TORTE: recepti, saveti, ideje...

MILKA TORTA
(sa plazmom)

Ovaj recept imam 10 godina, taj recept sam dobila od jedne gospodje kojoj vec 10 godina i pravim ovu tortu tj pravim joj uvek vise torti jer imaju svake godine puno drustva, ali jos ni jedne godine nije odustala od nje, kako kaze gosti uvek ocekuju da budu posluzeni sa 1 parcetom ove torte i uvek je potrebna dupla mera, a jedna mera glasi ovako:

600 gr cele plazme podeliti na tri dela, one zamenjuju 3 kore.

Fil: odvojiti 12 belanaca od zumanaca i ostviti ih sa strane. Zumanca skuvati na pari, ali ne dugo, sa 200gr secera u prahu i u ohladjeno dodati 1 margarin i 1 puter, zatim 300 gr mlevene plazme i onih 12 belanaca cvrsto umucenih sa 3 kasike secera. Podeliti masu na dva dela. U prvi deo dodati 200 gr mlecne milke istopljene na pari, au drugi deo dodati 200 gr bele milke istopljene na pari, oba puta cokoladu dodavati po malo da bi fil ostao cvrst.Zatim onu celu plazmu umakati u mlako mleko i redjati na tacnu preko toga 1/2 braon fila pa 1/2 belog fila pa opet red cele plazme, pa filovi jos jednom po prethodnom redosledu i na kraju opet cela plazma. Okolo ukrasiti slagom.
Torta je toliko ukusna da se raspametis, lepo se sece i lepo se posluzuje. Ne znam da li je to ono sto trazis, ja je imam kao takvu. Pozdrav:bye:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ovo je milka torta koju ja pravim

MILKA TORTA ( 3.6 kg za pleh 25x35)


20 jaja
800g secera
400g lesnika
200g brasna
100g pudinga od vanile
1l mleka
200g maslaca
200g margarina
100g prah secera
100g crne milke s lesnicima
100g bele milke
200g lomljene plazme

Ispeci cetiri kore od po: 5 belanca, 100g secera, 50g lesnika, 50g brasna

Fil: 20 zumanaca, 400g secera i 100g pudinga od vanile skuvati u 7dl mleka. U hladno dodati 200g maslaca i 200g margarina penasto umucene sa 100g prah secera. Onda dodati 200g lomljene plazme, 200g propecenih seckanih lesnika, 100g seckane crne milke i 100g seckane bele milke.

Filovati: kora (natopljena mlekom), fil, kora, fil....
 
Poslednja izmena od moderatora:
Da, mada ti tu plazmu mozes da pravis sa bilo cime: sa alvom, sa jafom, sa vocem, recimo s bananama, nemora plazma, moze neki drugi keks, recimo petiber ili recimo posni kolutici samleveni, za posnu tortu...Ima tu kombinacija i kombinacija, pusti masti na volju i uspeh je zagarantovan:lol:
 
Pa da plazma je najzahvalnija.Jedno dete mi je izrazilo zelju da mu napravim traktor toma.Rodjendan je tek za mesec dana a ja jos od sad razbijam glavu.Sta ce biti od toga obavesticu vas

Moja mama je te visoke torte tipa kombija, kamiona, pa čak i jedrenjaka i korpi, pravila uglavnom od reforme ili garbo. A vozić, koji se takođe seče (vagoni, delovi lokomotive...) je pravila od čokoladne torte.
 
Poslednja izmena:
Recept za dobosicu-trazila Zadovoljna domacica sve po redu

DOBOS TORTA

Uvek pravim 8 kora ne 10 zato sto bi bila previsoka, vec sam probala.
Kore: 2 cela jaja, 2velike kasike secera, 2 velike kasike brasna, tako x 8, peces u plehu podmazanom i posut brasnom( unutrasnja dimenzija pleha 28x33cm), na 200stepeni.
Za fil pravim 2 varijante, nekima se dopada jedna nekima druga, napisacu ti obe varijante:
I varijanta: 10 celih jaja,300 gr kristal secera juvati na pari, dodati 250 gr cokolade i u ohladjeno 1,5 margarin ili 1 puter i 1 margarin, stavljam kako kad. Ovaj fil je u stvari i pravi za dobosicu, ali se nekima vise svideo ovaj drugi pa mi obavezno naglase kako hoce.
II varijanta: Od 1 l mleka odvojiti 2 dcl ostalo staviti da se kuva sa 300 gr secera, kada provri dodati 5 celih jaja pomesanih sa onih 2 dcl mleka i 8 velikih kasika gustina, zakuvati kao puding, ovakav fil uvek kuvaj na najjacu vatru da mleko jako vri i fil je gotov za 30 sekundi, naravno moras brzo da ga promesas, ja za to koristim onu veliku zicu kao one male buckalice za jaja.Dodato 300 gr mlecne cokolade u vruc fil, a u ohladjeno 1 margarin.
Filujes kore tako da 1 odvojis da bude za secerni prelv, e tu koru pecem posebno malo deblju jer se vruc secer brzo uvuce u nju, ostavis je sa strane, a torta se zavrsava sa filom gore namazanim.
Glazura od topljenog secera: 250 gr kristal secera staviti na tihu vatru da se topi, povremeno promesati, kada se dobije tecni karamel sipati 1 veliku kasiku sirceta i dobro promesati na vatri da ispari sirce, takav preliv preliti prko one kore i brzo kasikom razmazati po celoj kori. Uzeti duzi noz provlaciti kroz vece parce margarina i obelezavati parcade, uvek sa tupom stranom noza.Ja prvo obelezim duze delove, uvek na 4 dela, a onda po 2do 2,5 cm po sirini tako da dobijem 40-44 parceta torte. Kada se ohladi preliv ukrasim je sa 150 gr umucenog slaga.
Da li sam bila dovoljno precizna i jasna?:whistling:Pozdrav i nadam se da ce dobosica uspeti:super: E zaboravih da naglasim koru sa secerom stavljam na tortu tek kad obelezim sve parcade i tako vrucu.Pozdrav jos jednom
 
Poslednja izmena od moderatora:
Prva verzija dobosice je original starinski recept.Ovde kod mene je pomama za njom jer zene uglavnom prave varijantu sa filom od pudinga od cokolade,tako da oni koji cene pravi ukus znaju razliku.Jedina razlika u mom receptu je sto stavljam tri kasike secera na 1 celo jaje pa koliko ti fila treba,a ostalo je isto.Ja pravim od 7 jaja i sa 1 margarinom i 200 gr.cokolade za klasicnu okruglu tortu.Inace kod mene se najvise trazeSuskava torta,Princeza(sa cokoladnim bananicama) i Ruska.
 
sanja i ja sam pravila traktor tortu ima slika u mom albumu,a recept je od Dzumbus torte,veoma lagan za oblikovanje!
Koja ti je to Dzumbus torta jer kad traze neke oblike pitaju me sta jos pravim sem plazme,nisam do sda eksperimentisala.
Prva verzija dobosice je original starinski recept.Ovde kod mene je pomama za njom jer zene uglavnom prave varijantu sa filom od pudinga od cokolade,tako da oni koji cene pravi ukus znaju razliku.Jedina razlika u mom receptu je sto stavljam tri kasike secera na 1 celo jaje pa koliko ti fila treba,a ostalo je isto.Ja pravim od 7 jaja i sa 1 margarinom i 200 gr.cokolade za klasicnu okruglu tortu.Inace kod mene se najvise trazeSuskava torta,Princeza(sa cokoladnim bananicama) i Ruska.
Koja je Princeza sa krem bananicama?
 
Piskote su od oraha ,a fil se kuva od zumanaca i pudinga u mleku pa se u hladno dodaju umucen margarin sa secerom u prahu.I na kraju se dodaju seckane bananice.U izvornom obliku recepta idu dve piskote od celih jaja sa orasima i jedna od belanaca,ali ne susena,krckava,nego ona sto je unutra mekana.Ali sam ja to prilagodila.Recept ti saljem sutra.
 
Dzumbus torta

kora:
7 jaja,7 kas. secera,7 kas. brasna i 1 prasak za pecivo.

Fil:
1 litar mleka,
3 pudinga(vanila),
1 margarin,
200 gr. secera u prahu,
5 cokoladnih bananica,
200 gr. kokosa,
100 gr. zele-bombona
100 gr, sjeckanih oraha

Koru iseckati na kockice pa spojiti sa filom,te oblikovati tortu po zelji.


Fil se napravi tako sto se skuva puding,pa se ohladi,Umutiti 1 margarin sa secrom u prahu pa sastaviti sa ohladjenim margarinom.U to dalje dodati seckane bananice,kokos,orahe i zele-bombone.I na kraju sastaviti sa korom koju smo naseckali na kockice....

Ja juce dobila recept nisam je probala ali kazu da je dobra
 
Poslednja izmena od moderatora:
Jaco,stize recept:

Šeri san

12 belanaca
250g kristal šećera umutiti i ispeći 2 kore.Ja rernu zagrejem na maximum,pa kada stavim kore smanjim na 150C,i sušim oko 1/2 h.

FIL:12 žumanaca
20 kašika šećera
2dl mleka
3 kašike brašna skuvati na pari.
Ohladjeno sjediniti sa umućenim margarinom.

Staviti koru,pa polovinu fila,pa višnje,pa drugu polovinu fila,pa koru,i ukrasiti šlagom.
A može i na prvu koru sav fil,pa višnje,pa ulupana slatka pavlaka (kada se potrefi da je imam),pa višnje,pa kora.

Moji je obožavaju,i toliko je često pravim,da mi se čini kada bih sve sastojke stavila na sto,sama bi se napravila.Bez moje pomoći...
 
Poslednja izmena od moderatora:
SACHER TORTA

200 gr putera umutiti sa 200 gr secera u prahu,dodati 6 zumanca i mesajuci dodatati 150 gr otopljene cokolade (topiti na pari), ali kasiku po kasiku, zatim dodati 150 gr brasna i sneg od 6 belanaca. Masu izruciti u okrugli kalup promera oko 25 cm podmazan i brasnom posut(moze se podmazati margarinom ili puterom). Pece se oko 30 minuta na 150 stepeni. Preseci na pola i ugrejati oko 100 gr pekmeza od kajsije,ali bi zaista bilo pozeljno da to bude pravi domaci pekmez jer on daje onaj slatkasto kiselkasti ukus i pravu aromu kajsije, namazati polovinu torte,prekriti drugom i celu namazati pekmezom. Otopit 150 gr cokolade na pari i premazati celu tortu. Kada se cokolada stegne moze se jos radi dekoracije ispisati po torti Sacher.Prijatno!
 
Poslednja izmena od moderatora:
KOKINA MASA ZA PLAZMU (TORTE 3d)
Ja plazmu pravim bez jaja i mleka
300g plazme
250g prah šećera (ili manje - po ukusu)
100g oraha
250g margarina (može i putera, ali ja zbog čvrstine stavljam margarin, jer su mi figure obično prilično zahtevne)
1dl soka od narandže (gazirani)
i dodatno seckanu mlečnu čokoladu, suvo grožđe, žele bombone, čokobanane....


PLAZMA.--TANDARA
Evo kako je ja pravim:
250 gr.maslaca
4 žumanca (nemoj da ga zamenjuješ sa margarinom)
250 gr.prah šećera
300 gr mlevenog Plazma keksa
100 gr.seckanih žele bombona,volim u jednoj boji,sv.zelene ili žute
100 gr seckanog suvog grožđa
250 gr seckanih oraha
Fanta od narandže se dodaje da se izmeša i formira torta.
Uvek pravim šam od belanaca,a ne šlag jer to ovoj torti daje poseban ukus.
Šam:2 dl.belanaca,200 gr.šećera kristal+200 gr prah šećera mutiš na pari.
PRIJATNO!



PLAZMA -SMEH
Ne znam da li sam negde već dala recept, ali ja "plazmu" koristim i kao osnovu za mnoge sitne kolače (u deo dodam čokoladu, kokos, orahe, lešnike... ili nešto izmešam pa kombinujem), a kao tortu, svi je volimo najviše "čistu" .
sastojci:

250g putera
250g šećera u prahu
400g plazma keksa (može mleveni, a možeš i da kombinuješ sa sitno lomljenim)
mleka ili nekog voćnog soka (ja najčešće stavim narandžu ili višnju) koliko je potrebno (oko 2dl) šlag


Sve su slične, u principu možeš samo da izbaciš jaja i to je to. umesto belanca koristi šlag. Verujem da je već imaš a ja ti šaljem recepte glavnih majstora ovog podforuma.

:cmok:
 

Back
Top