TORTE: recepti, saveti, ideje...

Ja probala foru sa smrznutom slikom i uspeo ja zadovoljna i moje dete takođe tako da je za mene misija uspela. Postaviću i sliku čisto da ohrabrim početnike ukoji neće da šalju svoje slike, a i da majstorice vide kako im napreduju đaci:)
 

Prilozi

  • SP_A0075 (2).jpg
    SP_A0075 (2).jpg
    35,6 KB · Pregleda: 60
  • SP_A0074 (2).jpg
    SP_A0074 (2).jpg
    27,4 KB · Pregleda: 50
Imam porudzbinu za tortu koja je dole okrugla a gornji nivo je manji pravougaonik, zahtev je da cela bude KAPRI TORTA!!
Da li je to izvodljivo posto je nisam pravila do sada?!

Recepti su razliciti sto se kore tice- u nekima idu orasi i brasno a neki su samo belanca i secer pa se susi?!

Ja sam pravila vise puta tortu sa beze korama i vocem. Jako je vazno da se voce ne redja uz sam kraj tj da ne ide uz samu ivicu kore.Fil stavis po rubu svake kore. Znaci nije dovolno samo spoljno filovanje kora. Naravno i fil mora da bude takav da se `podnosi` sa fondanom. Nadam se da sam bar malo pomogla.
Evo ovo su fotkice mojih vocnih torti sa beze korama
 

Prilozi

  • DSC09454 (Medium).jpg
    DSC09454 (Medium).jpg
    32,4 KB · Pregleda: 49
  • DSC09455 (Medium).jpg
    DSC09455 (Medium).jpg
    37,3 KB · Pregleda: 44
  • DSC09627 (Medium).jpg
    DSC09627 (Medium).jpg
    36,7 KB · Pregleda: 44
  • DSC09642 (Medium).jpg
    DSC09642 (Medium).jpg
    30,2 KB · Pregleda: 37
Poslednja izmena:
tasha,svaka cast za hrabrost !!!
zamislite,meni narucena pesak torta za pod fondan.nikad je nisam ni pravila jer smatram da to moze svaka domacica sama da napravi.jeli je netko stavljao pod tondan i kako se ponasa a nisam sigurna ni za recept koji bi uzela...pomagajte ako ima iskustvenih u tome !!!:heart:
 
tasha,svaka cast za hrabrost !!!
zamislite,meni narucena pesak torta za pod fondan.nikad je nisam ni pravila jer smatram da to moze svaka domacica sama da napravi.jeli je netko stavljao pod tondan i kako se ponasa a nisam sigurna ni za recept koji bi uzela...pomagajte ako ima iskustvenih u tome !!!:heart:
Mislim da ne bi trebao biti problem,jedino sto na nju ne sme ici nista tesko.Znaci nema spratova i preteskih dekoracija.
 
nemoj u sredinu najkremastiji je onaj sa orasima,mislim da ide jedan deo keks,jedan deo kokos jedan deo orasi u serpu koja je oblozena folijom,na dno ide sa orasima pa sa kokosom pa sa keksom kad okrenes na tacnu onaj donji je gornji,ja mislim da sam radila u 1.5 litar mleka 6 pudinga od vanile,secer po ukusu kad se ohladi jedan ipo margarin.
 
ja imam ovu verziju

Pesak torta
1,2 l mleka, 6 pudinga od vanile, 250g secera, 1 ½ margarin(ili 1/2 kolicine putera a 1/2 kolicine margarina), 250g prah secera, 300g ml. plazme, 150g kokosa, 250g lesnika, slag.
Skuvati puding sa 250g secera. U ohladjeno dodati umucen margarin sa prah secerom, podeliti na 3 dela. U jedan dodati plazmu, u drugi kokos, a u treci ml. lesnike.oblikovati po zelji I premzati slagom.

ne znam da li bi bilo preslatko sa jos ovih 250g prah secera ( recept je iz mamine sveske, pa ne znam da li je nesto menjala :D )
 
Devojke, UPOMOC!!!!!!!!!!!!!
Definitivno sam zakljucila da ja neznam da umutim najobicniji slag kako treba. Kupio mi mm neki slag na kg u Metrou. Nije hteo da se umuti lepo i ja optuzih slag, kao nije on OK. Kupih zatim Alevin slag koji se muti sa mlekom. Na zalost ni njega nisam uspela da umutim a ubacila sam i Kremfix. Ima li neko ideju gde gresim. Naravno koristila sam iskljucivo hladno mleko iz frizidera. Cula sam negde da se dobro muti slag sa kiselom vodom. Koji je slag dobar za mucenje po vama?

Kod šlaga u prahu treba obratiti pažnju na:
- rok trajanja - nesme da istekne
- količinu mleka/vode - nikada više od propisane a može manje
- temperaturu mleka/vode - uvek iz frižidera
- dužinu mućenja - ako je u prahu uvek oko 5 minuta (može i malo duže).

U Eriksonu imaju odličan šlag u beloj i bež boji, čini mi se da je pakovanje od 1 kg (morala bih da proverim).
 
Daco,emaw,unchi:cmok::cmok::cmok:
tasha,stavi posudu sa slagom u drugu posudu sa ledom ili hladnom vodom i eriksonov slag je najbolji,a omjer npr.2 soljice slaga 1 soljica vode i nema greske.
slag ako dugo stoji otvoren nece da se umuti sto se i meni desavalo pa sad kupujem po kg.i nikad rinfuzno upravo zbog toga:bye:
 
Evo... ja nekad pisala verziju pesak torte koju ja imam:

Skuvas 8 pudinga od vanile sa 250 g secera u 2 l mleka. Umutis dva margarina sa 250g prah-secera. Kad se puding ohladi, sve sjedinis i podelis na tri dela.
I deo: pomesas sa 300 g mlevenog keksa
II deo: dodas samlevene (ili isitnjene) przene lesnike, badem, kikiriki, orahe ili kokos, suvo grozdje... (ili mesano - po ukusu)
III deo: istopis 100 g cokolade za kuvanje i pomesas
Tortu prekrijes sa 2-3 slaga
Prijatno!
 
Vec neko vreme zelim da vam napisem jedan recept, ali nikako da uslikam kako se mazu kremovi, uvek zaboravim.Danas pravila rolate za ducan i setila se da slikam.Nema veze sto su rolati, postupak je isti.

PUSLA TORTA
testo: 10 belanca, 12 kasika secera, 12 kasika seckanih oraha, 4 kasike brasna.
Ja pecem dve ovakve kore.Od obadve otsecem po 1/3 i tako dobijem tri kore.Ovu od
dva dela stavim u sredinu.Pleh velicine 33x39.
1 fil: 20 zumanca i 10 kasika secera dobro umutiti i kuvati na pari.Kad se ukuva i ohladi dodaje se 500 gr. margarina, 150 gr. seckanih lesnika i 10 puslice ( velicine 10x4 cm, ja ih kupim gotove, jer nemam vremena da ih pecem) koje izlomim na manje komadice i umesam u fil polako da se ne bi usitnile.
2 fil: Pomesaju se 400 gr. secera i 200 gr. kakaa dobro da ne bi bile grudvice, dolije se 400 ml vode, dobro se promesa i kuva oko 10 min.(treba stalno mesati dok se ne otopi secer jer kakao moze da se spusti na dno serpe i da zagori).kad se skloni sa vatre dodaje se 200 gr. cokolade za kuvanje koja se promesa da se otopi.Kad se skroz ohladi, a treba podosta vremena dodaje se 500 gr. margarina, 150 gr. seckanih oraha i 10 puslice (postupak je isti kao za prvi fil)
Prvi fil se nanosi na koru kasikom i to u obliku puslice kao na slici
picture.php

Drugi fil se nanosi u ona prazna mesta i izgleda ovako
picture.php

Preko fila se stavi drugo testo, ponovi se postupak sa filovima, stavi se trece testo dobro se pritisne rukama da bi se torta poravnjala i premaze se filom okolo.Kad se ohladi u frizideru premaze se buter kremom i odozgo ide fondan.

Torta je prelepa, malo komplikovana na prvi pogled, ali je ukusna strasno.Ako niste razumele pravicemo je kad dodjem u septembar.Ljubim vas sve redom!
 
Cokoladna torta Steffaneli je bas bas kremasta i mozes da je redjas u neku ciniju ili kupi loptu neku jeftinu pa na pola, pa slazi u polovine i posle ih spoji...Mozda zvuci sumanuto ali ja bih tako uradila..
Torta je kremasta ali cvrsta i od ove mere ovde ispadne oko 2kg..

Moja bubamara je ta torta..
 
Ima li neko ideju ili recept za neku jako kremastu cokoladnu tortu?
Hoce jedna zena da joj pravm kosarkasku loptu ali da torta bude kremasta...kako to da izvedem?
Ovo je stvarno "zanimljiv" problem.
Ako je polulopta isključena, mislim da je to neizvodljivo.
Što se recepta za kremastu (jako kremastu) čokoladnu tortu tiče, mislim da može da "prođe" Jacina "kremisimo" tako da npr. u jedan deo staviš lomljenu mlečnu čokoladu u dva topljenu (ako baš sve treba da bude od čokolade).
Ali od toga nema teorije da napraviš loptu.
 
Kod šlaga u prahu treba obratiti pažnju na:
- rok trajanja - nesme da istekne
- količinu mleka/vode - nikada više od propisane a može manje
- temperaturu mleka/vode - uvek iz frižidera
- dužinu mućenja - ako je u prahu uvek oko 5 minuta (može i malo duže).

U Eriksonu imaju odličan šlag u beloj i bež boji, čini mi se da je pakovanje od 1 kg (morala bih da proverim).

Daco,emaw,unchi:cmok::cmok::cmok:
tasha,stavi posudu sa slagom u drugu posudu sa ledom ili hladnom vodom i eriksonov slag je najbolji,a omjer npr.2 soljice slaga 1 soljica vode i nema greske.
slag ako dugo stoji otvoren nece da se umuti sto se i meni desavalo pa sad kupujem po kg.i nikad rinfuzno upravo zbog toga:bye:


Hvala vam devojke na savetima:zag:
 

Slične teme


Back
Top