TORTE: recepti, saveti, ideje...

Htela bih da napravim unuku za rođendan tortu na sprat, koja će imati reku, tačnije vodopad ili bar da liči na vodopad. Imam Wiltonov piping gel ali nemam iskustva u pravljenju reke ili vodopada. Negde sam videla da je neko pravio i od želatina (barice,reke,vodopade...) ali ni da me neko natera puškom ne bih mogla da se setim :dash: Zamolila bih da mi malčice makar ako možete pomognete. Ako se neko seća tutorijala ili ima iskustva a ja ću se odužiti pokušajem da to napravim i nakon toga iznesem iskustvo :rtfm: Hvala Vam drage moje puno, unapred :bye:
 
Poslednja izmena:
Koka je pisala kako ona pravi one bazencice....
1 zelatin,1 i po do 2 dl vode,malo secera,malo plave boje.Ugrejati zelatin i vodu(koji ste predhodno ostavili da nabubri) i dodati ostalo.Kada pocne da se hladi,mesati i sipati u rupicu.Nju obloziti sa dva sloja fondana.
Eto ja imam to,ali ne znam da li ce sa ovim moci vodopad da se napravi....:)
 
hvala devojke svima na divnim komentarima,natali,braon je fondan,princas i meni je kasica favorit a dinare sam namerno stavila,posto svi traze sa evrima,pa da bude malo drugacija,evo jos jedne gu gu tortice
attachment.php
 
Ja nisam tako radila,ja sam telo i glavu napravila izjedna,ostavila da se malo stegne i presvukla ga celog...

Nisam do sad nikad radila Garfilda, ali jesam slične fazone, dinosaurus i krokodil. Prvi put sam sve izjedna prekrivala fodnanom: glavu, tijelo i noge, ali drugi put kod krokodila sam drugačije, nogu sam svaku posebno prekrivala pa dodavala, a tijelo i glavu zajedno kad se torta dobro dobro ohladila! Kad se izjedna prekrivaju i noge onda je mnogo krivina i prekida kod prekrivanja pa ostane vazduh, pukne negdje fondan i tako to :dash:
A kod Garfilda ti je super jer nema nogu nego samo tijelo i glava, tako da slobodno moćeš sve zajedno po tenesinom savjetu :bye:
 

Slične teme


Back
Top