TORTE: recepti, saveti, ideje...

Ti si je dekorisala fondanom? Meni treba neka čokoladna, da ne bude lakša od 3kg, i da bude čokolada u kombinaciji sa orasima. Htela sam da pravim "cvetnu livadu" ali mi se već samoj popela na glavu, pa sam htela nešto malo da promenim. Ali, ako bude malo teža od 2 kg, nema šanse da šlagom "navučem" da bude 3kg.
 
Ti si je dekorisala fondanom? Meni treba neka čokoladna, da ne bude lakša od 3kg, i da bude čokolada u kombinaciji sa orasima. Htela sam da pravim "cvetnu livadu" ali mi se već samoj popela na glavu, pa sam htela nešto malo da promenim. Ali, ako bude malo teža od 2 kg, nema šanse da šlagom "navučem" da bude 3kg.

Nista drugo nego da odmah u startu povecas za pola mjere!!!
Inace, nedavno sam sa fondan torte komentarisala kore te torte, da se dosta lome i nikad nisam sigurna da li su pecene, tako da se moraju duze peci. A recept za cvjetnu livadu, ako moze, da ne trazim i iscitavam strane i strane...
 
Evo moje dzunglice....za zirafu nisam imala tutorijal pa sam je sklepala nekako.
attachment.php

Ostali uglovi torte u albumu :p
 
Ovo je tortica zbog koje sam preplakala 24h!! Nije islo, jednostavno nije islo nista kako treba!
attachment.php

Traktor Tom
attachment.php

A sa macom Marie sam bila prezadovoljna, iako je cubica ogrooomna, tako je zeleo moj brat koji je ovo priustio svojoj devojci :D
hvala s.and.i na pomoci!
attachment.php
attachment.php

ZVONCICE ne daju mi bone ali suuuper su sve :) a maca posebno
 
ZD hvala punooooo :kiss:
Hvala i tebi nella i svima ostalima sto ste me ishvalile kroz komentare i reputacije!! I same znate koja je to podrska i vetar u ledja, kada Vi hvalite znaci da sam na pravom putu! :heart:
E sad, da vam se izjadam, a i mnoge ste me pitale sta nije islo! Eto, sa mackom sam i ja sama prezadovoljna, a tako mi je olako isla, da mislim da bi sad drugu napravila u jos kracem roku (s obzirom da sam ja jakooo spora, a nju sam komplet izvajala za sat-jos mi je Strahinja pojeo jednu nogu dok sam ustala po nesto :zcepanje:),
ali bager, ufff...napravila sam Zoju, ne secam se negde visine oko 7cm..i kad sam stavila prva dva reda proporcijalno je izgledalo jako smesno! Bila su previsoka, bar za po 1,5cm su trebala niza du budu! Nisam imala kud, nego da skidam jednu koru...pa skini gornji deo prvo, kad sam skinula koru fil se razmazao, pa skidala njega... pa posle naravno sve se to izderfomisalo, pa bilo krivo... kad se hladio PK mama me pitala sine sta ti je ovo ne znam na sta ce ovo liciti :))
A onda i detalji, kasika me namucila mnogo. Nisam umela, eto prosto receno! Zadnju kasiku nisam ni imala vremena da uradim :D Eto... kad mi bude jednog dana neko narucio bager, samo cu uzdahnuti u sebi!! :D :) Ovaj jeste bio narucen po zelji mog malog komsije, ali torta je poklonjena, kao i druge dve :( bice parica jednog lepog dana! :)
 

Back
Top