TORTE: recepti, saveti, ideje...

attachment.php
 
Evo neke tortice i od mene, za vikend nije bilo frke, pa onda nešto malo radnim danima

Prva je moskva za diplomiranje na farmaceutskom faxu. Pošto djevojka jako voli nijanse ljubičaste, onda je njena mama tražila tortu u obliku bloka recepata a anravno an vrhu pravi ispisan recept ali u ljubičastim tonovima i da je ona potpisnik prilikom preuzimanja lijeka u apoteci. A preko svega toga da bude znak Subotičkih apoteka opet u ljubičastom
attachment.php


A ovo je moskva malo drugačije, bez ananasa samo sa višnjama, pa sam onda fil podijelila an dva dijela i u drugi dodala čokoladu. Inače, torta je povodom vjeridbe dvije ŽABICE :zcepanje:
attachment.php
 
DacoSU meni molim te da napišeš jedan recept za Bensedin ;).
Juče sam htela da pocepam jednu Micu šalterušu u pošti.okruglo 20 min sam čekala da predam Post expres,jer je ona kuckala nešto.A onda mi se javi žena danas i kaže nije napisan otkup,pa će ona sad naknadno ići da uplati u pošti!!!Samo zato što je taj glupača zaboravila da klikne na otkup.A sad ću ponovo da odem do pošte ,pa te Daco molim da ispišeš koju kutiju Bensedina, inače ode Mica šalteruša na rezance.
Inače divne su ti tortice :)
 
samo da javim, Švaler je izdržao ali ne dugo :D
nisam mogla vjerovati.. 7,5kg torte je nestalo u roku od 20min.. da ponovim.. 20min!!

I Mocartica i on su pobrali sve ovacije.. majstorski su oboje odradili posao..
jedino sam ja živčanila zato što torta nije ispala onakva kakva je bila u mojoj glavi.. ali to njima očigledno nije bilo baš bitno..



ZD, hvala na divnom receptu :cmok2:


Kde se nalazi recept za tu tortu, cula sam da je jako dobra i da se muskarcima posebno svigja njen ukus /!?!?!?!?!?!?!?!
Ako ga nema milim vas napisite:ceka::ceka::ceka:
 

Svi moji švaleri su takvi. :mrgreen: Ovaj, htela sam reći, sve moje torte su takve. :D

Švaler torta

7 belanaca
200g šećera
150g ml. oraha
2 kašike ml. keksa
2 kašike brašna

Trebalo bi da se peku ovakve tri kore, ali je meni zbog kilaže torte bilo dosta dve. Pekla ih na pek papiru dvadesetak minuta.

14 žumanaca
17 kašika šećera
2 pudinga od čokolade
2 kašike brašna
zakuvati u 7dl mleka

Ohlađenom filu dodati 2/3 margarina, i 150g otopljene čokolade

Ja sam tortu pravila na rolat tacni, pa sam od dve kore dobila četiri, i šlagirana je teška malo više od 2kg. A ukusna je, ko voli čokoladne torte, samo tako.

Evo ovde sam spojila recept i sliku. Inače, u gornjem desnom uglu imaš opciju "pretraži temu", ukucaš šta hoćeš, pa ti pretraživač ponekad izbaci to što tražiš. Moraš da pogodiš veličinu slova, kojim pismom je pisano, i tako, ali nekada i uspeva. :D

P.S. Mrzim pretraživač Krstarice!!! :evil:
 
Evo ovde sam spojila recept i sliku. Inače, u gornjem desnom uglu imaš opciju "pretraži temu", ukucaš šta hoćeš, pa ti pretraživač ponekad izbaci to što tražiš. Moraš da pogodiš veličinu slova, kojim pismom je pisano, i tako, ali nekada i uspeva. :D

P.S. Mrzim pretraživač Krstarice!!! :evil:
Hvala ZD.Trazila sam na pretrazivac i nista mi nije izaslo.Osekjanja prema pretrazivacu Krstarice su obostrana
 
Nisam minica, ali imam "gorenje" ugradnu multifunkcionalnu rernu, pa ću biti slobodna da odgovorim. Na dva nivoa će ti se ispeći ravnomerno bilo koje kore, isto kao kada ih pečeš pojedinačno, mislim na istoj temperaturi na kojoj bi ih pekla jednu po jednu. Ja pečem i na tri nivoa istovremeno, s tim što jednu moram uvek malo duže da ostavim u rerni.
 

Slične teme


Back
Top