TORTE: recepti, saveti, ideje...

Evo ga proveren, da provereniji ne može biti. Postoji već negde ispisan, ali to pronaći, bolje se ubiti. :evil: Mrzim krstaricin pretraživač. Mrzim!!!

DOBOŠ TORTA

Kore: 2 cela jaja, 2velike kasike secera, 2 velike kasike brasna, tako x 8, peces u plehu podmazanom i posut brasnom( unutrasnja dimenzija pleha 28x33cm), na 200stepeni.
Za fil pravim 2 varijante, nekima se dopada jedna nekima druga, napisacu ti obe varijante:
I varijanta: 10 celih jaja,300 gr kristal secera kuvati na pari, dodati 250 gr cokolade i u ohladjeno 1,5 margarin ili 1 puter i 1 margarin, stavljam kako kad. Ovaj fil je u stvari i pravi za dobosicu, ali se nekima vise svideo ovaj drugi pa mi obavezno naglase kako hoce.
II varijanta: Od 1 l mleka odvojiti 2 dcl ostalo staviti da se kuva sa 300 gr secera, kada provri dodati 5 celih jaja pomesanih sa onih 2 dcl mleka i 8 velikih kasika gustina, zakuvati kao puding, ovakav fil uvek kuvaj na najjacu vatru da mleko jako vri i fil je gotov za 30 sekundi, naravno moras brzo da ga promesas, ja za to koristim onu veliku zicu kao one male buckalice za jaja.Dodato 300 gr mlecne cokolade u vruc fil, a u ohladjeno 1 margarin.
Filujes kore tako da 1 odvojis da bude za secerni prelv, e tu koru pecem posebno malo deblju jer se vruc secer brzo uvuce u nju, ostavis je sa strane, a torta se zavrsava sa filom gore namazanim.
Glazura od topljenog secera: 250 gr kristal secera staviti na tihu vatru da se topi, povremeno promesati, kada se dobije tecni karamel sipati 1 veliku kasiku sirceta i dobro promesati na vatri da ispari sirce, takav preliv preliti prko one kore i brzo kasikom razmazati po celoj kori. Uzeti duzi noz provlaciti kroz vece parce margarina i obelezavati parcadi, uvek sa tupom stranom noza.Ja prvo obelezim duze delove, uvek na 4 dela, a onda po 2do 2,5 cm po sirini tako da dobijem 40-44 parceta torte. Kada se ohladi preliv ukrasim je sa 150 gr umucenog slaga.

Provjerila i ja, SUPER je recept, fantazija, stavicu presjek kad stignem
Pravila sam drugu varijantu fila jer mi onog prvog vazda fali, svima savjetujem da po ovom receptu rade !!!!
 
evo moje dobos torte
attachment.php
[/IMG]
 
U recept za Karamel tortu koji sam pisala na ovoj strani, molim moderatore da koreguju, u fil idu i 12 zumanca koja se mute mikserom i dodaje se 10 kasika gustina i 1 litar mleka.Kompjuter mi nije dobar, ide sutra da se sredi i necu pisati dok ne bude kao nov, da mi ne zezne opet neki recept.:heart:
 
U recept za Karamel tortu koji sam pisala na ovoj strani, molim moderatore da koreguju, u fil idu i 12 zumanca koja se mute mikserom i dodaje se 10 kasika gustina i 1 litar mleka.Kompjuter mi nije dobar, ide sutra da se sredi i necu pisati dok ne bude kao nov, da mi ne zezne opet neki recept.:heart:

A ja htela da te pitam, šta se radi sa žumancima.Pa rekoh, neću ih baciti, smisliću nešto gde da ih istrošim. :D
 
Domacice, presek izgleda sjajno. Dodje mi da uskocim u ekran i `maznem` ti ovo parce tortice. Kore su stvarno tanke. Gde je taj opis kako se peku tako tanke kore? :heart:

Verovatno ima negde napisano, ali evo, ja ću ponoviti. 10 belanaca, 15 kaš. šećera, 15 kaš. ml. oraha i 3 kašike brašna sam umutila. Od te mase sam ispekla 4 kore, dimenzija 24 x 34 cm. Imam dva takva pleha. Isekla sam 4 papira tih dimenzija. Masu sam odmah podelila na 4 jednaka dela, kao gomilice po tim papirima. Ovo na plehovima sam odmah rastanjila, i pekla u rerni na 200 C. Kada sam to ispekla, skinula sam papire sa plehova, stavila one druge, rastanjila, i opet ispekla. Mislim da pečenje nije trajalo duže od 20 minuta. I zaista su tanucne, mislim da nisu deblje od 2 mm. Muž i deca su se oduševili. Moje kore su uvek tanke, ali ove su vanserijske. E sada, za neku normalnu tortu je malo 4 kore, ali i 10 jaja su smešni. Znači, od 15 jaja bih 'ladno ispekla 6 takvih kora. I mislim da bi to bilo ok. Tako sam pekla kore za " moskvu " novoj mušteriji, pa je onda ona ponovo posle 10 dana naručila istu takvu, pa čekam sada za Uskrs da se odluči koju će tortu. Znači da je dobro to kada su kore tako tanke. :D

I moram nešto još da napišem. Recept za " doboš " tortu koji sam postavila na prethodnoj stranici je onaj koji sam dobila od Jace023. Nisam htela da ga prisvojim ( i zašto bih ? ), samo sam u žurbi zaboravila to da napišem. Jer nisam mogla da ga nađem uz pomoć pretraživača, pa sam ga iskopirala iz foldera sa svog kompjutera. Dakle, recept mi je dala Jaca, tako opisan u detalje, i do sada sam je pravila sigurno deset puta. Hvala Jaco. :heart:
 
Jedno pitanje?
dali je kalup od 22 precnik u obliku srca dovoljan za klacicnu tortu..
(klasicnu mislim ono od 12 jaja ili 15 max...)
deluje mi bas dosta mali..a nemaju druge velicne,mogu da mi naruce od 30 kad neko od poslasticara poruci nesto..al neznaju kad...
ova u prodanici mi kaze da je to kalup za tortu od 3 kg..?(malo mi sumljivo)...
da ne bude mala a previsoka...???
koji je vas precnik za srce?
:bye:
 
Verovatno ima negde napisano, ali evo, ja ću ponoviti. 10 belanaca, 15 kaš. šećera, 15 kaš. ml. oraha i 3 kašike brašna sam umutila. Od te mase sam ispekla 4 kore, dimenzija 24 x 34 cm. Imam dva takva pleha. Isekla sam 4 papira tih dimenzija. Masu sam odmah podelila na 4 jednaka dela, kao gomilice po tim papirima. Ovo na plehovima sam odmah rastanjila, i pekla u rerni na 200 C. Kada sam to ispekla, skinula sam papire sa plehova, stavila one druge, rastanjila, i opet ispekla. Mislim da pečenje nije trajalo duže od 20 minuta. I zaista su tanucne, mislim da nisu deblje od 2 mm. Muž i deca su se oduševili. Moje kore su uvek tanke, ali ove su vanserijske. E sada, za neku normalnu tortu je malo 4 kore, ali i 10 jaja su smešni. Znači, od 15 jaja bih 'ladno ispekla 6 takvih kora. I mislim da bi to bilo ok. Tako sam pekla kore za " moskvu " novoj mušteriji, pa je onda ona ponovo posle 10 dana naručila istu takvu, pa čekam sada za Uskrs da se odluči koju će tortu. Znači da je dobro to kada su kore tako tanke. :D

I moram nešto još da napišem. Recept za " doboš " tortu koji sam postavila na prethodnoj stranici je onaj koji sam dobila od Jace023. Nisam htela da ga prisvojim ( i zašto bih ? ), samo sam u žurbi zaboravila to da napišem. Jer nisam mogla da ga nađem uz pomoć pretraživača, pa sam ga iskopirala iz foldera sa svog kompjutera. Dakle, recept mi je dala Jaca, tako opisan u detalje, i do sada sam je pravila sigurno deset puta. Hvala Jaco. :heart:



Ovo je bio visak u postu:evil:e sad sam ljuta.
Stvarno nikada ne bih pravila pitanje, komentar je bio zezanje, bas zezanje...a ti odmah shvatas ozbiljno...
Mene jako tesko naljutiti, moras me bas ochepiti da bi bila ljuta;)
 

Slične teme


Back
Top