TORTE: recepti, saveti, ideje...

Evo stavljam,al me sram:zcepanje: Za 50 rođendan,prva na takvu temu

Kao što sam napisala,ova torta je bila za jednu tetu iz vrtiča.Njena kći radi samnom i kad je vidjela kake torte radim, pitala je dali bi mogla nešta konkretno napraviti.Rekla sam da tako nešto nisam još radila i bacila sam se na traženje takih torti na netu.Kad sam je vidjela rekla sam si e pa da probamo.Moji doma smijali su se cijelo vrijeme,i govorili da nisam sva svoja,zar me nije sram.A šta mogu,biznis je biznis.Kolegica kad je došla po nju,prvo kad je zagledala sjela se na stolac i skoro umrla od smijeha,tako da nisam imala pojma kakva je reakcija.Ukratko bila je presretna,samo što je rekla da ona nije znala da bude tako to izgledao ko pravo.A ja njoj pa roladu i dvije kuglice to si mogla i sama napraviti.Največi štos je bio jer je njen sin od 5 godina došo sa njom,jadno dete je reklo da tortu bude jeo ali pimpeka ne.Reakcija slavljenice,samo kratko LUDO.Kolegica je mislila da budu sve žene poludile,malog je morala odnjeti van iz sobe jer šta su sve radile možete samo zamisliti.
Al se ja razpisala.Sad sam u vašim rukama:rumenko:
 
Poslednja izmena:
Evo stavljam,al me sram:zcepanje: Za 50 rođendan,prva na takvu temu

Kao što sam napisala,ova torta je bila za jednu tetu iz vrtiča.Njena kći radi samnom i kad je vidjela kake torte radim, pitala je dali bi mogla nešta konkretno napraviti.Rekla sam da tako nešto nisam još radila i bacila sam se na traženje takih torti na netu.Kad sam je vidjela rekla sam si e pa da probamo.Moji doma smijali su se cijelo vrijeme,i govorili da nisam sva svoja,zar me nije sram.A šta mogu,biznis je biznis.Kolegica kad je došla po nju,prvo kad je zagledala sjela se na stolac i skoro umrla od smijeha,tako da nisam imala pojma kakva je reakcija.Ukratko bila je presretna,samo što je rekla da ona nije znala da bude tako to izgledao ko pravo.A ja njoj pa roladu i dvije kuglice to si mogla i sama napraviti.Največi štos je bio jer je njen sin od 5 godina došo sa njom,jadno dete je reklo da tortu bude jeo ali pimpeka ne.Reakcija slavljenice,samo kratko LUDO.Kolegica je mislila da budu sve žene poludile,malog je morala odnjeti van iz sobe jer šta su sve radile možete samo zamisliti.
Al se ja razpisala.Sad sam u vašim rukama:rumenko:

Odradila si ga verno, svaka cast. Ne mogu ni zamisliti moju majku da joj poklonim takvu tortu. Mislim da bi je strefila kap. :zper:
 
Evo stavljam,al me sram:zcepanje: Za 50 rođendan,prva na takvu temu

Kao što sam napisala,ova torta je bila za jednu tetu iz vrtiča.Njena kći radi samnom i kad je vidjela kake torte radim, pitala je dali bi mogla nešta konkretno napraviti.Rekla sam da tako nešto nisam još radila i bacila sam se na traženje takih torti na netu.Kad sam je vidjela rekla sam si e pa da probamo.Moji doma smijali su se cijelo vrijeme,i govorili da nisam sva svoja,zar me nije sram.A šta mogu,biznis je biznis.Kolegica kad je došla po nju,prvo kad je zagledala sjela se na stolac i skoro umrla od smijeha,tako da nisam imala pojma kakva je reakcija.Ukratko bila je presretna,samo što je rekla da ona nije znala da bude tako to izgledao ko pravo.A ja njoj pa roladu i dvije kuglice to si mogla i sama napraviti.Največi štos je bio jer je njen sin od 5 godina došo sa njom,jadno dete je reklo da tortu bude jeo ali pimpeka ne.Reakcija slavljenice,samo kratko LUDO.Kolegica je mislila da budu sve žene poludile,malog je morala odnjeti van iz sobe jer šta su sve radile možete samo zamisliti.
Al se ja razpisala.Sad sam u vašim rukama:rumenko:
:zcepanje::zcepanje::zcepanje:
Žene... :zcepanje::zcepanje::zcepanje:
 
Volela bih da napravim čokoladnu tortu sa višnjam.Verovatno sam ovde negde videla recept, ali ga ponovo ne mogu naći.Mislim da je Unchi pravila za neku svadbu.Ako sam pogrešila, Unchi izvini.:rumenko:

Ja pravim Guščije noge, ali u obliku torte, ako me razumeš. Pečem 3 kore, dupliram fil. Negde sam na ovoj temi pisala recept. Ima i neka što se želiraju višnje ili tako nešto:rumenko: mislim da se zove Švarcvald..
 
Volela bih da napravim čokoladnu tortu sa višnjam.Verovatno sam ovde negde videla recept, ali ga ponovo ne mogu naći.Mislim da je Unchi pravila za neku svadbu.Ako sam pogrešila, Unchi izvini.:rumenko:

Onda definitivno Svarcvald - cokoladna sa visnjama. Evo mog recepta:

SVARCVALD TORTA

- testo: ili patispanj sa kakaom od 6 jaja: umutiti odvojeno zumanca sa 4 kasike secera i dodati oko 30 g kakaa, a odvojeno umutiti sneg u koji se da bi bio cvrsci umuti sa 2-3 kasike secera. , 6 kasicica mekog brasna. Spojiti dve mase i peci u podmascenom plehu, odnosno kalupu za tortu (mi ovu totru uvek pravimo okruglu). Kad se testo ispece, ako je peceno u modli presece sa poprecno zavisno od debljine na dva ili tri dela
Fil od visanja: 1 kg svezih visanja, ili visnje iz tegle od 1l kompota, naravno bez kostica!!. Visnje se kuvaju sa 3-4 kasike secera i 1/8 l vode oko 5 minuta, tecnost se ocedi i spoji sa 3 dooobre kasike gustina ili mekog brasna (generalno, brasno se sa tecnoscu lakse i bez gromuljica spaja ako se prethodno izmesa sa secerom, pa predlazem da se visnje i ne kuvaju sa secerom) i sve se kratko prokuva (ovako je po receptu, ja pogotovo ako su visnje iz kompota odmah prvo spojim brasno, secer i sok, prokuvam, i ubacim visnje). Radi arome u to se doda i malo nekog mirisljavog jakog alkohola.
Fil se stavlja na testo, ako imate isecene tri kore, onda i ne mora bas na gornju ako nemate dovoljno. Ide fil, pa slag, pa testo...

Ovakav recept je moja mam meni jos davno, davno poslala kada nije bila u Beogradu a ja sam trebala da pravim tortu, pre toga ih nisam ukupno mnogo pravila....
 
Volela bih da napravim čokoladnu tortu sa višnjam.Verovatno sam ovde negde videla recept, ali ga ponovo ne mogu naći.Mislim da je Unchi pravila za neku svadbu.Ako sam pogrešila, Unchi izvini.:rumenko:

Ja imam recept za Mocart tortu osnovni sastojak čokolada i višnje.Iskuckaću ti recept u noćnoj smeni.Pravila sam je za Žikinu šarenicu i bili oduševljeni!
Kiss!
 
ja sam pravila nesto a la reformu sa visnjama, nesto tog tipa...
u svkaom slucaju cokoladni fil na pari pa visnje.
stefanelli odlicno - cekam tu tortu, vidim da ljudi vole cokoladnu sa visnjama
svarcvald je ok, ako ti ne treba coko fil...a znam i za guscije - pacije cije li vec:D noge...kopirala sam odavde recept sto je b.elly pisala...a imam i ja jednu pa mogu da postavim, nije isprobana tako da mozda bolje kad je isprobam?...do tad ce stefanelli svakako napisati za svoju :D
 
Stefanelli ne znam za Mocart tortu, ali Moskva, Moskva je zakon, mi mozemo i samo Moskvu da radimo i da drzimo radnju, prodali smo za 10 dana oko 50 torti ( od 12 jaja ), pocele da pravimo i kolace ( testo, fil, testo, fil ), idu ko alva, i to radimo dve varijante, jednu sa visnjama, jednu sa ananasom.Hvala ti! :heart:
Cekam recept i za Mocarta.
 
Hvala Vama devojke...
Princes, šta da ti kažem...ko još od provizije živi,sem banaka...
Vera, drago mi je zbog Vašeg uspeha i zbog Moskve...Kiss

I najzad evo recepta...

MOCART TORTA

Umutiti 3 kore po:
4 belanca
160 gr, šećera
120 gr. mlevenih oraha
2 štangle čokolade izrendati

FIL:
12 žumanca umutiti sa
18 kašika šećera u prahu i kuvati na pari.
Kada bude pri kraju, dodati 200 gr čokolade (ja stavljam mlečnu,a može i obična).
U hladan fil dodati 250 gr PUTERA.

FIL II:
Umutiti pola litre slatke pavlake
1 kg višanja ocediti od soka.
Redjati kora-čoko fil-višnje-sl.pavlaka,kora-čoko fil-višnje-sl.pavlaka dok se ne utroši materijal.

Kada tortu treba presvući fondanom ja pravim 4 kore.
Za ukrašavanje sa šlagom dovoljne su 3 kore.
PRIJATNO!!!
 
Stefanelli ne znam za Mocart tortu, ali Moskva, Moskva je zakon, mi mozemo i samo Moskvu da radimo i da drzimo radnju, prodali smo za 10 dana oko 50 torti ( od 12 jaja ), pocele da pravimo i kolace ( testo, fil, testo, fil ), idu ko alva, i to radimo dve varijante, jednu sa visnjama, jednu sa ananasom.Hvala ti! :heart:
Cekam recept i za Mocarta.

Bravo Vera.Drago mi je da posao lepo ide.Samo napred
 
Stefanelli ne znam za Mocart tortu, ali Moskva, Moskva je zakon, mi mozemo i samo Moskvu da radimo i da drzimo radnju, prodali smo za 10 dana oko 50 torti ( od 12 jaja ), pocele da pravimo i kolace ( testo, fil, testo, fil ), idu ko alva, i to radimo dve varijante, jednu sa visnjama, jednu sa ananasom.Hvala ti! :heart:
Cekam recept i za Mocarta.

Kako je ovo lepo procitati!!!
Bas mi je drago da je ovako krenulo!!!

Stefanelli hvala za Mocarta....
Obavezno ga isprobavam ;) !!!
 
Hvala Vama devojke...
Princes, šta da ti kažem...ko još od provizije živi,sem banaka...
Vera, drago mi je zbog Vašeg uspeha i zbog Moskve...Kiss

Nemoj da si skromna! Uzmi tu proviziju, bice za novi alat bar! ;)
Jednom ce u Verinoj prodavnici slatkisa biti i Stefanelli torta! E to ce tek da bude HIT!
Kao Kokina cokoladna, Jacine kocije, Zoricina Materina pogaca, Irin slavski kolac, Micine krofne .. ima jos u ovom Holu Slave, al ne mogu da se setim. Mozda i treba i posebna tema za TE!
Mada treba dosta vremena da se u ta Hol udje, dok svi isprobamo recept :cool:
 
Hvala Vama devojke...
Princes, šta da ti kažem...ko još od provizije živi,sem banaka...
Vera, drago mi je zbog Vašeg uspeha i zbog Moskve...Kiss

I najzad evo recepta...

MOCART TORTA

Umutiti 3 kore po:
4 belanca
160 gr, šećera
120 gr. mlevenih oraha
2 štangle čokolade izrendati

FIL:
12 žumanca umutiti sa
18 kašika šećera u prahu i kuvati na pari.
Kada bude pri kraju, dodati 200 gr čokolade (ja stavljam mlečnu,a može i obična).
U hladan fil dodati 250 gr PUTERA.

FIL II:
Umutiti pola litre slatke pavlake
1 kg višanja ocediti od soka.
Redjati kora-čoko fil-višnje-sl.pavlaka,kora-čoko fil-višnje-sl.pavlaka dok se ne utroši materijal.

Kada tortu treba presvući fondanom ja pravim 4 kore.
Za ukrašavanje sa šlagom dovoljne su 3 kore.
PRIJATNO!!!

To je ta.Samo nisam znala da se zove Mocart.Hvala ti draga.
 

Slične teme


Back
Top