TORTE: recepti, saveti, ideje...

mislim da je to od zelatina, ako se on nije dovoljno otopio ili ako se smjesa koja se sipa u secer pocela hladiti to se pojavljuje... zelatin na hladnoj mermernoj ploci pocne raditi svoje... sipajte po malo zelatina u secer i mutite spiralnim nastavcima sve dok se da mutiti pa prebacite na radnu povrsinu..
 
attachment.php
.nije joj mesto menju vase predivne kreacije al se ucim i hocu kritike.dakle drage moje,osim ravnjanja koje mi i ne ide sta jos da vezbam?torta je koleginici za rodjendan pa mi nece zameriti pocetnicke greske
 
Drage moje, nije me bilo par dana, a ovde se pojavila ogromna količina predivnih torti. Sve Vas hvalim ovako javno, jer kao što se zna, nakon nekoliko dana odsustva, bonica je uvek preterano malo.
A o količini torti, skidam šešir sa glave i duboko se klanjam svakoj, koja uradi odjednom više od 3-4 torte samo na jednom nivou, nikakav sprat.
Divim se svima vama na vašim divnim radovima.
Samo tako dalje. Super ste.
 
Hvala Pota, nisam primetila da je zelatin ostao ne rastvoren kada skinem sa ringle odma dodajem glicerin pa zelatin brzinski promesam kasikom i sipam neprekidno u tankom mlazu u secer sad sam uradila dva fondana jedan sam duze utrljavala i postepeno drugi krace pa cu da vidim da nije mozda do toga :think:
 
Ovaj bilder mi se malo raspada i krpila sam ga uz pomoc stapa i kanapa, al posto sam ga pravila vece pre i posto je na poklon, niko mi nije zamerio :)

attachment.php


attachment.php


A kod ove sam se zeznula sa podlogom. Bolje da sam stavila jednobojnu, posto su mi se slova stopila sa leptiricima, Za one koji nisu prepoznali u pitanju je ZUB :rotf:

attachment.php


Sve u svemu, onesvestila sam se sa 2 torte, pa mi je prava misterija kad vidim sta zene uspeju za jedan vikend :worth:
 
Drage moje kako su Vam torte lepe....SVAKA VAM CAST DIVNE STE...meni ce trebati meseci i meseci da sve ispregledam i is;itam koliko se dugo nisam druzila sa vama na ovim stranicama...nadam se da me niste zaboravile ja vas nisam ...iako vise nepravim tortice bar za sada... mnogo mi nedostaje ta zanimacija ali biti mama troje male decice bas je velik posao:Dali lep ...moji decaci su jedan u drugom razredu jedan u prvom a mezimica ima cetiri meseca:heart: Puno Vas sve pozdravljam i ponovo pratim vase DIVNE,PREDIVNE TORTE samo tako nastavite NAJBOLJE STE:klap:
 
Drage moje kako su Vam torte lepe....SVAKA VAM CAST DIVNE STE...meni ce trebati meseci i meseci da sve ispregledam i is;itam koliko se dugo nisam druzila sa vama na ovim stranicama...nadam se da me niste zaboravile ja vas nisam ...iako vise nepravim tortice bar za sada... mnogo mi nedostaje ta zanimacija ali biti mama troje male decice bas je velik posao:Dali lep ...moji decaci su jedan u drugom razredu jedan u prvom a mezimica ima cetiri meseca:heart: Puno Vas sve pozdravljam i ponovo pratim vase DIVNE,PREDIVNE TORTE samo tako nastavite NAJBOLJE STE:klap:

Lepa moja dobro nam se vratila. Kako bi i mogla da pomisliš da smo te zaboravili. Ko sme da zaboravi ime moje. :heart:
Drago mi je da si se javila, a nadam se da ćeš nam uskoro i postaviti slike kako malecke tako i onih 'velikih' decaka.
 
Uh covjece, pa naravno da sam se uplasila, probala sam ja to davno davno, kad sma pravila kolace samo za moje ukucane i nikad nisam uspjela da odredim gustionu, bas kao sto kazes, ili je pucalo prilikom sjecenja ili je bilo prerijetko pa curilo :besna:
Mislila sam da je taj izraz TECNI FONDAN stvarno nesto u vezi fondana, pa ona varijanta kako su MinicaRelja i ZD rekle da ga otopim uz neki dodatak.... ipak vidim to izgleda onda to nije to, ne znam
Ali i nekako bih to uspjela da napravim ovakvu glazuru za rozen tortu ili kolac kad treba premazati jednu povrsinu i gotovo! Ali sta da radim u toj varijanti kad treba brdo sitnih bombica preliti sa tim, znaci stvrdnuce mi se i gotovo, nakon sto umocim u to nekoliko kuglica mogu sve baciti :dontunderstand:

Poredjas kuglice na neku resetku koju si prethodno stavila na neki pleh i samo ih prelijes fondanom, sacekas da se ocede, pa u korpice.
U ovaj fondan sto je napisala msneki treba dodati koju kap ulja pa nece pucati.
 
ZD, cek cek, kako to SECER DOBIJAS IZ PIONIRA :dontunderstand:
Meni Pionir u komsiluku a nemam pojma o toj varijanti, ili je jednostavno problem jer tamo nemam nikog poznatog da bi to nesto mogla izdejstvovati :whistling: :whistling:
Cilence, nemo' se ljutiš, ali ja sam pitala za još nečije iskustvo. Tvoje je takvo, ok, razumem, ali bih volela da čujem da li još neko ima komentar na temu. :D

Pahujaa, ne znam šta se to dešava, enmam takvo iskustvo. Ja radim sa C želatinom uglavnom, a šećer dobijem iz Pionira, gde ga oni melju za svoju proizvodnju, i nisam primetila opisano.
 
evo jedne pocetnice medju vama majstorima...
jedno pitanje sto se tice kora za tortu,
koje, po vama, budu onako najsocnije i najmekanije? po mogucstvu cokoladne;)
koje god da napravim, budu mi nekako tvrdje...cini mi se da bi sve mogla da natapam, a ne treba...
mozda ih pretanko razvucem (tj. hocu velicinu, pa ne koristim pravu srazmeru, al ne mere i jarice i parice...:whistling:)

ako je i bilo ovakvo pitanje, unapred se SKUZA...:brus:

cake salute:bye:
 

Slične teme


Back
Top