TORTE: recepti, saveti, ideje...

ma najbrza je moja keks torta,samo slazes ,nista ne peces ,naslazes za 20 minuta ,pustis da odstoji i to je to
ja sam je napravila za jedan rodjendan ,jer nisam imala vremena bilo sta drugo praviti,,,i svi su je nahvalili...
,,
mogu vam napisati recept ako hocete
nego da vas pitam
koliko ide margarina na jednu cokoladu za kuvanje

znate,ako u neki recept po svojoj volji dodajete plus jednu cokoladu,koliko onda treba da dodate , jos margarina i secera.... neki standardni odnos..
 
skuvas dva pudinga,
ostavis ga minut da se prohladi,i ubacis jednu cokoladu ,i 150 g margarina..i secera,,koliko hoces
skuvas kafu tursku obicnu
i onda predjes na posao
petit berrd keks umaces sa obe strane,i redjas na posluzavnik jedan do drugog
tako formiras kocuku ..od 8 keksica i premazes filom od pudinga
pa ponovo sve to utadis
sve ponavljas dok kutiju keksa ne potrosis
...
ostatak puding fila stvis na paru,dodas jos,recimo 50 g margarina,5 zumanca,i jednu cokoladu od 100 g
i pola kesice zelatina,,, promesas sve to'
ostavis malo da se prohlasi i premazes tortu odozgo
istavis je u frizideru da prenoci i to je to'
sto duze stoji torta,to je ukusnija
eto
 
Ma nemoj da dodajes nista osim cokolade. Ako bas hoces dodaj po ukusu, mada je cokolada sama po sebi slatka, pa samo za taj dodatni margarin do 50g takodje.... Meni se ta torta ne bi svidela. Vidi po forumu, ima stvarno dobrih torti, mozda ti neki recept zapadne za oko. Nama je majka cesto pravila te s keksom (verovatno zato sto joj je bilo lakse:)), pa su mi sada nekako bezveze...bez uvrede
 
Bokice,torta koja u mojoj kući mora biti za svaku manifestaciju je PLAZMA.

PLAZMA TORTA
Evo kako je ja pravim:
250 gr.maslaca
4 žumanca (nemoj da ga zamenjuješ sa margarinom)
250 gr.prah šećera
300 gr mlevenog Plazma keksa
100 gr.seckanih žele bombona,volim u jednoj boji,sv.zelene ili žute
100 gr seckanog suvog grožđa
250 gr seckanih oraha
Fanta od narandže se dodaje da se izmeša i formira torta.
Uvek pravim šam od belanaca,a ne šlag jer to ovoj torti daje poseban ukus.
Šam:2 dl.belanaca,200 gr.šećera kristal+200 gr prah šećera mutiš na pari.
PRIJATNO!
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ne znam da li sam negde već dala recept, ali ja "plazmu" koristim i kao osnovu za mnoge sitne kolače (u deo dodam čokoladu, kokos, orahe, lešnike... ili nešto izmešam pa kombinujem), a kao tortu, svi je volimo najviše "čistu".

PLAZMA TORTA
sastojci:

250g putera
250g šećera u prahu
400g plazma keksa (može mleveni, a možeš i da kombinuješ sa sitno lomljenim)
mleka ili nekog voćnog soka (ja najčešće stavim narandžu ili višnju) koliko je potrebno (oko 2dl)

šlag

Penasto se umuti puter, dobro izmeša sa prah šećerom i doda se plazma. Polako dodaješ mleko (sok) dok se sve lepo ne sjedini.
Smesu oblikuješ po želji i prekriješ umućenim šlagom (recimo 2-3 kesice)

U originalu se u osnovnu smesu doda i 4 žumanca (mogu se ubaciti pre nego što se doda keks), a od belanaca se pravi pena sa 400g šećera (polovinu umutiš sa belancima, a druga polovina se najpre ušpinuje sa malo vode ili karamelizuje, pa "sneg" ima lepu boju). Meni je ovo preslatko, a i nešto ne volim sneg od belanaca, pa sam ga zamenila šlagom.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Moj mladji bratanac ima rodjendan u petak.
na pitanje: "kakvu cemo tortu da pravimo?", jedini odgovor je bio: "Samo da bude od cokolade!"
Iako im uredno pravim torte po zelji od prvog rodjendana (Aleksa ce uskoro 9, Toma za koji dan puni 7 godina), oni ih vrlo retko i vrlo slabo jedu. :(
Naravno da znam dosta torti sa cokoladom, ali bih da imam sto veciu izbor, tako da su sve ideje i predlozi dobrodosli.
Jedina napomena je da svi radje jedu "filaste" varijante torti.
 
Nugat torta

Kore: 7 belanca,240 gr secera, 1 supena kasika sirceta, 100 gr ml.lesnika ili oraha i 1 kasika brasna.Ovako ispeci 2 kore. Fil: 14 zumanca, 2 cela jaja, 3oo gr secera kuvati na pari u to dodati 250 gr crne cokolade(po pravom receptu treba bela,ali moje musterije je odusevila kombinacija sa crnom cok.), u ohladjeno 2 margarina. Fil II: 200 gr slaga umutiti sa 2 dcl mleka u to dodati 1oo gr mlevenih lesnika i 1oo gr mlevene mlecne cokolade, lepo je i sa eurokrem blokom, ja sve stavim u super secka i sameljem. Filuje se:kora,pola fila sa cok. pa pola fila od slaga( tacnije ovaj fil mse naziva kornet fil), zatim druga kora pa opet sve jos jednom.Premaze se sa 250 gr umucenog slaga ili se dekorise. Podnosi sve vrste dekoracija cak i one decije bajke koje pravim od ratluka i secera. Pozdrav
 
Poslednja izmena od moderatora:
;)
Nađi u Kuvaru Krstarice eurokrem štangle, ispeci dve ili 3 korice od pola mere u velikom plehu, umuti maslac, vruće mleko, eurokrem i Dr Oetker čokoladni milk shake pa time filuj svaku koricu, pa pospi onim što si stavila u korice (možeš u jednu orahe, u jednu lešnike, u jednu bademe... super je i sa neslanim kikirikijem) i ukrasi po želji. Možeš već večeras da probaš, da vidiš da li vam to odgovara, pa ako odgovara, navali najddalje sutra ujutru, što duže stoji, sve je bolje.
Ovo zvuči zanimljivo! :per:
Probaćemo... ali nekom drugom prilikom ili za sledeći rođendan ;)
 
;)
Ovo zvuči zanimljivo! :per:
Probaćemo... ali nekom drugom prilikom ili za sledeći rođendan ;)

Pazi, moja mama je godinama (počela kad sam ja još išla u osnovnu a prestala pre dve godine, kad sam se ja porodila) mesila torte po porudžbini i za Milicin drugi rođendan letos sam ja napravila ovo sa dve korice, odozgo stavila šlag i Izijeevu sliku od rojal mase (naravno, kupila) i pojela se daleko brže od mamine dve torte. z:mrgreen: Jedva sam uspela da sačuvam po jedno parčence za komšije koje inače obožavaju Milicu ali su bili kod rođaka u Ivanjici a doboš i ova druga mamina (ne sećam se više ni koja) su se razvlačile po frižideru...
 
PLAZMA TORTA (pecena)

KORE: umutiti 5 belanaca sa 5 kasika secera i jednom kasikom sirceta,pa polako rukom umesati 5 kasika plazma keksa. Napraviti 3 ovakve kore,20,25 min na 200C peci. Najbolje u okruglom kalupu 30 cm,tanje su i hrskavije.
FIL I: od 500ml mleka odvaditi malo,pa ostatak staviti da se kuva sa 200 gr secera,kad prokuva dodati umucenih 15 zumanaca sa 2 pudinga od vanile ili slatke pavlake i ono malo mleka.Mesati dok se ne zgusne.U hladno dodati 300 gr maslaca ili margarina umucenih sa 50 gr prah secera,ostatak od 300 gr mlevene plazme i izrendano 100gr cokolade, mlecne ili bele.
FIL II: 200 gr slaga umuceno sa 2 dcl mleka ili 4 slaga sa aromom vanile

Filovati KORA-FIL I-FIL II-KORA itd.
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top