TORTE: recepti, saveti, ideje...

Ma da se ne lažemo, nemaju svi "talenat" da budu ni vrhunske kuvarice a kamo li da ukrase tortu kao na slici...Sestra sinoć pravila ruske kape, imam super recept. Ne da nije ispalo kako treba, nego daleko od savršenog, ali sam pojela u slast, jer se trudila..Uostalom, drugi put će biti bolje.
 
...pozdrav svima i svaka vam čast na nesebičnom djeljenju recepata i savjeta... puuuuno hvala...

...imam jedno pitanje za zlatnu koku, a može i netko drugi ako je pekao ovu tortu... vezano za Moskva tortu od zlatne koke... koja je veličina te torte, tj. u kojem plehu da ju pečem (meni to izgleda nešto veliko, a opet nisam sigurna) i pitanje za šlag u kiselom vrhnju, šta ga umjesto u npr. mlijeku mutim u vrhnju i to je to (nisam nikada prije čula za to pa pitam, sorry)...

...hvala :)...
 
Stefanelli ja pravim nesto al sa pudingom od cokolade i petit keksa, al to mi dodje vise kao neka kucna varijanta, nabrzaka. Deca uglavnom to vole, a i ja jer je stvano brzo i jednostavno. Evo stavicu recept, ako tebi ne posluzi svrsi, mozda nekome hoce. U 1l mleka se zakuva 3 pudinga od cokolade, 200 g secera ( to moze po zelji), 1 margarin to se sve skuva, malo se prohladi i doda se 300 g petit keksa ( izlomljenog ). Istrese se u vlazan kalup( ja ga stavim u onaj sto mu se skida obruc). Posle kad se stisne i ohladi skinem taj obruc i gore stavim slag. Ja keksa nekad stavim i manje.
 
Stefaneli,ja znam za onu neku TIGAR TORTU,u nju se petit lomi,a mislim da idu i seckani bademi.Kad se zamulja ta smesa ostani celi parcici keksa,pa kad se sece lici na neke pruge,otuda valjda tigar, Nemam recept zapisan,ali ima ga po netu koliko hoces ,pa proguglaj. Meni su iskreno takve torte bzvz skroz,ali eto ima ljudi kojima se i to svidja...Vise mi nista ne pada na pamet:think:
 
Stefanelli ja imam ovaj recept pa vidi dali ti odgovara
250 gr margarina umutiti sa 100 gr secera pa uto dodat hladnu smesu od 5 zumanaca koja su umucena sa 150 gr prah secera na pari Otopiti 200 gr mlecne cokolade i dodat u smesu zatim dodat 250 gr mlevenih oraha .Posebno u 1/2 l.mleka natopiti 1 petit keks koji je izlomljen na komade .sve zajedno izmesati i dodati po zelji koju kap ruma .U ovu smesu mozes mesat zele bombone i grozdjice.Nadam se dasam ti bila od neka pomoci;)
 
ma ja to onako...ne znam, nego menii kad neko recimo kaze reforma ja se prvo setim mame:D..reforma, vasina, i srneca ledja - to nekako vezujem za mamu..i vocna bomba torta :D
e sad druga asocijacija mi je kore od belanaca i oraha i fil sa jajima i secerom i cokoladom..ali ako je malo mleka sto da ne ... mozes da probas..

ma pravi klasicnu u stvari :D
 
e ovako..zivim u domu, nemam rernu i mikser....a zelela bih da napravim tortu, neku jednostavnu za rodjendan....
dakle, bez komplikovanih filova koji zahtevaju brzo mesanja (imam samo butilicu), cak mi slag ne mogu da mutim, kupicu onaj u spreju
nesto vocno, pudigasto, keksasto...?
:heart:

Torta koja se zove lenja domaćica.Uzmeš piškote, smrznuto voće mix, kiselu pavlaku i prah šećer.
U pleh složiš jedan red piškota koje si kratko potapala u mleku.U posebnoj činiji izmešeš 3 kis. pavlake , prah šećera po ukusu i voće.Završiš redom piškota.
 
Imam i ja jednu, mnogo je lepa i ukusna. 800g pti bera se izmrvi i prelije se sa 1l jogurta, doda se malo secera po ukusu (ja stavim oko 100g). Ostavi se da odstoji i povremeno se promesa, da se keks istopi. ta smesa se oblikuje, na nju se stavi voce po zelji, lapo je sa malinama, breskvama (iz kompota). Od gore ide slag i to je cela mudrost. A i dijetalna je, nema pavlake :) nego jogurt
 
Moja omiljena brza i laka je JAFA TORTA
600 ml mleka staviš da se kuva sa jednim margarinom,kad provri,skloniš sa vatre-ubaciš 800 gr jafa keksa,gde ćeš prostije?A ne da je dobraaaaa:eek:
E sad,od toplote mleka,tj.od momenta ubacivanja jafe,zavisi izgled torte u preseku-ako staviš jafu dok je mleko vrelo,raspašće se i otopiti sve,pa će ti celo parče biti crno,ako malo sačekaš da se mleko prohladi,pola jafe će se raspasti i otopiti,a polovina neće-pa će ti u preseku parčeta torte biti onako šarice od parčića jafe,hmmm,valjda sam dobro objasnila,sad tvoje je da izabereš kako voliš:bye:
 

Slične teme


Back
Top