TORTE: recepti, saveti, ideje...

:rumenko:crvenim al ne zbog price o svaleru nego zbog moje brzopletosti ...pogresan recept sam trazila,u glavi mi se mota dobos a treba mi za reformu...u svakom slucaju dusa od zene ,vidim da ovde redovno svima odgovara,zadovoljna domacica mi je pomogla...zelim javno da joj se zahvalim...hvala puno:worth:
 
Ja sam ostavila malo deblji fondan i isekla ga u obliku srca nekoliko dana ranije, pa se skamenio da sam mogla čoveka s njim ubiti. Ovo je ta torta:

2iu530l.jpg
 
pih ne stigoh da kroz reputacije pohvalim torte koje mi se dopadaju...dosla do potine za koju cu samo kratko reci....svetsko,a nase..sve objasnjava :)











haha sto se tice hello kitty samo ovog vikenda ih je bilo 4 - :D druge 2 su isle na vec vidjeni design torte ali posto su 2 sestrice smestili smo jos jednu cica macu..ali dobro bolje da su hello kitty nego gomila nekih komplikovanih fig :D
 
treba mi pomoc! toliko mi se svidja da radim sa fondanom i bas uzivam..ali ima jedan gadan problem...meni se znoje dlanovi ceo zivot..nekada manje, nekada vise...ali su uvek onako vlaznjikavi...i to dok radim topi fondan! Probala sam da radim sa rukavicama ali mi ni jedne ne prijanjaju fino da bih imala dobar osecaj kad radim...
imate li neki predlog??:sad2:
 
samo da javim, Švaler je izdržao ali ne dugo :D
nisam mogla vjerovati.. 7,5kg torte je nestalo u roku od 20min.. da ponovim.. 20min!!

I Mocartica i on su pobrali sve ovacije.. majstorski su oboje odradili posao..
jedino sam ja živčanila zato što torta nije ispala onakva kakva je bila u mojoj glavi.. ali to njima očigledno nije bilo baš bitno..

ZD, hvala na divnom receptu :cmok2:
 
Tascha, ja nisam pravila konkretno ovu tortu, zvuci mi sasvim OK, posto meni treba NUTELA torta za sredinu decembra raspitivala sam se i nella mi je posala recept koji je hello kity pisala jos na 16 strani ove teme, a MinicaRelja ga isprobala i zadovoljna je uz neka male izmjenej pa mozes i to da pogledas. Za koju god varijantu da se odlucis a da je kombinacija sa NUTELOM onda mi molim te napisi utiske da znam sta je meni ciniti u decembru
Daco,
Torta je prosla fenomenalno i kod dece i odraslih. Pravila sam 1,5 meru. Dobila tortu od 5 kg bez dekoracije. Jedino sto sam promenila, a sto necu uraditi sledeci put je da sam umesto polovine brasna u fil stavila puding. On ga u pocetku ( kod kuvanja) razredi da ne znas kad je gotov a posle ga previse stegne. Kako sam napravila duplu meru fila ono sto mi je ostalo kad sam nafilovala kore sam umutila sa umucenim puterom i secerom u prahu. To sam iskoristila da dobro nafilujem tortu odgore. Da, zamalo da zaboravim. Napravila sam pet tanjih kora umesto 3 kako pise u receptu. Odusevila sam se sa onim tankim korama koje pravi nasa Zadovoljna domacica. Ubuduce cu uvek praktikovati tanke kore.
Sve u svemu torta je pun pogodak za deciji rodjendan. Mnogi roditelji nisu mogli da dodju sebi kad su videli da im deca jedu tortu i traze jos. A i odrasli se nisu bunili :). Ja nisam stigla da probam tortu. Jedno parcence koje ostalo je moj muz iznoseci iz kola istresao na sred ulice.
 
Poslednja izmena:
Evo i mene posle duze vremena sa jednom novom tortom. Moje malo zlato je proslavilo 8-mi rodjendan. Beskompromisno je trazila da joj na torti bude kuca. Moje dete obozava zivotinje. `Na koga li je samo?`:whistling:
Standardno kao i svake godine, njen rodjendan se pretvori u `Ivkovu slavu`. Tri dana slavlja. A sad jos i posto su nam se neki porazboljevali, neki opet imaju mnogo male bebe i najavili se za vikend bice to jos tri dana `Ivkove slave`:dash::dash::dash:.
 

Prilozi

  • male (36).jpg
    male (36).jpg
    35,5 KB · Pregleda: 44
  • male (42).jpg
    male (42).jpg
    34 KB · Pregleda: 36
treba mi pomoc! toliko mi se svidja da radim sa fondanom i bas uzivam..ali ima jedan gadan problem...meni se znoje dlanovi ceo zivot..nekada manje, nekada vise...ali su uvek onako vlaznjikavi...i to dok radim topi fondan! Probala sam da radim sa rukavicama ali mi ni jedne ne prijanjaju fino da bih imala dobar osecaj kad radim...
imate li neki predlog??:sad2:

Uzmi hirurške rukavice, prodaju se i u kutijama po 100 komada i dodju povoljno, a prijanjaju i to super.
 
Evo i mene posle duze vremena sa jednom novom tortom. Moje malo zlato je proslavilo 8-mi rodjendan. Beskompromisno je trazila da joj na torti bude kuca. Moje dete obozava zivotinje. `Na koga li je samo?`:whistling:
Standardno kao i svake godine, njen rodjendan se pretvori u `Ivkovu slavu`. Tri dana slavlja. A sad jos i posto su nam se neki porazboljevali, neki opet imaju mnogo male bebe i najavili se za vikend bice to jos tri dana `Ivkove slave`:dash::dash::dash:.


Zlato jedno preslatka je nek je ziva i zdrav a i tortice je super
 
Evo i mene posle duze vremena sa jednom novom tortom. Moje malo zlato je proslavilo 8-mi rodjendan. Beskompromisno je trazila da joj na torti bude kuca. Moje dete obozava zivotinje. `Na koga li je samo?`:whistling:
Standardno kao i svake godine, njen rodjendan se pretvori u `Ivkovu slavu`. Tri dana slavlja. A sad jos i posto su nam se neki porazboljevali, neki opet imaju mnogo male bebe i najavili se za vikend bice to jos tri dana `Ivkove slave`:dash::dash::dash:.

Preslatka je, sve naj najbolje za rodjendan, neka ona samo raste pa makar slavili i 3 vikenda po 3 dana :super: :super:
Torta je super, tako si fino zagladila ovog cukicu i bas se super sjaji :klap:
Jesi pravila onu tortu sa nutelom, ili sta si smislila?
 

Slične teme


Back
Top