TORTE: recepti, saveti, ideje...

Evo cure da i ja doprinesem sa jednom dječjom torticom.Ja je često radim svojim nečacima jer je jedan od njih alergičan na orašaste plodove.Torta je ukusna i klinci je vole.Podnosi dobro fondat i recept je za kalup 28,mada je meni u 26 fino visoka!
Biskvit:8 jaja,8 žlica šećera,4 žlice brašna,4 žlice kakaa.
Istucite bjelanjke s prstohvatom soli.Dodajte miksajuci jednu po jednu zlicu secera, a zatim jedan po jedan zutanjak.Umijesajte kakao i brasno.Bisvit pesite na 180 cca 20 min.
Biskvit ohladite i prerezite na 3 dijela.
Krema:500 ml mlijeka,cca 10 zlica skrobnog brasna ,4 jaja, 8 zlica secera, 70 g bijele cokolade, 70 g tamne cokolade ,200 g maslaca
Istucite jaja sa secerom, dodajte brasno i mlijeko. Kuhajte na pari dok se krema ne zgusne.
Kad je kuhana, kremu podijelite na dva dijela i u jedan dio stavite bijelu cokoladu, a u drugi tamnu narezanu na kockice i mijesajuci ju otopite.
Ohladite kreme, a zatim u svaku umijesajte 100 g maslaca.
Cijelu tortu premažite kremom:3 jaja,100 g secera ,100 g tamne cokolade ,170 g maslaca.
Mijesajte na pari jaja, secer i cokoladu natrganu na kockice dok se smjesa ne zgusne. Kad se ohladi, umijesajte maslac.
 
Ovu ja pravim kada mi naruce cokoladnu, fantasticna je i svi se odusevljavaju:

ČOKOLADNA TORTA


16 jaja
375g margarina
125g maslaca
250g šećera
250g prah šećera
100g mlečnog keksa
300g plazma keksa
300g čokolade za kuvanje
300g mlečne čokolade
100g šlag pene
1dl mleka

Ispeći tri kore od: 250g margarina umutiti sa 250g šećera, 8 žumanaca, dodati 100g mlevenog mlečnog keksa, 300g otopljene čokolade za kuvanje i čvrst sneg od 8 belanaca.

Fil I: 125g margarina i 125g maslaca penasto umutiti sa 250g prah šećera, 8 žumanaca, dodati 300g mlevenog plazma keksa, 300g otopljene mlečne čokolade i čvrst sneg od 8 belanaca

Fil II: Umutiti 200g šlag pene s 2dl mleka.

Filovati: kora,fil I, fil II, kora,….

Ukrasiti sa 300g slaga.

Ovu tortu sam pravila danas,fantasticna je ...od 1,5 mere sam dobila tortu od 4,5kg.Jako je ukusna i bogata filom...Zahvaljujem se na odlicnom receptu:hvala:
 
Beli krem koji lici na ono iz cokoladica

250g putera ili RAMA margarina u mikseru umutiti sa 250g mleka u prahu (proveriti da nije slano) i zaliti sa 500g uspinovanog secera sa malo vode. Vreli sirup sipati u masu. Malo mutiti i dodati arome po zelji, cokolada, lesnik, nista, sve po zelji i ukusu. Kada se masa ohladi stegne se i moze se oblikovati i prelivati cokoladom, valjati u lesnike....

Izvinjavam se sto nisam odmah odgovorila, nisam stigla.
mmm, napravila je, prelepa je! Posle cu postaviti slike na onoj drugoj temi! Bas je fina, samo sam dodala u smesu i plazma keksa, ma nema, receptic je SUPER!!! Hvala, jos jednom!!!
 
Može li malo savetovanja za početnika? :bye:
Htela bih da pravim par torti prečnika 13-14 cm, znači jako malih, pa me interesuje koje bi torte (tj. koje korice i filovi) bile dobre za pod fondan, pošto mi treba da ih presvučem...
Hvala vam unapred. :heart:

PS. Koristila bih Minjin recept za fondan, samo 1/2 mere po tortici. :bye:
 
Tema TORTE: recepti, saveti, ideje... je veliki kurs sto se tice torti.Sednes i procitas sve ispocetka.Ako si dobar djak naucices mnogo.Ako ti nesto nije jasno pitaj, uvek ce biti nekog ko ce ti pomoci.Imas i temu:Moja prva torta, koja je raj za pocetnike.Svaki pocetak je tezak, ali ako se voli bice sve super.
Pozdravljam te i zelim da se lepo druzis ovde sa nama.
 
Može li malo savetovanja za početnika? :bye:
Htela bih da pravim par torti prečnika 13-14 cm, znači jako malih, pa me interesuje koje bi torte (tj. koje korice i filovi) bile dobre za pod fondan, pošto mi treba da ih presvučem...
Hvala vam unapred. :heart:

PS. Koristila bih Minjin recept za fondan, samo 1/2 mere po tortici. :bye:

A možda je bolje da napraviš neku veću četvrtastu i da je isečeš ili na iste delove, ili kao pravougaonici-jedino će ti onda mini tortice biti četvrtaste, ako to nije problem.Imaćeš manje otpadaka, a i brže ćeš uraditi više posla.
 
Tema TORTE: recepti, saveti, ideje... je veliki kurs sto se tice torti.Sednes i procitas sve ispocetka.Ako si dobar djak naucices mnogo.Ako ti nesto nije jasno pitaj, uvek ce biti nekog ko ce ti pomoci.Imas i temu:Moja prva torta, koja je raj za pocetnike.Svaki pocetak je tezak, ali ako se voli bice sve super.
Pozdravljam te i zelim da se lepo druzis ovde sa nama.

Čitala sve noćas, od prve do poslednje strane. :)
Ovu temu "Moja prva torta" nisam videla, moguće da mi se previše spavalo. :D
U svakom slučaju, hvala na dobrodošlici. :)

A možda je bolje da napraviš neku veću četvrtastu i da je isečeš ili na iste delove, ili kao pravougaonici-jedino će ti onda mini tortice biti četvrtaste, ako to nije problem.Imaćeš manje otpadaka, a i brže ćeš uraditi više posla.
To je i meni palo na pamet - da ispečem veću koru (npr. pleh od rerne), pa da manjim posudama izvučem okrugle oblike. (Imam posudice prečnika 14cm, pa mogu da izvučem 4 male, okrugle torte od jednog pleha.)

Prvi put radim sa fondanom, pa me zato interesuje koja torta može dobro da drži fondan.:heart:
 
Za pocetnika najbolje ti je da radis cokoladnu, ja ti Moskvu ne preporucujem iako je za mene Moskva najbolja torta koju sam pravila i probala, naravno, u zivotu.Cokoladnu mozes lepo da poravnas, fil je stabilan, dok kod Moskve imas fil, pa voce, pa slag, da ti ne bude prekomplikovano za pocetak.
 
vecina torti dobro podnosi fondan.sve ove koje ti je @princesandjela nabrojala npr..
posto su manje tortice ipak pipavije za rad moj glas ide cokoladnim da se ne bi brinula oko same cvrstine tortice, da se neko voce ne pomeri ka ivici pa posle moras da ga guras ka sredini:D..sve ovo nije problem kada sa malo izvestis, ali mislim da treba sto vise sebi da olaksas da nemas sekiraciju oko takvih stvari. dakle nesto tipa reforma torta, Zoja torta (na forumu je pod imenom Dacina torta), cokoladna stefanelli torta...eto nesto od te tri npr.ili neke slicne
jedino ti ne bih predlozila kinder ako peces jednu veliku koru pa vadis modlom jer je to ipak puslica, ne znam kako bi prezivela taj pritisak vadjenja modlom :D a da peces vise kinder torti i susis silne kore u rerni tako dugo, ne ispati se :D

edit: eto Vera me je preduhitrila dok sam kucala, lepo receno i sazeto... :D
podrzavam :D
 
Cure, stvarno ste divne :heart:
Pročitala sam temu "Moja prva torta" i stvarno ima predobrih torti i saveta...
Moskva je fantastična, moja majka je pravi odlično, ali znam da je tako mekana da je to (meni kao fondan-početniku) užasavajuće... Ukusna za 10, ali isto tako i mekana...

Baš sam prekopirala Dacinu tortu
DACINA TORTA
KORE:10 zumanaca,10kasika prah secera,250gr.margarina,200gr.otopljene cokolade,150gr.Plazma keksa,4 kasike brasna i na kraju lagano umesati sneg od 10 belanaca.Peci 4 kore
FIL:8 jaja,10kasika prah secera-kuvati na pari ali da ne bude gusto.U ohladjeno dodati 250 gr.margarina,250 gr.otopljene cokolade,150gr Plazme.Ostaviti fil da odstoji da upije plazmu pa ako je retko dodati jos malo keksa.
Filovati:KORA-COKO FIL-SLATKA PAVLAKA...

I interesuje me da li da izbegnem ovaj deo sa pavlakom ili ne...
Hvala vam cure, puno :heart:

Da li bi bilo najbolje da uzmem Minjinu Saher tortu? Deluje mi dosta dobro... :heart:
 
Evo vam i jedan interesantan recept za tortu.Privuklo me ime, a posle i kvalitet.

LJUBAVNI ZANOS

1 testo: 8 jaja, 8 kasika secera, 14 kasika mlevenih oraha i 3 kasike brasna.Sece se na dva dela.

2 testo: 10 belanca, 400 gr. secera, dobro se umuti, dodaje se 1 kasika alkoholno sirce promuti se i sipa u pleh.Rerna se ugreje na 225 stepeni i kad se testo stavi u rernu namali se na 150 stepeni i pece 1 sat i 30 minuta.Vi najbolje znate svoj sporet ali to je to otprilike.
Kad se ispece dobro da se ohladi i sece se na dva dela.

Fil: 10 zumanca, 350 gr. secera, 4 vanile, 10 kasika gustina i 1 l mleka.Sve se dobro pro,esa i ukuva fil.U dobro ohladjen fil dodaje se dobro umuceno 200 gr. putera i 200 gr. margarina.
Gotov fil se podeli na 2 dela.
U jednu polovinu se dodaje 200 gr. otopljene cokolade.
Druga polovina se deli na dva dela.U prvi deo se dodaje 200 gr. mlevenih oraha ( ukuvati malo mleka sa secerom i preliti orahe i kad se ohlade dodati u fil).U drugi deo se dodaje 200 gr. suvog grozdja ( iseckano i poprskano sasvim malo sa rumom ili sokom od pomorandze).
Filuje se:1 testo, fil sa orasima, 2 testo, cokoladni fil ( 1/2 fila), 1 testo, fil sa suvim grozdjem, 2 testo, cokoladni fil ( 1/2 fila)

Mozda sam bila preopsirna ali zato da bolje objasnim.Ako nesto treba pitajte, tu sam za sve vas uvek.Sluzimo narodu i Krstarici :hvala:
 
Drage moje dame, nisam se duugo javljala, ali povremeno bacim pogled na vaše majstorluke. :klap:. Uvek sam, naravno oduševljena. Posebno sam zahvalna za sve ove prelepe, isprobane recepte. Ponešto sam i isprobala, uglavnom ispadnu sasvim pristojne torte. Ja pravim samo za porodicu, al nas hvala bogu ima, stalno je nekom rodjendan, slava... ma znate već;). Ranije sam ukrašavala šlagom, a poslednih nekoliko sam pokušala sa fondanom. Na prvoj se iscepao:rumenko:, ostale su bile malo bolje, al nisam sasvim zadovoljna jer mi nikad fondan nije ovako lep, sjajan :evil:.
Listala sam (doduše nasumice) dosta strana, al nisam našla savet. Sigurno negde ima, ali ja molim iskusne ako vas ne mrzi ponovite jer za utorak treba da pravim dve torte - Barbiku i poklon. Moj odabir za barbiku je "Kokina čokoladna torta", a za poklon verovatno Moskva. Recite da li je dobar odabir - zbog fondana ili mi predlažete nešto drugo
 
Drage moje dame, nisam se duugo javljala, ali povremeno bacim pogled na vaše majstorluke. :klap:. Uvek sam, naravno oduševljena. Posebno sam zahvalna za sve ove prelepe, isprobane recepte. Ponešto sam i isprobala, uglavnom ispadnu sasvim pristojne torte. Ja pravim samo za porodicu, al nas hvala bogu ima, stalno je nekom rodjendan, slava... ma znate već;). Ranije sam ukrašavala šlagom, a poslednih nekoliko sam pokušala sa fondanom. Na prvoj se iscepao:rumenko:, ostale su bile malo bolje, al nisam sasvim zadovoljna jer mi nikad fondan nije ovako lep, sjajan :evil:.
Listala sam (doduše nasumice) dosta strana, al nisam našla savet. Sigurno negde ima, ali ja molim iskusne ako vas ne mrzi ponovite jer za utorak treba da pravim dve torte - Barbiku i poklon. Moj odabir za barbiku je "Kokina čokoladna torta", a za poklon verovatno Moskva. Recite da li je dobar odabir - zbog fondana ili mi predlažete nešto drugo

Predepostavljam da ti se iscepao zato sto je bio mnogo tanak neka bude oko 3-4 mm debljine, ja moje torte prskam sedefom koji rastvorim u alkoholu daje lep sjaj, mozes da prekrivas moskvu fondanom ali pazi da voce ne dodje u dodir sa fondanom da ga ne oboji, naravno premazi je dobro buter kremom i dobro ocedi voce:bye:
 

Slične teme


Back
Top