TORTE: recepti, saveti, ideje...

ja sam nasla nesto sto je pisala Zlatna Koka, ako nadjem jos nesto, postavicu ovde

Zlatna koka-sto se tice kuvanja na pari:
Zumanca umutis sa secerom i stavis u mikro. Sve zavisi od mikrotalasne, neke rade na jacinu, a neke samo na minutazu. Ja stavim na najjace 4-5 min. za nekih 20-tak zumanaca, pa ako treba posle dokuvam jos malo, ako mi se ucini da nije dovoljno. Bolje manje, pa posle da ukljucis na jos malo, nego da ti se prekuvaju, odnosno presuse, jer posle nista s njima nemozes da uradis. Pretvore ti se u sitne suve grudvice i prah, i tu vise nema leka(iz iskustva). Jacina struje varira pa je 4 min nekad dovoljno, a nekad mora da se dokuva.
Kasice kuvam na isti nacin. Umutim zumanca sa secerom, dodam puding, gustin, vec ono sto ide po receptu, pa polako muteci dolijem mleko (hladno). Kuvam 5min+1min za svaki dl mleka. Znaci za kasicu sa pola litre mleka, kuvam 10 min. pa mutim i ako treba vratim na dokuvavanje, obicno treba. Kasica se zgusne po ivici suda, a po sredini ostane retka, zato mutim i kuvam dok sve ne postane gusto i glatko (skuvano).

Vesna Korica-fil u mikrotalasnoj je skoro gotov kada se zumanca napuhaju .moja talasna je na maksimumu 850wati.Za 10zumanaca sa isto toliko secera ja stavim na 2 minuta na najace i posle promesam ako ocenim da mi treba jos malo stavim jos na 20 sekundi i to je to


Zlatna Koka- Kada kuvam fil od zumanaca, ja kao i vesna korica kuvam, s tim sto ja kuvam 4-5 minuta 20 zumanaca, a kasicu kuvam kako sam objasnila bez mesanja prvih 5 + 1 min za svaki dl mleka, pa onda promesam, pa kuvam jos ako je potrebno, a obicno jeste. Fil se zgusne po ivicama suda, a ostane redak po sredini, ali kada to umutim onda se izjednaci i samo jos malo dokuvam…


________________________________________



Ovo sam ja snimila na svom računaru, pa ti može pomoći, našla sam to nekad negdje na ovom forumu
 
Nisam dosad ni primjetila ovu temu, pa da i ja postavim svoj prvijenac.
picture.php

picture.php
 
Trazim pomoc!
Ja pravim nestle tortu kod koje svako testo prelivam crnom cokoladom rastopljenom sa margarinom u odnosu 2:1.Htela bih da prelivam sa belom cokoladom.Dali je neka od vas nesto ovakvo radila i dali moze bela cokolada sa margarinom, dali uopste moze, u kom odnosu topite crnu cokoladu sa margarinom (ili puterom svejedno).Vi ste moje cure i nadam se da ste razumele sta pitam. :zag: :bye:
 
Trazim pomoc!
Ja pravim nestle tortu kod koje svako testo prelivam crnom cokoladom rastopljenom sa margarinom u odnosu 2:1.Htela bih da prelivam sa belom cokoladom.Dali je neka od vas nesto ovakvo radila i dali moze bela cokolada sa margarinom, dali uopste moze, u kom odnosu topite crnu cokoladu sa margarinom (ili puterom svejedno).Vi ste moje cure i nadam se da ste razumele sta pitam. :zag: :bye:

Jaca!
Ona za "kremisimo" preliva svaki sloj fila čokoladom, koristila je i belu.
Ček' da je pozovemo ;)

PS Ja znam da bela ne ide sa margarinom i skoro sam sigurna da treba dodati ulje, ali sad ćemo da nađemo pravi odgovor.
 
Kada topim crnu chokoladu onda stavljam na 100 gr chokolade 50 gr margarina, ali prvo istopim margarin i onda u to izlomim chokoladu i vishe ne zagrevam vec samo mesham.Topim i u mikrotalasnoj ali na najnizoj temperaturi, stavim i margarin i chokoladu u isto vreme .
Bela chokolada se topi na pari ili u mikrotalasnoj ali NIKAKO MASNOCA, MARGARIN ILI BILO SHTA DRUGO, vec samo chokolada i ne zagrevati je jako, samo koliko je potrebno da se i istopi, juche sam prelivala belu chokoladu preko torte, tj fila.:heart:
 
Avramira, možda neko ima pametniju ideju ali moguće je, da nastane zbog prebrze temperaturne razlike, ako posle kratkog vremena staviš u frižider pa margarin odstupi?

Dva moja favorita za čokoladne prelive:

1 - 150g čokolade za kuvanje + 1,5dl slatke pavlake + 0,5dl svetlog ruma
2 - čokolada i slatka pavlaka 1:1

Vera, ovaj preliv sa belom čokoladom je jako dobar i lepo se reže
20 dag bele čokolade + 2-4 kocke kokosovog maslaca

A ovde je i posupak u slikama http://www.kulinarika.net/album.asp?hash=ctovpt44x3c5g57u&offset=21
 
Poslednja izmena:
Crna cokolada dobija te sare po sebi kada izlijes cokoladu preko kolaca pa odmah stavis u frizider.TReba je ostaviti napolju dok se ne stegne,bar malo.
Drugo,cokolada ne sme da kuva,kada se topi.Obicno,ako nema mikrotalasanu najbolje je staviti na sporet pored ringle na kojoj se nesto kuva.Postoji pravilo na koliko stepeni se pravilno zagreva cokolada,ali tu je vec Una doktorilrala tako da cemo sacekati da se ona javi.
 
Danas probala i uspesno otopila belu cokoladu sa slatkom pavlakom.:super:
Topila sam 200 gr. bele cokolade sa 200 ml slatke pavlake, zagrevala na pari dok se nije izjednacilo sve, stavila malo da se prohladi i mazala rolat odozgo.Stajao je u frizideru oko 3 sata i posle toga je lepo izgledala, lepo se sekla, a nije se sijala, bila je bas potaman.
Dali mozete da mi kazete kako da napravim sloj preko torte da bude plavo i da lici na vodu.Trebalo bi da se radi sa zelatinom, ali kako i u kom odnosu.Ja volim da eksperimentisem ali ako ste vec radili pomogli biste i meni i drugim curama.:zag:
 
Ledena kraljica
Potrebno:
za tri kore: 15 belanaca, 360 gr šećera, po 150 gr oraha, lešnika, badema.
za fil: 15 žumanaca, 0,7l mleka, 250 gr šećera, 2 kesice pudinga od vanile, 400 gr maslaca.

Umutite po 5 belanaca sa 120 gr šećera i orasima za jednu koru, bademima za drugu i lešnicima za treću koru.
Kore pecite u plehu obloženom papirom za pečenje po 15 min. na 175C.
Za fil skuvati mleko i šećer, pa u to dodati puding razmućen sa malo mleka i na kraju čvrsto umućena žumanca. Mešati na tihoj vatri dok se sjedini i dobije gustinu.
Mlak fil sjediniti sa maslacem. Ovim filom nafilujte sve tri kore. Deo fila može se ostaviti da se premaže cela torta.
Preko toga može se nafilovati šlag.


Uploaded with ImageShack.us
 
Drage moje,pomozite!!!
Kada tortu nakon što se u hladnjaku ohladila i stegla premazujem buttercreamom ne mogu ga namazati, kao da se torta kondenzira i postane vlažna pa se buttercream povlači i skliže. Imate li takvih problema?
Da li vi odmah tortu premazujete, pa tek onda stavljate na hlađenje? Pomažite, što više odgovora to bolje, ipak vas ima puno iskusnijih od mene.
 
Na Pretstavljane... nas novi clan Gastrodiva je trazila recept za Kretos tortu.Ja imam recept za Kretos oblande od moje mame pa sam joj napisala recept na njenom profilu posto je nova pa da ne trazi gde je a evo ga i vama.Nisam imala ideju gde da ga napisem, a ako neko ima recept za tortu napisite ga.

Kretos oblande
7 belanaca, 25 velikih supenih kašika šećera, 200 grama seckanih oraha, 200 grama seckanih suvih smokava i 200 grama suvog grožđa za fil.
Jedno pakovanje oblandi od 5 kore.
Umutiti čvrstu penu od 7 belanaca, postepeno dodavati šećer, ukupno u belanca dodati 14 kašika šećera, sve vreme mutiti mikserom.
Unapred iseckati 200 g oraha i 200 g suvih smokava pomešati 200 g suvog grožđa i sve imati spremno u jednoj činiji.
U velikoj i dubokoj šerpi od bar 5 litara istopiti i upržiti do tamnosmeđe boje 11 kašika šećera, sačekati da dobije baš braon boju i tada (neka vam neko pomogne) odjednom uspite sva ona belanca. Brzo promešajte i vratite na vatru da se karamelizovani šećer istopi i promeša sa belancima. Belanca tako pržiti sa šećerom oko 5 minuta da dobiju krem boju. Umešati sve seckane sastojke odjednom, i odmah filovati kore. Radite brzo jer ako se fil ohladi stegnuce se i necete moci da ga razmažete.
 

Back
Top