TORTE: recepti, saveti, ideje...

Koji recept, biste mi preporucili za cokoladnu tortu,onako smrt,kore tanke a fil jak kremast,a jak?Ne znam kako da vam objasnim,jeli smo u poslasticarnici u Pa,mogla je tanko da se sece,jaka a divna,prava smrt cokoladna?Mozda neko zna ili ima ideju kako bi se mogla sklopiti?
HVALA
Na istoj ovoj temi, Zlatna koka je dala recept za odličnu čokoladnu tortu (isprobano :)), potraži.

PS Ako se ne snađeš, javni pa da ja nađem.
 
Drage moje, da li neka od Vas ima original recept za Esterhazy tortu?
Probala sam dosta razlicitih recepata ali nije to to.U Meku na Slaviji imaju, i pokazali mi recept. U koru ide brendi, i neki aditivi tipa natrijum neznam sta, i nema da se kupi kod nas. I oni je dobijaju zamrznutu iz Madjarske, pa je otapaju specijalnom procedurom.
Ako neko zna neka pise.
 
Našla!
"TOPOLINO" TORTA


KORA I:
10 jaja
400g šećera
400g izrendane čokolade za kuvanje
200g oraha
2 kašika prezli (ili samlevenog keksa – ja stavim keks)

Ispeći koru i kad se malo prohladi (ne sme biti sasvim hladna!) preseći je na pola. Ili peći dve kore

KORA II:
5 belanaca
200g šećera
5 kašika oraha
1 kašika prezli (može i bez – ja ne stavljam)
Sve dobro umutiti i peći jednu koru na nižoj temperaturi (150-180C)

FIL I:
1/2l mleka
250g šećera
250g oraha
4 rebra čokolade

Ukuvati mleko i šećer, pa dodati orahe, vrlo malo prokuvati i dodati čokoladu.

FIL II:
5 žumanaca
15 kašika šećera
250g putera
4 vanilin šećera ili 2 limuna (sok i narendana kora)

Na pari skuvati žumanca sa šećerom, kad se ohladi dodati penasto umućen puter, sok i narendanu koru od limuna (ili vanilin šećer)
Polovinu kore I filovati polovinom fila I, zatim koru II premazati žutim filom, prekriti drugom polovinom kore I i premazati ostatkom fila od čokolade.

*Napomena: Za "mladenačku tortu" ovo je bila osnova i količinu sam povećala otprilike za 1/3.
 
Evo je i ona koju sam pominjala juče. Takođe provereno - odlična.
Ovu ja pravim kada mi naruce cokoladnu, fantasticna je i svi se odusevljavaju:

ČOKOLADNA TORTA


16 jaja
375g margarina
125g maslaca
250g šećera
250g prah šećera
100g mlečnog keksa
300g plazma keksa
300g čokolade za kuvanje
300g mlečne čokolade
100g šlag pene
1dl mleka

Ispeći tri kore od: 250g margarina umutiti sa 250g šećera, 8 žumanaca, dodati 100g mlevenog mlečnog keksa, 300g otopljene čokolade za kuvanje i čvrst sneg od 8 belanaca.

Fil I: 125g margarina i 125g maslaca penasto umutiti sa 250g prah šećera, 8 žumanaca, dodati 300g mlevenog plazma keksa, 300g otopljene mlečne čokolade i čvrst sneg od 8 belanaca

Fil II: Umutiti 200g šlag pene s 2dl mleka.

Filovati: kora,fil I, fil II, kora,….

Ukrasiti sa 300g slaga.
 
Ova kokina čokoladna je fantastična.ja odavno imam taj recept,ali je nisam pravila,jer mi je delovalo bezveze da istu masu pečeš i istom masom filuješ kore.Ali kada sam je probala :D....

Moje mladje dete,od sto vrsta kolača i torti koje pravim jede samo 2 - 3 vrste...Jedna od njih je ova čokoladna.

P.S.Po receptu koji ja imam od identične mase se peku i filuju kore,a ne kao kod koke,gde je fil malo izmenjen.
U mom albumu ima dve te čokoladne,čak i parče sam slikala.
 
Ova kokina čokoladna je fantastična.ja odavno imam taj recept,ali je nisam pravila,jer mi je delovalo bezveze da istu masu pečeš i istom masom filuješ kore.Ali kada sam je probala :D....

Moje mladje dete,od sto vrsta kolača i torti koje pravim jede samo 2 - 3 vrste...Jedna od njih je ova čokoladna.

P.S.Po receptu koji ja imam od identične mase se peku i filuju kore,a ne kao kod koke,gde je fil malo izmenjen.
U mom albumu ima dve te čokoladne,čak i parče sam slikala.
Ovu tortu sam i ja prvo probala na rođendanu mog bratanca - pravila je njagova majka i pošto su svi tražili recept, isti je stigao i do mene.
Razlika je što je taj recept baš onako kako ti kažeš: ista smesa ide i u fil i u kore.
Količine su malo izmenjene, prilagođene na meru od 18 jaja.
Moja snajka, koja nije baš vična tim stvarima je dobila recept i krenula da pravi: razbila 18 jaja (celih) u činiju i počela da muti... Šta bi od toga ispalo - ne zna se, jer je naišla prijateljica koja joj je recept i dala, pa objasnila da se to ne radi baš tako :zcepanje:. Ne ogovaram snajku, naravno, samo prepričavam (u blažoj formi) ono što mi je samokritično ispričala ;).
Pretpostavljam da je koka modifikovala recept za malo širu upotrebu ;).
Potpuno je nepotrebno (i neracionalno) u kore stavljati puter (kako piše kod mene u receptu), pa i "plazma" keks (koka će se ovde setiti kako sam ja pristalica upotrebe putera i kako "kritikujem" preteranu upotrebu margarina ;):heart:, ali ima mesta gde je stvarno nepotrebno rasipati se).
I da... ja u fil stavim čist puter (s tim što je to bilo ili za kućnu upotrebu, ili za posluživanje kod mene u lokalu - dakle torta ne izlazi iz frižidera).
 
Treba mi vasha pomoch hitno...treba da napravim tortu za bebu od godinu dana. Jel imate neki jednostavan, brz recept za amatera za neku torticu koja odgovara bebechem ukusu?

Hvala vam unapred do neba i nazad! :hvala:
Pa tu sa "plazmom" ne možeš da promašiš!
Eventualno dobaciš neko voće... banane (prethodno je preliješ limunovim sokom) npr.
Po mom iskustvu sa malom decom, najbolja varijanta je da sve prethodno ispasiraš.
Šečer ne moraš ni da dodaješ, eventualno malo, isasiraš voće (možeš i mešano), pomešaš sa keksom, dodaš malo putera, voćnog soka po potrebi. Gore staviš šlag.
Tako bih ja uradila...

Ili napraviš fil na baz šlaga (ili slatke pavlake), naseckaš voće, poređeš keks (pti ber, plazmu, piškote), preliješ ga voćnim sokom, premažeš fil, poređaš voće, keks, fil voće. Ukrasiš šlagom.
 
Moje misljenje je da mozes da napravis bilo koju tortu koja nije jaka.Nekoliko puta sam dosla u situaciju da ljudi porucuju tortu samo za jednu osobu.Odnosno, prave se torte i kolaci kao da ih niko vise nece jesti.U tvom slucaju, nece beba pojesti celu tortu.Cak sta vise,ona ce mozda zakaciti malo slaga i to je to...Pravi tortu koja ce izgledati i imati pravi ukus i da si sigurna u nju a beba ti nece zameriti.posebno ako bude ukrasena po njenom "ukusu".Tome ce se najvise obradovati.Jos ako bude neka figurca,njoj omiljenog lika koju ce moci da smaze...
 
Moje misljenje je da mozes da napravis bilo koju tortu koja nije jaka.Nekoliko puta sam dosla u situaciju da ljudi porucuju tortu samo za jednu osobu.Odnosno, prave se torte i kolaci kao da ih niko vise nece jesti.U tvom slucaju, nece beba pojesti celu tortu.Cak sta vise,ona ce mozda zakaciti malo slaga i to je to...Pravi tortu koja ce izgledati i imati pravi ukus i da si sigurna u nju a beba ti nece zameriti.posebno ako bude ukrasena po njenom "ukusu".Tome ce se najvise obradovati.Jos ako bude neka figurca,njoj omiljenog lika koju ce moci da smaze...
:super:
Rezon ti je krajnje logičan. Tako i jeste. Bebe vrlo malo i vrlo retko jedu torte... (samo što ja nisam o tome razmišljala... čak i kad su moji bratanci bili mali, izmišljali su svašta, ja pravila, oni nekad i ne probaju :()
 
Neko je trazio recept, za neku cvrscu tortu, da izdrzi figurice i dekoracije, evo jedne, to je malo zaboravljeni recept, bio je popularan pre dvadesetak godina!

Jaffa torta

I korica: 5jaja, 5 kasika secera, 8 kasiak mlevenih oraha i 2 kasike brasna.
II korica je ista kao i I korica.
Korice se peku u serpi od 5l i svaku preseci na pola da se dobiju ukupno 4 korice.

I fil: 1l mleka i 6 kasika secera staviti da provri, a od tog 1l mleka malo odvojiti i razmutiti 12 kasika brasna, pa skuvati kasicu. Posebno umutiti 250 g putera i 100g prah secera. Obe mase hladne spojiti. Ja sam umesto brasna stavljala 3 kesice pudinga od slatke pavlake.

II fil:prokuvati 1,5 dl mleka, 4 kasike secera, dodati 250 g putera, 100g cokolade i 400g mlevenih oraha. Ostaviti da se ohladi fil.

Redjanje:
korica-beli fil-jafa-beli fil
korica-crni fil-jafa-beli fil
korica-beli fil-jafa
korica-crni fil
preko torte ide cokoladna glazura, a okolo slag.
Za ovu tortu potrebne su 3 manje kutije jafa keksa, svaki sloj gde ide keks, jedna kutija.
Korice se mogu pokvasiti sokom od narandze, a i biskvitni deo jafe se moze pokvasiti ovim sokom.

Prijatno!
 
Poslednja izmena od moderatora:
I ja cu dam dam svoj skroman doprinos kada su u pitanju recepti...

COKOLADNA TORTA STEFANELLI (moj sin je obozava, otud i taj naziv)

KORA:
9 jaja
200 gr. secera +6 kasika secera za belanca
150 gr. mlevenih oraha
60 gr. mlevenog lesnika
3 shtangle cokolade

Umutiti zumanca sa secerom, dodati ml. orahe i lesnike, struganu cokoladu i tek onda dodati sneg od belanca umucen sa 6 kasika secera.Moze i sve odjednom pa podeliti, ali ja svaku pecem posebno.Treba napraviti 3 kore.

FIL:
5 jaja
200 gr. secera
1 vanil secer
4 shtangle cokolade
1 puding od cokolade ( moze i od lesnika)
1/2 l mleka
2 kasike gustina
250 gr. margarina

Kuvati na pari umucena jaja sa 200 gr. secera ( cela jaja, prvo umutiti belanca sa secerom, pa dodati zumanca i kuvati na pari.) Kada je vec pri kraju dodati rendanu cokoladu.Kada je cokolada istopljena, skinuti sa pare i ohladiti.
Posebno skuvati 1 puding u 1/2 l mleka sa 2 kasike gustina,Kada se ohladi, sastaviti sa prethodnim filom i dodati margarin.
Filovati kore i ukrasiti po zelji.

Dosta je cvrsta i od dekoracije mozete staviti sta god pozelite.

P R I J A T N O !!!! :bye: :super: :jede:
 
Poslednja izmena od moderatora:
:hahaha: masonska bebi torta

e, pravim ja veliku tortu, tj sad je pravim tj josh uvek je pravim za ostalu decu, izmislila sam na kraju recept, od neuspele chokoladne bananice i puslica i ukrashavam je sa prasichima i kuchicom, videla sam kod jace chini mi se...a za bebu mleveni keks, hipp teglica jabuka i banana i hipp sokic...mini,mini tortica samo za bebu :D
 
sve sam pomeshala, puslice kora, pa slatka pavlaka sa chokoladom, pa red iseckanih domachih bananica, pa slatka pavlaka sa aromom bananice i chokoladne mrvice...i dodala sam zzelatin u shlag da bude chvrsto i tako...ukus pitaj boga, rechi chu vam u chetvrtak kad prodje rodjush, a sliku kachim sutra kad zavrshim sve...imam kuchicu, travicu,ogradicu, drvce i tri praseche glavice za sad. :)
i ochi che da mi iscure od umora al neshto me spopalo da zavrshim sad...
 
sve sam pomeshala, puslice kora, pa slatka pavlaka sa chokoladom, pa red iseckanih domachih bananica, pa slatka pavlaka sa aromom bananice i chokoladne mrvice...i dodala sam zzelatin u shlag da bude chvrsto i tako...ukus pitaj boga, rechi chu vam u chetvrtak kad prodje rodjush, a sliku kachim sutra kad zavrshim sve...imam kuchicu, travicu,ogradicu, drvce i tri praseche glavice za sad. :)
i ochi che da mi iscure od umora al neshto me spopalo da zavrshim sad...

Bogami Pipi, vidim ja da ces nam se pridruziti kao stalni clan na kulinarstvu :D
 

Slične teme


Back
Top