TORTE: recepti, saveti, ideje...

Nego, nesto da vas upitam, treba da pravim moskvu od 5kg ali okruglu. Stalno je pravim po Stefanelli receptu i takva mi bude 4kg sa dekoracijom, ali u okruglom plehicu fi30cm tako nekako je, naravno kad se kore ispeku to bude tih nekih 28cm. E sad, kako ja da povecam precnik, mislila sam da pecem u velikom plehu od rerne pa sijecem krugove, ali i on mi je sirine 30, duzine 40cm, tako da je to opet taj precnik 28-30cm kad se i ta kora stisne :think:

Pa sam opet mislila da rasjecem svaku koru u sredini pa nadodajem traku neke sirine, ali opet ce mi to biti elipsa, a ne pravilan krug :dash: :dash:


Ili da pravim tortu na sprat, a opet imam taj plehic veci i sve moje sprat torte su 6kg, i vise, to mi je opet bezveze da poklanjam :sad2:

Kakva su vasa iskustva, nas koje danas strazarimo, a ostale ce stici neceras, najdene, napijene i vesele od druzenja :bye:
 
Radila sam 3d stražnjicu sa čoko vanilolinom sa coolinarike, iako volim tu tortu ali biskvit mi je bio katastrofa, sav se mrvio i pucao, a već je bilo nafilovano. To mi je bila prva narudžba i sad mi je toliko krivo da ću se pojesti. Eto molim vas za koji recept torte koju pravite za te 3d jer mi se ovo ne smije ponoviti. :( :(
 
Devojke treba mi mala pomoc.Hocu da napravim neko malo jezero sa patkicama,pa me zanima da li zelatin moze da posluzi kao voda?Da li on hoce da otopi fondan?I kako da ga rastvorim i obojim u plavo?Ima li neko neku drugu ideju kako bi to mogla da uradim?

Da može,ja sam baš jezerce i pravila.Želatin pripremiš prema uputstvu sa kesice, zagreješ ga sa vrlo malo vode, dodaš boju i ohladiš da bude mlako, skoro hladno.Na šlagu ocrtaš jezerce, udubiš i kada počne da se steže želatin sipaš.Okolo staviš kamenčiće-bonbonice i dodaš još neki detalj po želji, cvetić, ševar i sl.
 
Da može,ja sam baš jezerce i pravila.Želatin pripremiš prema uputstvu sa kesice, zagreješ ga sa vrlo malo vode, dodaš boju i ohladiš da bude mlako, skoro hladno.Na šlagu ocrtaš jezerce, udubiš i kada počne da se steže želatin sipaš.Okolo staviš kamenčiće-bonbonice i dodaš još neki detalj po želji, cvetić, ševar i sl.
Ja sam pokusala da primenim to na fondanu ali nije mi uspelo fondan je poceo da se topi, pa ako neko zna u cemu je caka ili ako neko zna drugaciji nacin kako da se to odradi bila bih vam zahvalna, a verujem da postoji jos zenica koje ovo zanima.:bye::hvala:
 
Drugarice, evo ovako! Recept koji cu postaviti je inace Ciletova bela reforma koju sam ja modifikovala. Mnoge su me pitale i pre sajma, a pogotovo sad posle sajma u vezi te torte i recepta, nisam se ponavljala jer sam mislila da za tim nema potrebe, ona je davno ostavila na ovoj temi recept. Medjutim, defintivno je ta moja modifikacija promenila i ukus torte po zakljucku mnogih koji su je probalipa cemo napisati i recept po kome ja radim. Napsiacu je u sledecem postu, necu u ovom jer znam da se ima problem sa pretrazivacem.
 
BELA REFORMA sa lesnikom
28 belanaca
28 kasika secera
400 gr mleveng lesnika
7 kasike brasna
peci 5,6 kora (ja pecem vise tanjih ponekad)
fil:
odvojiti casu od 1l mleka a ostatak staviti da provri, a onda dodati:
28 zumanca
28 kasika secera
3 vanilin secera
7 kasike brasna (meni je ovo puno brasna pa obavezno podelim pola pola puding-brasno)
kuvati na pari na kraju dodati 400 gr bele milke (dodajem ponekad i obicnu belu jna meru jer kupujem jako lepu i bas ukusnu) Kad se fil ohladi dodati 375 gr putera (stavljam i margarin) i 400gr seckanih lesnika.

Onda, posto ja uvek skuvam jakoooo gust fil, kada sve dodam na kraju dodajem pomalo po potrebi i ono mleko iz case koje sam ostavila, ono mi razredi fil ako je potrebno jer su mi korice kad su deblje malo suvlje, nekad i ne treba! Ako je pravim ranije onda ga i ostavim tako gustog, a ako je ono, veceras za ujutru onda je bolje da je malo redji!
 
Poslednja izmena:
Evo opet ja sa ruzama..ne odustajem..3 put..ide na bolje..:roll:
jedna za kuci..obicna..

attachment.php
 
Preslatka je, sve naj najbolje za rodjendan, neka ona samo raste pa makar slavili i 3 vikenda po 3 dana :super: :super:
Torta je super, tako si fino zagladila ovog cukicu i bas se super sjaji :klap:
Jesi pravila onu tortu sa nutelom, ili sta si smislila?

Hvala svima na cestitkama!!!!! :heart:

Daco, pravila sam tortu sa nutelom. Napisala sam ti svoje utiske na forumu sa receptima gde smo i 'caskale' o njoj. Da se ne ponavljam ovde.
 
E super, a to je bila ona donja pravougaona torta na slavlju tvoje curice, a cuko od cega je bio, plazme?
Cek, cek, je si pravila po onom receptu sa Coolinarke, ili ovaj sa foruma sto ti napisah?

Sa Coolinarke. Kuca je bio od cistog fondana. Jeste bio bas velik. Skoro kilogram fondana je otislo u njega. Ali nisam htela da pravim tortu od plazme i da ga presvlacim. Iz dva razloga. Prvi je taj sto je moje dete kad je narucilo tortu sa kucom reklo da kucu ne sme niko da dira!!! Uspeh da ga odbranim nekako:).
A drugi je taj sto mi nije trebala veca torta. Svake godine preteram sa tortama, hranom.... Ove godine sam odlucila da ne napravim istu gresku.:lol:
 
Poslednja izmena:
Ja sam pokusala da primenim to na fondanu ali nije mi uspelo fondan je poceo da se topi, pa ako neko zna u cemu je caka ili ako neko zna drugaciji nacin kako da se to odradi bila bih vam zahvalna, a verujem da postoji jos zenica koje ovo zanima.:bye::hvala:
Želatin ne može na fondan, ali može da se 'kamuflira'. Dragica je pravila kockice leda od želatina i da bi mogla da ih stavi na fondan ona ih je oblagala providnom samolepljivom folijom. Znači razliše želatin na foliju pa staviš na tortu i okolo ukrasiš bilo čime (kamenčići, travica..) i eto ti jezerce.
Srećno.
 
ja svaki put kad dodjem odusevim se vasim tortama, nemam reci svaka vam cast pa vi ste pravi umetnici...
mozete li mi reci gde nabavljate te divne srebrne podmetace/tacne za torte, a ako je neko raspolozen za mali savet...kako da ublazim spoj na figurici, konkretno mislim na to kad obucem haljinu hello kitty maci, kako da mi se ne vidi spoj fondana na haljini
 
Srebrne tacne imas na vise mesta u Bg,Jablanica,erikson i kod dejana gde sam ja zadnji put porucila i zadovoljna sam.Ima negde njegov broj....Ako si iz Ns ima jedna zena kod koje ja porucujem,stamparija ali tamo moras na velike pakete da uzmes,npr od svake vrste tj dimenzije po 50 kom....:)
 
Evo ja sam tragala za cokoladnom tortom sa pomorandzom i naidjoh na Cilence sto je pisala recpet Simka torta sa narandzom, pa koji post iznad je i msneki pisala od Tera Ire tortu sa pomorandzom i reforma sa narandzom od Ivmomento?!
E sad samo da saznam koja od tih je bila ova sa sajma, predpostavljam da je ovaj prvi recept posto je majstorica Cilence pisala i recept i pravila onu super tortu :super:
 

Back
Top