TORTE: recepti, saveti, ideje...

vec sam pravila loptu i ispala je dobro (secate se...lani pred odlazak u ZR;))
Ali mucime taj krem...Kaze da bude kao iz prodavnice...Ovdje ti kremovi lice na neki mus, jako su lagani....Mislim da to ne mogu izvesti na lopti a i nemam pojma kako naraviti taj krem...Slatka pavlaka plus cokolada...neki sir plus cokolada plus brdo zelatina...E bas me zeznu.....
I koja je to jacina kremisimo torta?
 
vec sam pravila loptu i ispala je dobro (secate se...lani pred odlazak u ZR;))
Ali mucime taj krem...Kaze da bude kao iz prodavnice...Ovdje ti kremovi lice na neki mus, jako su lagani....Mislim da to ne mogu izvesti na lopti a i nemam pojma kako naraviti taj krem...Slatka pavlaka plus cokolada...neki sir plus cokolada plus brdo zelatina...E bas me zeznu.....
I koja je to jacina kremisimo torta?

ja ću ti je sad prepričati, pa ćemo potražiti tačan recept, pisala ga je negde.
Kora je klasična od belanaca sa orasima (ili lešnikom ili... nečim)
Fil se kuva od žumanaca, litre mleka i gustina (ili pudinga) pa se nakon što se ohladi u njega ubaci i puter-margarin.
Deli se na tri dela, ako se dobro sećam u dva bi trebalo da ide čokolada (topljena) u jedan deo lešnik, ali je kombinacija "mali milion" (ja sam sad pravila koru sa kokosom jer tako vole moji bratanci, a u fil sam stavljala čokoladu, lomljenu plazmu i belu čokoladu).
Svaki sloj fila se prelije glazurom od čokolade.
 
Kremisimo torta
Kora: 8 belanaca, 280 gr shecera, 100 grama mlevenih oraha
Fil: 1l mleka, 10 kashika gustina, 250 gr shecera i onih 8 zumanaca.Skuvano i ohldjeno pomeshati sa margarinom ili pola pola puter-margarin.U 2/3 dodati 150gr ml leshnika u 1/3 150 gr otopljene cokolade.
Posebno otopiti na pari 200 gr cokolade i 100 grama margarina.
Filovati: kora, 1/2 fila sa leshnikom , 1/2 topljene cokolade, kada se cokolada stegne omda cokoladni fil, preko njega ona druga polovina topljene cokolade, kada se stegne onda ona druga polovina fila od leshnika.prko toga shlag, moze i fondan ali da ima neka tanka korica ili josh jedan preliv od cokolade;):heart:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Kora: 8 belanaca, 280 gr shecera, 100 grama mlevenih oraha
Fil: 1l mleka, 10 kashika gustina, 250 gr shecera i onih 8 zumanaca.Skuvano i ohldjeno pomeshati sa margarinom ili pola pola puter-margarin.U 2/3 dodati 150gr ml leshnika u 1/3 150 gr otopljene cokolade.
Posebno otopiti na pari 200 gr cokolade i 100 grama margarina.
Filovati: kora, 1/2 fila sa leshnikom , 1/2 topljene cokolade, kada se cokolada stegne omda cokoladni fil, preko njega ona druga polovina topljene cokolade, kada se stegne onda ona druga polovina fila od leshnika.prko toga shlag, moze i fondan ali da ima neka tanka korica ili josh jedan preliv od cokolade;):heart:

Gle... ona čitav recept ispričala sa manje reči nego što sam ga ja prepričavala :zcepanje::zcepanje::zcepanje:
I posle kažu voliš da pričaš... ili "pokvario se brojač" :zcepanje::zcepanje::zcepanje:
 
Treba mi savet u vezi sa korama od belanaca i oraha (kao za reformu i sl.)...upravo sam ispekla turu i pola kora mi je ostalo zalepljeno na papiru za pečenje :dash:
Ovo mi se dešava u poslednje vreme...a nemam pojma gde grešim :dontunderstand:

Meni se to desilo, 1 do 2 puta.Posle sam shvatila da je izgleda u pitanju papir za pečenje. Koristim Fino papir za pečenje. A sada sam uzela u Jablanici veliku rolnu, ne piše metraža,1/2 kg je oko 215 din.probala sam, dobar je!
 
Treba mi savet u vezi sa korama od belanaca i oraha (kao za reformu i sl.)...upravo sam ispekla turu i pola kora mi je ostalo zalepljeno na papiru za pečenje :dash:
Ovo mi se dešava u poslednje vreme...a nemam pojma gde grešim :dontunderstand:

Do papira je. Kad naiđem na taj što ne valja (sad već koristim proveren, Fino ili Alufix, ima i neki naš dobar... al' ga samo prepoznajem, nemam pojma ko je proizvođač, dobar je i "Avis", ali on nije u rolni već isečen), ostavim ga sa strane i koristim za testa i peciva - za to je svaki dobar.
 
Poslednja izmena:
Tako mi i treba kad hoću da uštedim 20 dinara :kletva:
Inače kupujem različite papire, trošim ih i kao podlogu za pravljenje figurica ali nisam povezala sa tim...

Može li puter da se zamrzne - tj. valja li kad se posle odmrzne i koliko dugo može da stoji u zamrzivaču?
Može.
Ne sme da stoji jako dugo... recimo kao i sve što je mlečno, 30 do 60 dana maksimalno.
Ali, za sve što nije za kućnu upotrebu ja maksimalno izbagavam zamrzavanje. Ko zna da li će mušteriji koja kupuje kolače, tortu ili već šta, pasti na pemet da to što se ne pojede zamrzne?
Kad koristim za sebe, koristim i taj koji sam prethodno zamrzavala.
 
Poslednja izmena:
Ja pravim tortu sa ukusom narandze i svi je mnogo vole.
Kore> 10 belanaca, 300gr secera 300 gr oraha pola mlevenih pola seckanih i 300gr suvog grozdja.

Fil> skuvati 10 zumanaca sa 200gr secera sokom od jedne pomorandze i korom narendanom od 2 i 200gr cokolade. Kada se ohladi umutiti sa 250gr putera.
Redja se kora fil banane, slag od cokolade kora fil banane slag.
Kada je pokrivam fondanom pecem 3 kore i ne dodajem slag nego banane i s jedne i s druge strane tanko premazem filom A celu tortu premazem ostatkom fila i stavljam fondan.
Probajte odlicna je.
 
Reform sa pomorandžom (isprobana, više puta :))))))

Kore
Umutiti 12 belanaca sa 12 kašika šećera, kapnuti 2-3 kapi sirćeta, dodati 300 g oraha (ja volim pola mleveno, pola seckano ), 2 kašike brašna i narendanu kru od 3 pomorandže i i 1 limuna. Ispeći 3 kore.

Fil
12 žumanaca, 12 kašika šećera, 1 vanilin šećer, 1,5 dl mleka umutiti i skuvati na pari. Na kraju dodati 300g čokolade i 250g putera.

Kore prvo poprskati iscedjenim sokom od narandže pa redjati kore-fil (poslednju koru ne prskaj ako ide pod fondan)
 

Back
Top