TORTE: recepti, saveti, ideje...

d060.gif
d060.gif
d060.gif
d050.gif
d050.gif
d050.gif
 
Pozdrav svima !!!!!! Nova sam na ovom forumu,prelistavala neko vreme,odusevila se vasim receptima i idejama i eto pridruzila se i ja !!!! Obozavam da kuvam,mesim isprobavam i eksperimentisem po kuhinji.Sad mi od vas treba jedan savet:torte do sada nikad nisam oblagala fondan masom,pa me interesuje koliko dugo( dana) moze ostati u frizideru a da se dekoracije ne pokvare? Torta mi npr. treba za subotu , a da li bih ja mogla da je napravim u cetvrtak? Unapred hvala na odgovoru. Pozzzzzz....
 
Pozdrav svima !!!!!! Nova sam na ovom forumu,prelistavala neko vreme,odusevila se vasim receptima i idejama i eto pridruzila se i ja !!!! Obozavam da kuvam,mesim isprobavam i eksperimentisem po kuhinji.Sad mi od vas treba jedan savet:torte do sada nikad nisam oblagala fondan masom,pa me interesuje koliko dugo( dana) moze ostati u frizideru a da se dekoracije ne pokvare? Torta mi npr. treba za subotu , a da li bih ja mogla da je napravim u cetvrtak? Unapred hvala na odgovoru. Pozzzzzz....

Nema problema se ako torta ne sadrzi neke vocne sastojke koji mogu da promene kvalitet za to vreme. Cokoladna torta moze da stoji slobodno ali nemoj da stavis mnogo nisku temperaturu. Dovoljno je na 1.
 
Hvala Teta Ira na odgovoru.Planiram da napravim tortu Esterhazi mislim da je dosta cvrsta i pogodna za oblaganje fondan masom.Posto buduca svekrva -a to sam ja naravno 26.ovog meseca ide da veri snajku ,molim za neku lepu ideju kako da ukrasim tortu,moze neka slicica ako nije problem....
 
Hvala Teta Ira na odgovoru.Planiram da napravim tortu Esterhazi mislim da je dosta cvrsta i pogodna za oblaganje fondan masom.Posto buduca svekrva -a to sam ja naravno 26.ovog meseca ide da veri snajku ,molim za neku lepu ideju kako da ukrasim tortu,moze neka slicica ako nije problem....

Evo, ukucala sam "engagement cakes" na google - pa pregledaj, ima prelepih :super:
 
Moje (skromno) iskustvo kaže da bi to mogle biti: grčka ( ona sa lomljenom plazmom u filu), nugat, kokina čokoladna, Dacina "zoja", gabon, cvetna livada...

Ja mislim, a ako nisam u pravu neka me ispravi neko, da to može biti bilo koja torta gde su kore klasične ( da nisu beze), i gde ide kora - fil - kora - fil, a ne fil na fil. Bar ja bih se usudila raditi bilo koju takvu tortu da bude donja.

P.S. Nemam neki proveren recept za "reform" tortu, A Svetlana 015 mi je obećala da će mi poslati svoj, jer sam joj pričala kako nikada nisam jela dobru "reform" tortu, kao što je pravila jedna Šapčanka, koje na žalost više nema. :(
 
Poslednja izmena:
ja imam dobar recept za reformu i napisacu ga do veceras,a meni treba predlog sta da pravim za svadbu 12 juna koja se odrzava u Kacarevu,a ja sam u Resniku,sto mu dodje nekih 50-60 km puta.Sad,ako bude ovakvo vreme,a nadam se da nece,moze bilo sta,ali...sta ako bude 30 stepeni????Torta ce biti na 2 sprata,jedan na drugi.
 
ja imam dobar recept za reformu i napisacu ga do veceras,a meni treba predlog sta da pravim za svadbu 12 juna koja se odrzava u Kacarevu,a ja sam u Resniku,sto mu dodje nekih 50-60 km puta.Sad,ako bude ovakvo vreme,a nadam se da nece,moze bilo sta,ali...sta ako bude 30 stepeni????Torta ce biti na 2 sprata,jedan na drugi.

Moja mama uvek kad treba da nosi tortu na neku svadbu po toplom vremenu prethodno vece stavi plasticne flase od kisele vode u zamrzivac da se smrznu i poslaze kad se krene na put okolo torte. Koliko toliko je sacuvaju. Naravno treba voditi racuna da neka od tih flasi ne zavrsi u torti.
 
Treba mi Pomoc!!!!
Da li neko ima recept od reform torte stim da mi napise i vreme pecenja korica .Htela bih probat napravit krivu tortu svojoj kcerki za rodjendan, pa me jos interesuje koju prvu tortu da stavim da moze drzat ostale:cmok2::cmok2::cmok2:

Savet za vrstu prve torte si dobila, u suštini uvek ide neka 'čvršća' koja može da nosi godnju. Jedna od takvih je i reform torta, evo ti moj recept:

REFORM TORTA
Sastojci:
za 1 koru a treba 2 ovakve I to u velikom plehu od rerne:
12 jaja
300gr šećera
300 gr mlevenih oraha
2 kašike brašna

fil:
24 žumanaca
24 kašika šećera
200 gr čokolade
1 ½ pakla putera (375 gr putera)

Postupak:

za 1 koru: Umuntiti 12 belanaca sa 300 gr šećera, zatim dodati 300 gr mlevenih oraha i 2 kašike brašna I dobro promešati kašikom (ne mutiti mikserom). Sipati u pleh obložen pek papirom I peći na 200 stepeni koloko je potrebno da se kore ispeku. Ispeći ovakve dve kore I po potrebi seći na 2 dela ( da se dobiju 4 kore) ili na 2/3 I 1/3 da bi se dobile 3 kore.
Fil: 24 zumanaca umutiti sa 24 kašika šećera i kuvati na pari. Kada je skoro gotovo dodati 200 gr čokolade za kuvanje i kuvati još malo dok se fil ne zgusne. Kad se fil ohladi dodati 375 gr umućenog putera.
 
Recept po kojem ja pravim reform tortu je vrlo sličan, s tim što je mera na 15 jaja (tri kore po pet belanaca, ja nekad stavim četiri po četiri), a na pet belanaca ide 150g oraha i 150g šećera.
U fil od 15 žumanaca dodaje se 300g čokolade i 250g putera (eventualno trećinu putera zameniti margarinom).
Kada se sve fino sjedini, umutiti 1,5-2,5 dl sletke pavlake i pomešeti sa filom.
 

Back
Top