TORTE: recepti, saveti, ideje...






Nadam se da mi moderatori neće zameriti na ovoliko slika ali ja to zaista radim prvi put.
Čokoladnu tortu, pravila sam pre nedelju dana koleginici za svadbu na koju je išlla. Munju ili Mc Queena i družinu Vini Pu za rođendan unuku Petru. Figurice Vini Pu i družina i figuricu dečaka pravila je pretpostavljete Mira. Zaista je nenadmašna. Da nije njenih figurica torta ne bi bila tako lepa. Eto, udelih kompliment sama sebi.
Mogla sam lepše opkrojiti Mc Queena, ali eto škrtarila sam. Inače unutra je reforma a torta na sprat je bela reforma. Recept za belu reformu dobila sam od Zvoncice i beskrajno sam joj zahvalna na ovako dobrom receptu. Torta je za ukus dobila čistu desetku. Baš sam opširna, neću više!
 
Poslednja izmena:
kuza-mihec.jpg


evo jedne moje, sa mojom figuricom ;)
 
Hitno je, pomagajte!!!
Juce sam po prvi put pravila Mocart tortu( po receptu sa ovih stranica) i prvi put koristim Meggle slatku pavlaku (i prvi put stavljam slatku pavlaku uopste, pise u receptu pa rekoh ajde da stavim)...ajde sto su korice od belanaca kroz popucale...nema veze ionako se ne vide, ali krenem ja da filujem, dodjem do 3 kore a torta poce da curi sa posluzavnika!!! :rida:
Stavim je na kratko u zamrzivac i onda se setih da imam kalup za cheesecake pa njime nekako obuhvatih tortu i zalepih i 4 koru odozgo i evo je u frizideru vec 24 sata, ne usudjujem se da skinem obruc.
Moje pitanje je sledece - DA LI BIH MOGLA DA ZAMRZNEM TORTU PA KAD BUDE BAS STVRDNUTA DA JE TAKO HLADNU OBLOZIM FONDANOM I VRATIM U ZAMRZIVAC ? (treba mi za subotu a posto ce putovati 2 sata u kolima bas i treba da bude zamrznuta, valjda nece da iscuri dok ne stigne do slavljenika)
Hmmm, ili to ili da je podelim ukucanima pa da pravim plazma tortu , sa njom nema greske :besna:
 
Moram da kazem (da ne zbunimo nase majstorice, mada ja znam da je njih tesko zbuniti :zper:), pisala sam nekima i na pp da je bela reforma inace torta za koju je orginala recept ostavila Cilence! Ali, sam je ja, kao i svi mi (vi) jednom modifikovala po svom ukusu i vise je ne bih menjala ni zasta na svetu! Ovo je jedina torta koja se u mojoj kuci ne zadrzava vise od dana (a bas je izdasna) Svi sastojci su skoro isti samo izmenjen redosled, i dodato je samo 1l mleka jer je fila po orginal receptu jako malo! Eto :) Torta jeste mnogo dobra, tako da ko je nije probao nemoj da ceka vise :D
 
Moram da kazem (da ne zbunimo nase majstorice, mada ja znam da je njih tesko zbuniti :zper:), pisala sam nekima i na pp da je bela reforma inace torta za koju je orginala recept ostavila Cilence! Ali, sam je ja, kao i svi mi (vi) jednom modifikovala po svom ukusu i vise je ne bih menjala ni zasta na svetu! Ovo je jedina torta koja se u mojoj kuci ne zadrzava vise od dana (a bas je izdasna) Svi sastojci su skoro isti samo izmenjen redosled, i dodato je samo 1l mleka jer je fila po orginal receptu jako malo! Eto :) Torta jeste mnogo dobra, tako da ko je nije probao nemoj da ceka vise :D
Pošalji recept pa da probamo ili tortu napravi pa da probamo.Šta ti je lakše:zcepanje::zcepanje::zcepanje:
 
Ja imam samo recept za Romanov kuglice.mama maja je jednom pravila tortu od slične smese

Daj Princess MOLIM TE!!! Spasavaj me pa ti si mi zadnja nada :worth: :worth:

Nasla sam na temi sitni kolaci recept koji je stavila jedna extra super majstorica za sitne kolace, ali kao da se vise ne pojavljuje na forumu pa da nju pitam da li je probala tortu. Ona je mamamaja2003 i vidjela sam da si ti jos 09.04.2010 na stranici 47 te teme komentarisala da si nasla neki recept ali da nije kao njen i da si pravila kuglice. Ja sam nasla taj njen recept, ali nekako bas ne znam kako da ga primjenim na tortu, pa ako ti imas tu varinatu kako je tvoja mama pravila, bio bi mi pravi pravcati SPAS!!!
 
Poslednja izmena:

Slične teme


Back
Top