TORTE: recepti, saveti, ideje...

Postovane
posto ste sve iskusne i veoma uspesne pre svega u ovom poslu molila bih za savet.
Mom sestricu je prvi rodjendan i zelim da napravim tortu na sprat. Donji deo bi bila reforma a gornji sarena torta. Da li mi treba stalak ili ne i kako pricvrstiti jedan za drugi deo?
Hvala Brankica
 
Pa da prekrijes ih posebno, pa kada stavis jenu na drugu samo ucvrstis stapicima. A ako stavljas izmedju tacnu onda ti ne trebaju stapici. Spoj mozes ukrasiti nekim figuricama ili slicno. Daca je tako pravila tortu na 5 spratova i nije ni mrdnula. Bitno je da su torte same po sebi cvrste.
 
ajmo cure trebam savjet..

za vikend radim prvi puta Dacinu čokoladnu tortu.. dobila je same pohvale pa ju hoću probati :D
pitanje glasi.. koliko bude visoka ako se peče u kalupu 22X30cm

trebam visinu od barem 10cm a ne mogu ovako na oko odrediti da li će mi biti dovoljna jedna smjesa. (18 jaja je u igri)

sad sam radila Moskvu i ona je na tu veličinu kalupa ispala 10cm visoka ali tu je bilo i voće i šlag.. nisam pametna
 
Ja sam pravila od 24 jaja, a o cokoladi da ne pricam, donela musterija 1kg milka mlecne koju sam stukla u ovu tortu, boze me sacuvaj.Tako je htela.
Pekla sam 4 kore.
Pravila sam joj meru ipo, ali od 16 jaja je jedna mera.
Torta je bila visoka skoro 10cm...i teska i verovatno ukusna kad je utuceno u nju 1kg milka cokolade.
 
Ja je pravim 'vako: od jedne mere pecem 4 kore u tom pravougaonom plehu ili 6 kora u okruglom 26cm...moras jos pola mere da dodas da bi imala tu visinu...u fil uvek stavljam Milku, dobra je i Dorina, probala sam Bambi ali nije tako ukusna... moze i pola plazme da se zameni mlevenim lesnikom... :)
 
...e sad i ja da pitam...
Narucila gospodja tortu na jedan sprat, znaci okrugla od 30cm donja i 20cm gornja, hoce "Moskva" tortu.
Da li od nje moze da se napravi ona kriva torta jer joj se dopao ukus moskve od proslog puta, a dopao joj se izgled krive torte koju je videla na netu?
Ne bih da rizuikujem jer nisam jos pravila tu krivu.
Molim siguran odgovor.
Hvala unapred.:heart:
 
Evo moje tortice gdje su kockice od one famozne plazma smjese bez jaja i cokolade, stavila sam zele bombone unutra :p
Donja torta je milka, gornja vocna sa zeliranim visnjama
attachment.php

Jel to ona za alergičnog dečaka? baš je ljepa. Nadam se da su bili zadovoljni-i da je i on pojeo bar kockicu :)
 
Jaco ako radiš krivu Moskvu,radi gornju i peci kore u tri dimenzije(ako želiš da se sužava prema dole),kalup 20,18,16.Lagano će se sužavat prema dole.Ako radiš sve mjeru kalupa 20,zadnju koru pritisni u jednu
stranu da bi dobila kosinu.Mislim da je to najjednostavnije:)
 
...e sad i ja da pitam...
Narucila gospodja tortu na jedan sprat, znaci okrugla od 30cm donja i 20cm gornja, hoce "Moskva" tortu.
Da li od nje moze da se napravi ona kriva torta jer joj se dopao ukus moskve od proslog puta, a dopao joj se izgled krive torte koju je videla na netu?
Ne bih da rizuikujem jer nisam jos pravila tu krivu.
Molim siguran odgovor.
Hvala unapred.:heart:

Mislim da Moskva nije za krivu tortu. Ja sam donji sloj pravila od Interkontinental torte.
 
...nece biti moskva, resila sam definitivno, dala im da me obavesete koju hoce i obavestili "Napoleon" torta...nisam je pravila, ali sam videla na netu, nista posebno...mislim nista posebno na opste odusevljenje musterije kada mi je prezentovala recept, ja pomislila bog zna kakva torta...
Mogu li da cujem vasu Napoleon tortu?
 
KARAMEL TORTA
1 testo: 10 jaja, 10 kasika secera, 10 kasika mlevenih oraha, 4 kasika brasna i 1 pecivo.Pleh 34x39, sece se na pola.
2 testo: 12 belanca, 12 kasika secera, 6 kasika prezli, 100 gr cokolada za kuvanje (seckana) i 100 gr seckani orasi.Pleh 34x39, sece se na pola.
Fil: 500 gr.secera prziti da bude karamel, dodaje se 1 litar mleka u koje se predhodno umesa 10 kasika gustina.Kuva se krem.Kad se ohladi dodaje se 1 margarin i 1 puter (umuceni), 300 gr seckani orasi, 200 gr.seckana bela cokolada i 200 gr.seckana mlecna cokolada.
U recept za Karamel tortu koji sam pisala na ovoj strani, molim moderatore da koreguju, u fil idu i 12 zumanca koja se mute mikserom i dodaje se 10 kasika gustina i 1 litar mleka.Kompjuter mi nije dobar, ide sutra da se sredi i necu pisati dok ne bude kao nov, da mi ne zezne opet neki recept.:heart:
 
Poslednja izmena od moderatora:

Slične teme


Back
Top