TORTE: recepti, saveti, ideje...

Hvala Vama devojke...
Princes, šta da ti kažem...ko još od provizije živi,sem banaka...
Vera, drago mi je zbog Vašeg uspeha i zbog Moskve...Kiss

I najzad evo recepta...

MOCART TORTA

Umutiti 3 kore po:
4 belanca
160 gr, šećera
120 gr. mlevenih oraha
2 štangle čokolade izrendati

FIL:
12 žumanca umutiti sa
18 kašika šećera u prahu i kuvati na pari.
Kada bude pri kraju, dodati 200 gr čokolade (ja stavljam mlečnu,a može i obična).
U hladan fil dodati 250 gr PUTERA.

FIL II:
Umutiti pola litre slatke pavlake
1 kg višanja ocediti od soka.
Redjati kora-čoko fil-višnje-sl.pavlaka,kora-čoko fil-višnje-sl.pavlaka dok se ne utroši materijal.

Kada tortu treba presvući fondanom ja pravim 4 kore.
Za ukrašavanje sa šlagom dovoljne su 3 kore.
PRIJATNO!!!

Cao Stefanelli,

Planiram praviti ovu tortu uskoro, pa me samo zanima koliko dugo se peku kore od belanaca i na kojoj temperaturi? Hvala puno :)
 
attachment.php

Specijalna narudzba za musku zurku.....ha ha ha
 
Najpre da se zahvalim za sve silne bone koje ste mi podelili za ovu tortu.
Posto su me mnogi pitali recept evo da ga coopy- past ;)
Recert je sa Coolinarike i postavila ga je yupieya!
Zaista je odlican i od srca ga preporucujem!

rolatići
6 jaja
18 dkg šećera
1/4 kavene žl paste od vanilije (ili 1 vrećica vanilin šećera)
3 jušne žl ulja
3 jušne žl vode
20 dkg mekog brašna
1/2 praška za pecivo
mermelada za premazivanje

kreme
45 dkg malina (kod mene bile smrznute)
15 dkg šećera
10 g želatine u listićima
50 dkg mascarponea
2 jušne žl šećera u prahu
0,5 l vrhnja za šlag
15 dkg bijele čokolade
1. Stući jaja sa šećerom i vanilijom dok se šećer ne otopi, a jaja postanu pjenasta.
2. Ostaviti mikser po strani i ručno umiješati ulje i vodu.
3. Prosijati brašno sa praškom za pecivo te ga isuti preko smjese jaja i lagano pjenjačom sve umiješati da se dobije jednolična biskvitna smjesa.
4. Dobivenu smjesu rasporediti na dva pleha od peći (prethodno obložena papirom za pečenje) i peći u peći sa ventilatorom na 180°C 15 min.
5. Iskrenuti pečene biskvite na krpe i urolati ih po dužini sa svake strane prema sredini. Ostaviti da se ohlade.
6. Ohlađene biskvite razmotati iz krpe i premazati mermeladom (ja sam koristila mirisnu bazgo-ladu ) , ponovo saki kraj zarolati prema sredini.
7. Prerezati biskvit da se rolati razdvoje (prerezatipo dužini da dobijemo 4 rolatića!) i svaki rolat umotati u prozirnu foliju i ostaviti u hladnjak da se još ohlade.
8. Narezati ohlađene rolate na fete debljine otprilike 1 cm i njima obložiti dno okruglog okvira za torte (okvir prethodno omotajte prozirnom folijom). Rolatiće složiti na način da ih uz rubove poslažete da stoje okomito, a po ostatku dna vodoravno.

Pripremiti kremu:

1. Maline staviti u zdjelu sa par žlica vode i šećerom i prokuhati ih. Smiksati štapnim mikserom.
2. Izmjeriti količinu smjese i po potrebi nadoliti vode da tekućine bude cca 4,5 dcl. Dodati prethodno omekšanu želatinu i mješati dok se želatina skroz ne otopi. Ostaviti da se ohladi i stvrdne.
3. Kad su se maline zgusle, izmiksati mascarpone sa šećerom u prahu u jednoj posudi i vrhnje za šlag u drugoj. Ručno sjediniti obje smjese i razdvojiti u dvije posude pola-pola (otprilike).
4. U jednu polovicu ručno dodati želatinizirane maline. Meni se svidjelo da smjesa izgleda šatirano pa se i nisam trudila da se bojom sve ujednači.
5. U drugu polovicu šlaga i mascarponea dodati otopljenu bijelu čokoladu.
6. Na poslagane rolatiće- staviti najprije kremu sa malinama, poravnati pa premazati kremom sa bijelom čokoladom.
7. Sve ostaviti da se dobro ohladi i stegne.
 
Ovaj recept sam dobila od Nade iz Melburna. Posto sam pravila ovu tortu koja je mnogo ukusna hocu recept da podelim sa vama
Cokoladna Laiera cake
sastojci
340 gr putera
365 gr secera
6 jaja
300 gr brasna za sve namene
120 gr badema
6 kasika kakaa
2 kasicice praska
2 kasicice ekstrat vanila
1/2 solje kljucale vode ...umesto vode moze kapucino ,kafa ili caj
priprema
Umutiti puter i secer dodavati jedno po jedno jaje i mutiti posle svakog ubacenog jajeta.
Posebno izmesat brasno, kakao,prasak ,badem,vanilu i zamesat sa kljucalom vodom.Podelit na 2 dela i peci kore na 180 stepeni 30 do 45 min na srednjoj razini sporeta.Hladne kore horizontalno preseci tako da se dobiju 4.Vodit racuna da se kore neprepeku
Glazura
80 gr putera
200 gr cokolade 40 do 60 posto kakaa
2 jaja
200 gr prah secera
Ja sam za glazuru stavljala duplu meru
Umutit jaja i secer i skuvat na pari zatim dodat cokoladu kad se istopi dodat puter.
Mesat i prohladjenim filom filovat kore ,stim da se 1/3 fila ostavi za vanjsko filovanje .
Torta pre sluzenja mora stajati na sobnoj temperaturi sat do dva pre sluzenja
Drage moje Prijatno.......
 
Evo recept za čoko mus tortu
korice: 4 belanca umutiti dodati 4 kašike šećera, 4 žumanca 2 kašike brašna i 2 kašike kakaa. Peći dve korice.
Fil:600gr. čokolade za kuvanje istopiti na pari, dodati ulupan sneg od 5 belanaca sa 5 kašika šećera i na kraju dodati 750 grama ulupane slatke pavlake, sve sjediniti u glatku masu. U kalup sipati polovinu mase staviti 1 koricu zatim drugu polovinu mase i staviti drugu koricu, ostaviti u frižider da se dobro ohladi i stegne. Kada se ohladi izvaditi iz kalupa i preliti sa 250gr pavlake koja je prokuvana sa 200grama čokolade i preliti tortu. Ukrasiti po želji.
 
Ja opet u nedoumici. Treba da pravim Kinder tortu (pravicu po receptu Daca011) koju nikad nisam pravila. Hoce mi kora biti previse debela ako pravim u plehu 35x25cm?? Da li seckane orahe (lesnike) za koru mogu zameniti mlevenim, posto je musterija naglasila da ne budu seckani???
 
Drage moje meni treba jedan strucni savet ,imama narucenu tortu na sprat pa me interesuje dali smem na kokinu cokoladnu tortu stavit moskva snit ....nijedna druga torta nedolazi u obzir .Pravim je u kalupu obliku suze.Hvala vam sto postojite da vas nema verujte da neznam sta bih :cmok2::cmok2::cmok2::cmok2:
 
ja mislim da ne bi bio problem,ali bolje da te posavetuje neko drugi.mislim,ja bi stavila,ali ja ipak nemam toliko iskustva da znam kako bi izgledalo.
a ja imam jedno tehnicko pitanje-zasto se u karamel krem za dobosicu stavlja sirce?pravim sada tu tortu(sutra mi dolazi svekrva,pa da je obradujem),pa me eto zanima
 

Back
Top