TORTE: recepti, saveti, ideje...

BOEMSKA TORTA
Kore:
Potrebno je za 3 kore:
12 belanaca
200g šećera u prahu
15g kakaoa
250g lešnika
Umutiti čvrst sneg od belanaca, dodati šećer u prahu, sve dobro umutiti pa dodati 15 gr. kakaoa i 250 gr pečenih samlevenih lešnika i lagano promešati.
Peći tri kore (ja i mutim svaku koru posebno, das ti ne spadne dok cekas da se prethodna ispece)
Prvi fil:
250 gr.mleka,
150 gr.šećera,
6 žumanaca,
1 vanilin šećer,
2 kašike oštrog brašna (ili gustina)
Zagrejati mleko. Umutiti penasto žumanca sa šećerom i vanilin šećerom, dodati brašno i polako doliti vruće mleko. Kuvati na pari, neprestalno mešajući.
Drugi fil:
6 žumanaca,
150 gr. šećera,
100g čokolade
Umutiti žumanca sa šećerom, kuvati na pari, u vruće dodati čokoladu.
Posebno umutiti 250g putera, 1/5 dodati u žuti fil, ostatak u čokoladni.
Svaku koru filovati naizmenično žutim pa čokoladnim filom.
Tortu preliti glazurom od čokolade.
 
Ja bih trebala jedan savjet!Imam naručenu svadbenu tortu za 100 ljudi.
Trebala bi biti od 3 različite torte,nešto lagano jer je u pitanju 12.06.
Torte idu pod fondat i slažu se jedna na drugu pa mislim da bi prva koja nosi cijeli teret trebala biti čvršča.
Molim Vas,predložite mi nešto...:rumenko:
 
hehe moram da te ispravim, recept je od nase shefice, smeh - da znate torta je odlicna!!:D
a za ovo drugo nemoj da se opterecujes - neka bude neka cvrsca ona najveca..ja se ne bih igrala..volim te sto hoce da sve izgleda besprekorno, da torte budu iz DOMACE radinosti a jos ako moze samo krem bez kora bilo bi odlicno!!:dash:
nema razlike da li je zima ili leto..to sto je leto pa oni hoce samo lagane torte, moze ali neka ne idu jedna na drugu vec na stalak gde svaka stoji zasebno i nema problema.
 
Hoce jedna zena da joj pravm kosarkasku loptu ali da torta bude kremasta...kako to da izvedem?[/QUOTE]

Kako je prosla torta?U subotu smo pravili kacigu od cokoladnog musa ali nije izdrzala,na kraju je pukla,pa smo je uradili od reforme.
I jedna molba potreban mi je recept za masu za pisanje po fondanu.
 
Juče sam isprobala recept moje prijateljice za DIPLOMAT TORTU. A pošto za par dana treba da napravim rođendansku voćnu tortu ukrašenu fondanom, ja sam ovu prekrila fondanom i sve je ispalo odlično, fondan je lepo nalegao a voće ga nije dohvatilo. Evo recepta, pošto nisam videla da je neko postavio recept za diplomat tortu. Pošto u receptu stoji voće po želji ja sam stavila banane i breskve, breskve sa malo želatina. Evo recepta:

Kora:
3 jaja,
3 kašike šećera,
3 kašike oraha,
1 ravna kašika brašna.
Peku se 3 ovakve kore
FIL: skuvati 2 pudinga od vanile sa 0,5l mleka i 250g šećera. U ohlađeno dodati 250g putera i 0,5l slatke pavlake.
Ja sam umesto slatke pavlake umutila jednu čašu kisele pavlake i 1 kesicu šlaga. Na kraju se u fil doda voće po želji, ono koje se cedi mora u želatin. Za pokrivanje fondanom mora se peći četvrta kora. Recept je za pleh 27cm.
 

Prilozi

  • IMG_4292_resize.JPG
    IMG_4292_resize.JPG
    55,7 KB · Pregleda: 49
NESTLE TORTA ( za pleh precnika 26 cm) - okrugla torta

kora: 3 belanca, 5 kasike secera, 3 kasike seckanih iraha i 50 gr. seckanih suvih smokvi pomesanih sa 1 kasike brasna (to zato da se suve smokve ne bi lepile jedna za drugu).
Peku se ovakve 4 kore.

fil: 12 zumanca se dobro umute sa 12 kasika secera, dodaje se 2 pudinga od vanile, dobro se promesa i 0,5 l mleka sve se dobro promesa i kuva na pari. Kad se ukuva dodaje se 200 gr. bele Nestle cokolade i promesa da se otopi.Krem treba skroz da se ohladi.
Umuti se 400 gr margarina ( a najbolje je pola margarin pola puter ) i u margarin se dodaje kasika po kasika kreme i dobro se muti da bude penasto.na kraju se dodaje 200 gr. mlevenih lesnika.

Poredjaju se kore i tri od cetiri kore se premazu otopljenom cokoladom ( 150 gr. cokolade otopiti sa 5o gr. margarina).Saceka se da se cokolada dobro stegne i onda se filuju.Na zadnju koru ne ide cokolada, ide samo fil.Filom se premaze i okolo.

Treba se napraviti dan ranije da dobro legne fil na cokoladu.
 
Znam da ima slicnih verzija ali ovo je kucna varijanta, i ko god je probao ... hm.. nista nije ostalo na tanjiru. Dakle lagano i vazdusto, kremasto...

Mancmelou torta
potrebno
6 jaja
6 k. kristal secera
6 k. brasna
100gr eurokrema
2 pudinga vanila
6ml mleka
125gr putera
100gr prah secera
3 kutije Mancmeloa


Kora samo jedna i to:
6 belanaca
6 kasika secera
6 kasika brasna
Ispeci koru i premazati eurokremom dok je jos topla


Fil: 2 pudinga sa 6ml mleka skuvati, dodati umucena zumanca, skuvati
Kad se ohladi dodati 125gr putera umucen sa prah secerom.

U jednu polovinu izmrviti biskvit i cokoladu od mancmeloa (kupiti 3 kutije) sacuvati beli deo

Redja se kora-krem sa izmrvljenim biskvitom i cokoladom-beo deo od manchmeloa-drugi deo zutog fila-lag

Kako je dobra u ove kisne dane !
 
Nugat
Kore: 7 belanca,240 gr secera, 1 supena kasika sirceta, 100 gr ml.lesnika ili oraha i 1 kasika brasna.Ovako ispeci 2 kore. Fil: 14 zumanca, 2 cela jaja, 3oo gr secera kuvati na pari u to dodati 250 gr crne cokolade(po pravom receptu treba bela,ali moje musterije je odusevila kombinacija sa crnom cok.), u ohladjeno 2 margarina. Fil II: 200 gr slaga umutiti sa 2 dcl mleka u to dodati 1oo gr mlevenih lesnika i 1oo gr mlevene mlecne cokolade, lepo je i sa eurokrem blokom, ja sve stavim u super secka i sameljem. Filuje se:kora,pola fila sa cok. pa pola fila od slaga( tacnije ovaj fil mse naziva kornet fil), zatim druga kora pa opet sve jos jednom.Premaze se sa 250 gr umucenog slaga ili se dekorise. Podnosi sve vrste dekoracija cak i one decije bajke koje pravim od ratluka i secera.
a pravila sam i po ovom receptu

COKOLADNA NUGAT TORTA SA LESNIKOM
kore:
8 jaja, 200g secera, 150g brasna, 50g lesnika - mlevenih, 30g kakaoa, 4 kasike ulja.
zumanca odvojiti od belanaca. umutiti belanca sa secerom u cvrst sneg pa tome dodavati zumanca jedno po jedno. u tu masu dodati brasno, lesnike, kakao i polako promesati. ispeci 3 kore od ove smese.

Fil:
5 jaja, 150g secera, 150g cokolade, 150g lesnika - mozes pola secanih a pola mlevenih npr..., 250g putera.
na pari kuvati jaja sa secerom, kada se masa zgusne skinuti sa vatre i dodati cokoladu. promesati da se rastopi.. penasto umutiti puter, sjediniti sa ohladjenim filom. dodati lesnike i promesati.
filovati kora - fil - kora - fil - kora.
 
Da li imate neki receptić za tortu sa jagodama? Uvek pravim ovakve torte za kućne varijante, ali sada imam jednu naručenu.
Teta Iro, žuti fil za Kameliju- 10 zumanaca 300gr secera 6 kasika brasna 0,5l mleka. Kuvati na pari dok se ne zgusne. Kada se ohladi dodati 1 puter i kada se sjedini dodati 2 kesice slagkrema od vanile i...
Da li se dodaje umućen šlag krem ili praškasto ide u fil?
 

Slične teme


Back
Top