TORTE: recepti, saveti, ideje...

evo tortiza od mene za ovaj vikend
attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php
 
Evo šta se radilo ovaj vikend

jedna zaljubljena tortica, lud-lab
attachment.php


boem torta sa velikom ljubičastom mašnom
attachment.php


kidy torta, samo umjesto kidy čokoladica po želji moje komšinice su čoko-bananice i voće je kombinacija banana i malina
attachment.php


Zoja torta, mama male Lane je tražila neobičnu tortu kombinacija žute i pink, sa cvjetovima i eto...
attachment.php
 
Devojke drage,
u potrazi sam za tortom koju cu da pravim svojoj maloj princezi za rodjendan. Da me cuje da sam rekla `mala` a puni 8-godina:). Zelim nesto bas `decije`. Nesto sto ce klinci smazati a ne da im ostane po tanjirima a da moze da se presvuce fondanom. Da li je neka od vas pravila ovu tortu ( nasla sam je na Colinarki ):

TORTA OD COKOLADE I NUTELE

Tijesto
10 žumanjaka
10 žlica šećera
10 žlica brašna
1,5 prašak za pecivo
4 jušne žlice ulja
6 bjelanjaka-snijeg
4 žlice kakaa
nutella (manja staklenka)
Krema
1,5 l mlijeka
6 žumanjaka
6 žlica brašna
10 žlica šećera
2 žlice margarina
4 vanilin šećera
4 žlice kakaa
20 dkg čokolade za kuhanje

Tijesto
1
Od bjelanjaka napraviti snijeg.
2
Žutanjke i šećer pjenasto izmutiti, dodati brašno, prašak za pecivo, ulje i kakao. Pred kraj dodavanja postat će dosta gusto, tako da treba dodati malo snijega od bjelanjaka, ali ne više od trećine. Preostali snijeg dodati kuhačom i lagano izmiješati.
3
Peći oko 40 minuta na 180 stupnjeva. Ovo nije fiksno, ovisno o širini kalupa ili debljini tijesta ovisi koliko će se peći. Najbolje je da sami provjerite je li pečeno.
4
Kad je pečeno, izvaditi iz kalupa i pustiti da se ohladi.
Krema
1
Mlijeko staviti na vatru da zakuha. Dodati u njega čokoladu za kuhanje i margarin, da se rastopi.
2
Izmiksati pjenasto žutanjke, šećer i vanilin šećer, dodati brašno i kakao.
3
Kad je zakuhalo, dodati pripremljenu smjesu i sve zajedno kuhati barem 10 minuta. Da krema ne bi zagorila, treba stalno miješati kuhačom sa ravnim krajem. Stalno grebati po dnu! A u drugu ruku uzeti mikser i pomalo miksati, da se ne stvore grudice! Na ovaj način krema uspije baš svaki put!
Slaganje torte
1
Tijesto prerezati da dobijemo 3 kore.
2
Prvu koru staviti na podložak i lagano pošpricati mlijekom.
3
Nutellu (cijelu zatvorenu staklenku), staviti par minuta u vrelu vodu. Zatim premazati prvu koru.
4
Na nutellu staviti skuhanu kremu od čokolade. (Ne treba biti sasvim hladna).
5
Pa opet koru, pa poprskati mlijekom , namazati nutellu, pa kremu.
6
Izvana tortu premazati kuhanom kremom.
 
Poslednja izmena:
Tascha, ja nisam pravila konkretno ovu tortu, zvuci mi sasvim OK, posto meni treba NUTELA torta za sredinu decembra raspitivala sam se i nella mi je posala recept koji je hello kity pisala jos na 16 strani ove teme, a MinicaRelja ga isprobala i zadovoljna je uz neka male izmjenej pa mozes i to da pogledas. Za koju god varijantu da se odlucis a da je kombinacija sa NUTELOM onda mi molim te napisi utiske da znam sta je meni ciniti u decembru
 
Evo sad iscitah oba recepta, vidim da je ovaj tvoj vise po mom ukusu, volim te kuvane filove na mlijeku, a ovaj hello kity je sa sl. pavlakom i kod nje nutela ide malo i u koru a najvise u fil, ali kod nje ide jako malo nutele, za razliku kod ovog tvog recepta. Jedino me brine moze li ova torta pod fondan, koliko je cvrsto to kad se svaka kora maze nutelom pa na to fil, bojim se da ne sklizne sa nutele jer taj kuvani fil na mlijeku je ipak nekako manje ljepljiv, ne znam, mozda da se stavi nutela u njega
 
Мало ме понело Дацо, ја сам ти тежак чоколадохоличар! Жао ми је што нисам лепше сликала, трансфери су много лепи.

Hej, ja imam dvije folije sa malo sitnijim reljefom nego sto je ova sa rupicama, pa sam nekoliko puta probala cokoladu da lijem u to i nije mi uspjelo, u cemu je fazon, da li foliju treba namazati uljem ili nesto prije nego se lije cokolada?
 
Pa evo da se usudim ja da ti odgovorim iako tu ima mnogo spretnijih forumašica. Ni sa čim se folija ne premazuje. Otopljenu čokoladu sipaš preko folije ne mnogo tanko ali ne ni predebelo, ostaviš na sobnoj temperaturi da se stegne. Ako želiš da praviš "tarabice" iseckaš čokoladu dok je još malo mekana. Posle toga pet minuta u frižider, skineš foliju i gotovo.
Ukoliko oblažeš celu tortu - pustiš da se stegne na sobnoj temperaturi, obložiš tortu i staviš u frižider. Foliju skidaš tek kad se stegne oko torte.
Ma nije teško, samo amlo strpljenja.
 

Slične teme


Back
Top