TORTE: recepti, saveti, ideje...

cure ima li neko dobar recept za interkontinental tortu

Ja sam prvaila po receptu sa coolinarke, osim što nisam stavljala kafu jer je ne volim.

Interkontinental torta


Sastojci
Kore x4
5 belanaca
5 kasika secera
7 kasika mlevenih oraha
1 kasika brasna
1 zumance
Fil
16 zumanaca
16 kasika secera
1 vanilin secer
3x125 g maslaca
100 g cokolade
100 g lesnika
4-5 kasika kuvane kafe

Priprema: Umutiti penasto belanca, dodati secer i zumance, pa pazljivo umesati mlevene orahe i kasiku brasna. Ispeci takve 4 kore u okruglom plehu precnika 28 cm.Skuvati na pari fil od zumanaca i secera, pa kad se ohladi dodati maslac. U polovinu fila dodati rastopljenu cokoladu, u jednu 1/4 fila kuvanu kafu a u drugu 1/4 fila propecene samlevene lesnike.Filovati kora-pola fila od coklade, kora-fil sa kafom, kora-fil sa lesnicima, kora-druga polovina fila od cokolade, kojim premazemo celu tortu odgore i sa strane. Dekorisati umucenim vrhnjem ili staviti glazuru od cokolade.

Ovo su mere za standardnu tortu, za kalup od 28 cm.

Za cetvrtastu tortu, ispeci dve kore u velikom plehu od pecnice (10 jaja, 10 kasika secera, 2 zumanca, 14 kasika oraha, 2 kasike brasna) i iseci na dve lente. Tako dobijamo 4 korice koje filujemo na isti nacin…
 
Poslednja izmena od moderatora:
Znam da su nekad nase bake ukrasavale sa margarinom,secerom i po potrebi cokoladom...E sad to meni nikad nije bilo bas ukusno,pa smo dekoraciju gulili kao neki sad fondan ili slag.Kako bi izgledalo filovati kore...pa moje misljenje je da odes u neku prosecnu poslasticarnicu i porucis,pa probas.Velika vecina to jos uvek radi.Cast izuzecima.
 
Kad ste pomenuli fil od buter-krema, pa još sa čokoladom, pade mi na pamet moj, nekad omiljeni fil.
Pošto nikad nisam volela kore (posle sam prihvatila da one od belanaca mogu da prođu), kad sam bila mala, tortu sam jela tako što pojedem samo fil. Najbolji fil, i najlepše se odvajao (pogotovo kad torta ostane u frižideru, lepo uzmeš parče, odvojiš testo, pojedeš fil i testo ponovo "zalepiš" :zcepanje:) pravi se sa puterom, čokoladom i šećerom.
Pre nekog vremena, razgovaram sa ženom koja je nekad radila sa mojom mamom i ona sa osmehom naglasi kako još pravi maminu tortu od krompira i kako, i pored svih ovih savremenih torti - za nju nema bolje. E, taj fil je iz te torte.
A fil se pravi tako što se zajedno stavi 300g putera (e, ovde mora puter), 300 g šećera i 300g čokolade (mora i čokolada - ne znam na šta bi ličilo sa kakao tablom i margarinom, al' ne želim ni da probam) pa se to prokuva sa oko 1,5dl mleka i 2 vanilin šećera.
Nije buter krem, al' liči :zcepanje:
Šalu na stranu, sad sam se toga setila, pa da stavim - možda će nekom koristiti. Kore se prave sa krompirom, ako nekog zanima - pisaću (ne sećam se ukusa, davno nismo pravili, a ja sam stvarno jela samo fil)
 
Ovaj recept je sa nekog stranog sajt.Kora je ok,a buter krem je sledeci:
160gr putera
3 solje secera u prahu
1/2 solje kakaa
1 i 1/2 kasicice ekstrkta vanile
4 ili 5 kasika mlakog mleka.
Puter se umuti sa secerom (viljuskom,puter prethodno omeksao)Dodati kakao,vanilu i mleko.Mikserom se lagano i kratko izmesa.
 
Evo ovo sam prvi puta radila fali mi malo prakse
p8300010o.jpg

p8300013h.jpg
 

Slične teme


Back
Top