma i gotovo
 
ma da, znate da sam ja operisana od posta...A i ta torta sa rozen korama je jedina koja se ne pojede u mojoj kući. :( Znači, ne biraju ništa samo da je slatko, ali tu sa rozen korama sam jednom prilikom i bacila. Nikako im se ne dopada.

Nego, ja za vikend pravila lud lab za nas, prvi put pravougaonu varijantu. I stavila sam doooooosta ruma u višnje, tako da ukus podseća na one cherry čokoladne bombone, iamamo još jedno parčence za danas. Tako da mi nikada neće biti jasni ljudi koji naručuju torte od 2kg za slavu. Mi za jedan običan dan možemo da smlatimo duplo više. :(

t7hic3.jpg


A na sajtu jedne poslastičarnice sam našla tortu ovog ukusa, pod imenom black forest (ne znam zašto takvo ime, kada višnje nisu šumsko voće :eek: ) jer im valjda tako pompezno zvuči kada je nude mušterijama, pa mogu da joj zveknu cenu od 1500 din/kg.
 
Prvo, presjek je EXTRA, obozavam lud-lab... Samo da mi kazes koje su dimenzije i koliko jaja je islo za kore?

Drugo, ta black forest ili ti CRNA SUMA, to mi je jedna zenica sa FB davala recept jer je bas cesto pravi, ali nekako nije bas ovakav presjek, nego nesto sa coko filom, pa visnje, pa sl. pavlaka. A evo sad ukucah na google i onda sve izadju slike i recepti da je pod tim nazivom nesto kao svarcvald, e vala svasta, tim kombinacijama nikad kraja
 
Poslednja izmena od moderatora:
Prvo, presjek je EXTRA, obozavam lud-lab... Samo da mi kazes koje su dimenzije i koliko jaja je islo za kore?

Drugo, ta black forest ili ti CRNA SUMA, to mi je jedna zenica sa FB davala recept jer je bas cesto pravi, ali nekako nije bas ovakav presjek, nego nesto sa coko filom, pa visnje, pa sl. pavlaka. A evo sad ukucah na google i onda sve izadju slike i recepti da je pod tim nazivom nesto kao svarcvald, e vala svasta, tim kombinacijama nikad kraja

Ma ja sam našla po sastavu identično ovom, kakao kore, čoko fil i višnje u rumu - black forest. Nije ni bitno, napisah već, važno je da je zvučno.

Kore su od 6 jaja, 2x 6 jaja, a ostalo je sve isto kao u onom receptu što sam postavljala.
 
a mene zove ivicina sestra da joj dam recept za onu moju cernobil tortu,mnogo joj se svidja.Ja u cudu kakva cernobil torta sad.Zena mislila na moskvu:)

:zcepanje: :zcepanje: :rotf: :rotf: e svasta...

Inace, ova lud - lab torta je jako popularna kod nas jer je to Madjarska torta, u originalu ide debeo sloj fila izmedju dvije kakao kore, sto je malo nezgodno za fondan dekoraciju, pa smo malo prilagodili. A u prevodu to znaci GUSCIJE NOGE, zasto - ko to zna?
 
Poslednja izmena:
Zene, zeneeeeee...... vi u najmanju ruku niste normalne, i ja vam skidam kapu.....
(ovo da niste normalne mislim krajnje pozitivno!)
Divim se slikama.... ja volim da pravim torte i kolace i nikad dosad se jos nisam upustila u fondan igranje, pa evo planiram a vikend da napravim jedno srce. Fondan sam za prvi put kupila, inace samo da vidim kakav je, a planiram ga praviti sledeci put sama....
Imam pitanje vezano za slova, npr. kad stavljate necije ime na tortu...je l' koristite neke kalupe za slova, ima li to da se kupi ili nekako improvizujete?
 
Z
Imam pitanje vezano za slova, npr. kad stavljate necije ime na tortu...je l' koristite neke kalupe za slova, ima li to da se kupi ili nekako improvizujete?

Ko ima kalupe koristi kalupe, ko nema, taj improvizuje. Odštampa veličinu slova koje hoće, prenese na karton, isecka, pa secka fondan. A za slova postoje sekači specijalno za tu namenu, a mogu da posluže i oni koji se dobiju u nekim dečijim igračkama, ili plastelinu recimo.

Zdenka, čestitke za unuka, neka je živ, zdrav i veseo sto godina...:vatromet:
 

Back
Top