TORTE: recepti, saveti, ideje...

Da li nugat praviš po ovom receptu
Nugat
Kore: 7 belanca,240 gr secera, 1 supena kasika sirceta, 100 gr ml.lesnika ili oraha i 1 kasika brasna.Ovako ispeci 2 kore.
Fil: 14 zumanca, 2 cela jaja, 3oo gr secera kuvati na pari u to dodati 250 gr crne cokolade(po pravom receptu treba bela.), u ohladjeno 2 margarina.
Fil II: 200 gr slaga umutiti sa 2 dcl mleka u to dodati 1oo gr mlevenih lesnika i 1oo gr mlevene mlecne cokolade
Filuje se:kora,pola fila sa cok. pa pola fila od slaga( tacnije ovaj fil mse naziva kornet fil), zatim druga kora pa opet sve jos jednom.Premaze se sa 250 gr umucenog slaga ili se dekorise.

Ili imaš neki svoj recept?
 
U juhu cokoladicama ti je kombinacija secera, glukoze, da bi bilo bez kristala, masnoce i mleka u prahu sa raznim aromama i aditivima. Kada sve to vidis izgubis zelju da sama pravis. Tako sam se ja odusevljavala sa karamelom iz Meka, dok mi slucajno nije uso=pelo da napravim:D
 
da nugat imam takav - to ti dodje onaj klasicni nugat.mislim kad traze nugat tortu pravim tu.:D
a ima i jedna varijanta sa cokoladom i lesnicima...isto sam je nasla pod imenom nugat ali zbog razlike nazvacemo je

COKOLADNA NUGAT TORTA SA LESNIKOM
kore:
8 jaja, 200g secera, 150g brasna, 50g lesnika - mlevenih, 30g kakaoa, 4 kasike ulja.
zumanca odvojiti od belanaca. umutiti belanca sa secerom u cvrst sneg pa tome dodavati zumanca jedno po jedno. u tu masu dodati brasno, lesnike, kakao i polako promesati. ispeci 3 kore od ove smese.(ukoliko hocete tanje kore peci vise korica)

Fil:
5 jaja, 150g secera, 150g cokolade, (mada u posled.vreme stavljam i vise u odnosu na original min 200g)150g lesnika - mozes pola secanih a pola mlevenih npr..., 250g putera.
na pari kuvati jaja sa secerom, kada se masa zgusne skinuti sa vatre i dodati cokoladu. promesati da se rastopi.. penasto umutiti puter, sjediniti sa ohladjenim filom. dodati lesnike i promesati.
filovati kora - fil - kora - fil - kora.

ja sam recimo ona 2 srca zlatna pravila od ove torte a videli ste kako su visoka ispala..torta je bas lagana (mislim po tezini), ona oba srca zajedno sa sve fondanom imaju 3,5kg
 
Poslednja izmena:
Ja pravila danas, mnogo dobro ispadne, hoce i kod mene da otpadne koji komadic, ali onog tankog sloja, mrvica koja, ali kora je ok. Od 5 belanaca dobijem koru debljine 3 cm, ja dana s pekla za tortu sa bananama i stvarno je lepa...Ja ih pravim relativno cesto...:)
 
celeste, na forumu nije dozvoljena nikakva diskriminacija pa ni starosna ;) o ukusima ne vrijedi raspravljati. prijatno druzenje:)

Celestin komentar je nestao. Šta mislite kako.Pa mislim da je i njeno mišljenje diskrimisano. Ima pravo da kaže šta misli, zar ne.
A pojedine torte su mi baš.... uh ne bih volela da mi ih neko ponudi da probam da jedem to što je na tanjiru. Kao što ne bih mogla da sečem bebu u obliku torte, a neke su i krst pominjale da ne vole da ga seku na torti...
 

Slične teme


Back
Top