TORTE: recepti, saveti, ideje...

Da li imate neki receptić za tortu sa jagodama? Uvek pravim ovakve torte za kućne varijante, ali sada imam jednu naručenu.
Teta Iro, žuti fil za Kameliju- 10 zumanaca 300gr secera 6 kasika brasna 0,5l mleka. Kuvati na pari dok se ne zgusne. Kada se ohladi dodati 1 puter i kada se sjedini dodati 2 kesice slagkrema od vanile i...
Da li se dodaje umućen šlag krem ili praškasto ide u fil?

Ne znam koliko može da se upotrebi za komercijalnu varijantu ali ima interesantna torta od jagoda sa beze koricama na Minjinom blogu
 
Poslednja izmena od moderatora:
Da li imate neki receptić za tortu sa jagodama? Uvek pravim ovakve torte za kućne varijante, ali sada imam jednu naručenu.
Teta Iro, žuti fil za Kameliju- 10 zumanaca 300gr secera 6 kasika brasna 0,5l mleka. Kuvati na pari dok se ne zgusne. Kada se ohladi dodati 1 puter i kada se sjedini dodati 2 kesice slagkrema od vanile i...
Da li se dodaje umućen šlag krem ili praškasto ide u fil?

Prošle godine, u punoj sezoni jagoda, radili smo neku slanu zakusku za jednu osnovnu školu.
Tu je neko od ovih što su častili doneo tortu sa jagodama koje sam se baš, baš najela.
Imala je jednu žutu koru, ali od onog masnog testa (ako treba napisaćui recept za testo tog tipa) debljine oko 1,5cm, preko je bio čvrst šlag u kome su bile "zabodene" jagode (veće su sečene na pola) i toaj sloj je bio debeo otprilike 4-5cm, preko je bio žuti fil sličan onom za krempitu i gore šlag sa dekoracijom od jagoda.
Ne deluje posebno privlačno, ali meni se baš dopalo.
Važno je da jagode budu čvrste i sasvim zdrave, i da se lepo poređeju u taj šlag kako bi poprečni presek delovao lepo i "na oko".
 
Da li imate neki receptić za tortu sa jagodama? Uvek pravim ovakve torte za kućne varijante, ali sada imam jednu naručenu.
Teta Iro, žuti fil za Kameliju- 10 zumanaca 300gr secera 6 kasika brasna 0,5l mleka. Kuvati na pari dok se ne zgusne. Kada se ohladi dodati 1 puter i kada se sjedini dodati 2 kesice slagkrema od vanile i...
Da li se dodaje umućen šlag krem ili praškasto ide u fil?

Princess, ja pravim sjajnu tortu sa jagodama. Napravila sam neku kombinaciju kore od Puter torte i zutog fila. Pravila sam je skoro prvi put i svi su se raspametili. Sad je malo-malo pravim. Evo i za nedelju treba da napravim 2 komada iste za sestricev 18-ti rodjendan. Ali ta torta nije za pokrivanje fondanom. Sad cu ti pronaci recept i iskucati. Neces se pokajati ako je isprobas. Ako ne ovom prilikom, nekom drugom.
 
BOEMSKA TORTA
Kore:
Potrebno je za 3 kore:
12 belanaca
200g šećera u prahu
15g kakaoa
250g lešnika
Umutiti čvrst sneg od belanaca, dodati šećer u prahu, sve dobro umutiti pa dodati 15 gr. kakaoa i 250 gr pečenih samlevenih lešnika i lagano promešati.
Peći tri kore (ja i mutim svaku koru posebno, das ti ne spadne dok cekas da se prethodna ispece)
Prvi fil:
250 gr.mleka,
150 gr.šećera,
6 žumanaca,
1 vanilin šećer,
2 kašike oštrog brašna (ili gustina)
Zagrejati mleko. Umutiti penasto žumanca sa šećerom i vanilin šećerom, dodati brašno i polako doliti vruće mleko. Kuvati na pari, neprestalno mešajući.
Drugi fil:
6 žumanaca,
150 gr. šećera,
100g čokolade
Umutiti žumanca sa šećerom, kuvati na pari, u vruće dodati čokoladu.
Posebno umutiti 250g putera, 1/5 dodati u žuti fil, ostatak u čokoladni.
Svaku koru filovati naizmenično žutim pa čokoladnim filom.
Tortu preliti glazurom od čokolade.

TREBA MI INFORMACIJA OD NEKOGA KO JE PRAVIO OVU TORTU KOLIKO JE TESKA?!
 
Evo recepta za tortu sa jagodama o kojoj sam pisala. Torta je prelepa. Ja sam je pravila par puta i svi su se odusevili. Kod mojih roditelja za Djurdjevdan svi su trazili jos. Moja mama inace ne preferira ovaj tip torti za slavlja. To joj je vise za kucnu varijantu. Ali kako njoj nije nesto bilo dobro pa je kompletna priprema slave spala na mene ja sam izabrala da jedna od torti bude bas ova i ispostavilo se kao pun pogodak.

Torta sa jagodama ( mogu i maline ili drugo voce po izboru)

Ovo je zaista velika torta. Ako nekom ne treba tolika moze ispeci samo jednu koru i prepoloviti je

Kora:
Ispeci 2 ovakve kore
Za jednu koru koja se pece u tepsiji 39x32cm je potrebno:
6 zumanaca
180 g secera
100 g brasna
sok i kora od celog limuna
cvrsto ulupan sne od 6 belanaca

Fil:
Ja pravim 1 1/2 meru ovog fila posto za ovako velike kore ova kolicina nije dovoljna.

10-12 zumanaca umutiti sa 12 kasika secera, 1 kasikom gustina i 2 pudinga od vanile i skuvati sa 1/2l vrelog mleka. Kad se skuva dodati komadic margarina da se ne bi hvatala korica i ostaviti da se ohladi. Ja prekrijem providnom folijom i mesam povremeno da se ne bi uhvatila korica.
Kad se ohladi pomesati sa dobro umucenih 250 gr putera ili margarina sa 200 gr prah secera i 2 umucena slaga sa vodom.
Redjati kora-fil-voce-kora-fil-voce. Ukrasiti sa slagom ili slatkom pavlakom.

Za ovako veliku tortu je potrebno 1 1/2 kg jagoda
 
Poslednja izmena:
Princess u nadi da cu ti pomoc evo ti ovaj recept vocne torte od jagoda
Peku se 3 kore
5 belanaca 100 gr secera 100gr badema i 1 kaska brasna
Fil 1..15 zumanaca 250 gr secera 80 gr gustina kuvas na 5 dl mleka.Uhladno dodas 125 gr putera i 125 gr margarina
Fil 2...5 dl slatke pavlake...5dl vocnog jogurta od jagode ,2 zelatina i 4 kaske secera
PRIPREMA
zelatin natopiti da nabubri u 5 kasika vode zatim ga na pari razgrejat i dodat u vocni jogurt sa jos 4 kasike secera sve zajedno izmesat kaskom
posebno umutiti slatku pavlaku i polako dodavat jogurt... mesat kasikom
500 gr jagoda iseci na tanke kriske
Filovanje ...kora...fil1..jagode ..fil2..kora itd.Okolo slag
 
Poslednja izmena:
Cokoladna torta Steffaneli je bas bas kremasta i mozes da je redjas u neku ciniju ili kupi loptu neku jeftinu pa na pola, pa slazi u polovine i posle ih spoji...Mozda zvuci sumanuto ali ja bih tako uradila..
Torta je kremasta ali cvrsta i od ove mere ovde ispadne oko 2kg..

Moja bubamara je ta torta..

Pokusala sam da nadjem recept za ovu tortu ali nisam uspela :confused:
Moze neko da napise?

I zanima me koja je kremastija Steffaneli ili Nugat torta?
(mislim na recept za ovu Nugat
Nugat
Kore: 7 belanca,240 gr secera, 1 supena kasika sirceta, 100 gr ml.lesnika ili oraha i 1 kasika brasna.Ovako ispeci 2 kore. Fil: 14 zumanca, 2 cela jaja, 3oo gr secera kuvati na pari u to dodati 250 gr crne cokolade(po pravom receptu treba bela,ali moje musterije je odusevila kombinacija sa crnom cok.), u ohladjeno 2 margarina. Fil II: 200 gr slaga umutiti sa 2 dcl mleka u to dodati 1oo gr mlevenih lesnika i 1oo gr mlevene mlecne cokolade, lepo je i sa eurokrem blokom, ja sve stavim u super secka i sameljem. Filuje se:kora,pola fila sa cok. pa pola fila od slaga( tacnije ovaj fil mse naziva kornet fil), zatim druga kora pa opet sve jos jednom.Premaze se sa 250 gr umucenog slaga ili se dekorise. Podnosi sve vrste dekoracija cak i one decije bajke koje pravim od ratluka i secera.
a pravila sam i po ovom receptu
 
Poslednja izmena:
Princess u nadi da cu ti pomoc evo ti ovaj recept vocne torte od jagoda
Peku se 3 kore
5 belanaca 100 gr secera 100gr badema i 1 kaska brasna
Fil 1..15 zumanaca 250 gr secera 80 gr gustina kuvas na 5 dl mleka.Uhladno dodas 125 gr putera i 125 gr margarina
Fil 2...5 dl slatke pavlake...5dl vocnog jogurta od jagode ,2 zelatina i 4 kaske secera
PRIPREMA
zelatin natopiti da nabubri u 5 kasika vode zatim ga na pari razgrejat i dodat u vocni jogurt sa jos 4 kasike secera sve zajedno izmesat kaskom
posebno umutiti slatku pavlaku i polako dodavat jogurt... mesat kasikom
500 gr jagoda iseci na tanke kriske
Filovanje ...kora...fil1..jagode ..fil2..kora itd.Okolo slag
Hvala draga moja:heart:
 
Unchi je potpuno u pravu, ali da ne budemo "zli moderatori", evo i recepta:
I ja cu dam dam svoj skroman doprinos kada su u pitanju recepti...

COKOLADNA TORTA STEFANELLI (moj sin je obozava, otud i taj naziv)

KORA:
9 jaja
200 gr. secera +6 kasika secera za belanca
150 gr. mlevenih oraha
60 gr. mlevenog lesnika
3 shtangle cokolade

Umutiti zumanca sa secerom, dodati ml. orahe i lesnike, struganu cokoladu i tek onda dodati sneg od belanca umucen sa 6 kasika secera.Moze i sve odjednom pa podeliti, ali ja svaku pecem posebno.Treba napraviti 3 kore.

FIL:
5 jaja
200 gr. secera
1 vanil secer
4 shtangle cokolade
1 puding od cokolade ( moze i od lesnika)
1/2 l mleka
2 kasike gustina
250 gr. margarina

Kuvati na pari umucena jaja sa 200 gr. secera ( cela jaja, prvo umutiti belanca sa secerom, pa dodati zumanca i kuvati na pari.) Kada je vec pri kraju dodati rendanu cokoladu.Kada je cokolada istopljena, skinuti sa pare i ohladiti.
Posebno skuvati 1 puding u 1/2 l mleka sa 2 kasike gustina,Kada se ohladi, sastaviti sa prethodnim filom i dodati margarin.
Filovati kore i ukrasiti po zelji.

Dosta je cvrsta i od dekoracije mozete staviti sta god pozelite.

P R I J A T N O !!!! :bye: :super: :jede:
 
Ajde da pricamo o dvostrukim arsinima (meni licno nista ne predstavlja problem) ali...
Ovo su sve figure kroz koje prolazi pice i hladi se i uvek je mnogoooo dobro zezanje kad su negde na zurci .. samo ove mogu da se postave bilo gde, i na promociji i na sred sanka i na momackoj veceri... naravno i na sajtu







A zato se ovakve slike cuvaju samo u privatnoj arhivi a isto se narucuju... mislim - postoje i devojacke veceri :))) i isto je dobro zezanje...



Mi ne narucujemo, samo pravimo, pa sto da ne pokazemo!
 
Poslednja izmena od moderatora:
Jance, Jance ko ti pozira za ove figure???
ku03.gif
 

Slične teme


Back
Top