TORTE: recepti, saveti, ideje...

Devojke treba mi siguran i proveren recept za puslica tortu. trebalo bi da bude teska oko 2kg.
Pomazite jer bas nisam neki majstor za te dugo susene kore.

Teta Iro, ja pravim tortu sa beze koramo po receptu moje snaje koja je MAJSTOR za njih. Ovo je taj recept:

TORTA PUSLA
Zimska varijanta:
Kore:4 belanca umutiti sa 250gr.secera i 2 supene kasike sirceta i susiti 2h na 150stepeni.Pleh obloziti alu folijom koja je namazana sa margarinom i posuta brasnom.Peci tri kore. ( ja na pleh stavljam parir za pecenje koji premazem margarinom)
Fil:U 6dl vruceg mleka dodati 6 zumanaca umucenih sa 5kasika brasna i skuvati.Umutiti 1.5margarin,dodati 6 zumanaca i 150gr. stauba.Dobro umutiti i dodati skuvan i ohladjen fil.Na kraju dodati 350gr.oraha.
Redjati kora-fil-slag
Letnja varijanta:
Kore:isto
Fil:12 zumanaca umucenih sa 4kas.brasna i 4 kasike gustina skuvati u 7.5dl.mleka.Umutiti margarin sa 150gr.stauba i dodati ohladjen fil.Voce moze sveze ili skuvano u malo vode sa pudingom i secerom.
U 250ml vode skuvati jedan puding sa secerom po ukusu, dodati smrznute maline, mesati dok se ne otope is jedine.
Ja redjam ovako:
kora-fil-voce sa pudingom (ako nemam svezeg voca)-slag-kora.

Redjati kora-fil-voce-slag
Par stvari koje treba znati pre pravljenja beze kora:
Jaja moraju da budu par dana stara, nikako potpuno sveza i obavezno sobne temperature a ne iz frizidera. U belanca pre mucenja dodati prstohvat soli. Secer dodavati kasiku po kasiku, nikako sve odjednom. Rerna ne sme da se otvara u toku pecenja da ne bi kora spala. Ja uvek pecem dve kore odjednom u rerni sa ventilatorom. Kad se kore ispeku-osuse iskljucim rernu i otvorim je samo malo da se ne bi kondezovalo u njoj i ostavim kore da se hlade polako u rerni. [/B][/B]:bye::zag:
 
Poslednja izmena:
Vidim da se ovde nešto spominju bele kore i pusla torte,pa da kažem i ja nešto na tu temu.

Od jedno mali milion isprobanih recepata za kore od belanaca ubedljivo najbolji je onaj koji mi je dala Jaca.Kad god pravim puslu,kažem da Bog blagoslovi i Jacu i onog ko je poslao na ovaj forum.To su kore kod kojih nema šta da omane.Kompaktne,možeš da radiš sa njima šta hoćeš.A ne suše se sto godina,ne pojačavaš i smanjuješ rernu...ma milina.

Recept je sledeći:

6 belanaca dobro umutiti,dodati 420g šećera,pa i dalje mutiti.Dodati 3 kašike griza,nastaviti sa mućenjem i dodati 1 kašiku sirćeta.Pek papir namazati margarinom (mada ne mora,ja često zaboravim :rumenko: ) i staviti u rernu zagrejanu na 150C.E sad,Jaca mi rekla da ih sušim 1h,ali meni budu suve za najduže 40 minuta.

Ja umutim 12 belanaca,pečem dve kore u plehu 30 x 37cm,i od te dve kore napravim 3.Sada sam baš za SV.Jovana pravila mojoj kumi,i uvek se samoj sebi divim kako ta moja pusla izgleda kada se seče,kao sa slike!

Fil skuvam u mikro,klasično,žumanca,brašno i šećer u mleku,pa u hladno dodam margarin i orahe.Meni je to najjeftinija varijanta torte:jaja uvek imam,orahe takođe.Šećer kupujem na džakove,margarin na kutije.A dok se kore suše,fil se i skuva i ohladi.Tako da je torta baš brzinska.

Hvala Jaci što postoji.:heart:Ne znam da li sam joj rekla,ali da je nema,ja bih je rodila.;)

i od te dve kore napravim 3>>>> :zper: Bogte kako? :zcepanje::zcepanje: Il bolje nemoj ni da mi kazes, daj da ti posaljem ove moje dve sobe.. pa ti kad zavrsis to sto radis, samo ih kartiraj nazad? :zcepanje::zcepanje:
 
Janče,kako da kucam kada se smejem k'o luda???:hahaha::zcepanje::zcepanje:

Vidi ovako: piše da je pleh 30 x 37cm.Znači,ovde gde je 30cm,ti izmeriš da bude 20cm.Onih 10cm otfikariš celom dužinom.Tako i sa drugom korom.I šta si dobila?Dve kore širine 20cm, i dve kore širine 10cm.Jel tako? Tako je.

One dve od po 20 cm staviš da jedna bude gornja,a druga donja,a ove dve od 10cm turiš u sredinu.I niko ne zna da si nastavljala.

Samo ti,ja i onaj od gore.

Ali bez sve šale.Koga god ne mrzi da proba,neka proba,jer kore su fenomenalne.

I jedna napomena za Irenu:varijanta koju sam napisala ima više od 2kg.A žumanca kuvam u 7dl mleka.
 
Skontala! :D Hvala :zcepanje: :heart::heart::heart::heart:
Verujem da je ovo standardna procedura i da se vi dame od torti lako razumete al ja sam i ovo objasnjenje sad crtala na papir. I super je ! :bye::heart:
Za fil kuvas 12 zumanaca u 7dl mleka i koliko secera i brasna (12 na 12, jel tako). Ovo ozbilno pital. I koliko ide u mikro ? 4min za svako zumance ili drugacije ?

Recept za Kokinu cokoladnu tortu sam citala par puta :rotf::rotf::rotf: dok nije doprlo do mozgica :dash::dash::dash:
Jel znas da je i Koka zove Kokina cokoladna torta. :rotf::rotf::rotf:
 
Poslednja izmena:
Janče,kako da kucam kada se smejem k'o luda???:hahaha::zcepanje::zcepanje:

Vidi ovako: piše da je pleh 30 x 37cm.Znači,ovde gde je 30cm,ti izmeriš da bude 20cm.Onih 10cm otfikariš celom dužinom.Tako i sa drugom korom.I šta si dobila?Dve kore širine 20cm, i dve kore širine 10cm.Jel tako? Tako je.

One dve od po 20 cm staviš da jedna bude gornja,a druga donja,a ove dve od 10cm turiš u sredinu.I niko ne zna da si nastavljala.

Samo ti,ja i onaj od gore.

Ali bez sve šale.Koga god ne mrzi da proba,neka proba,jer kore su fenomenalne.

I jedna napomena za Irenu:varijanta koju sam napisala ima više od 2kg.A žumanca kuvam u 7dl mleka.

Sečenje kora je OK, ja to uvek radim, pečem u što većem plehu pa cseckam po potrebi, doduše kad mogu a i ja pravim samo za 'kućnu' upotrebu, mislim nije za prodaju.

Što se tiče recepta, ajde lepa moja ga završi. Koliko margarina, šećera i brašna ide u fil - ili to po ukusu? :eek:
 
'Ajde onda ovako detaljno recept za puslu,sa Jacinim korama.Pa ko hoće,može da C/P.:bye:

PUSLA TORTA

12 belanaca
840g kristal šećera
6 kašika griza
2 kašike sirćeta

Dobro umutiti belanca,dodati šećer,pa i dalje mutiti,dodati griz,mutiti i dodati sirće.Pek papir namazati margarinom,pa rasporediti masu na dva pleha veličine 30 x 37cm.(plehovi bi mogli biti malo veći,ali kod mene u rernu veći ne mogu da stanu).

Zagrejati rernu na 150C i staviti kore da se suše.Meni budu gotove za 40-ak minuta,a Jaca kaže 1h.Znači,kada jednom napravite,za sledeći put ćete znati sami.

FIL

12 žumanaca
20 kašika šećera (ovoliko,jer posle ne stavljam šećer u prahu,a orasi "vole" da se slade)
56g gustina i 56g brašna (posle ću objasniti zašto baš 56g)
7dl mleka

Skuvati u mikrotalasnoj.Ja ovako:moja mikrotalasna nema podešavanje snage,nego samo vremena,pa ja ovo uključim na 8 minuta.Kada prođe tih 8 minuta,ja izvadim,promešam mikserom,pa ako ima potrebe,vratim na još minut - dva.

Kada se ohladi,dodam ceo margarin i 250g mlevenih oraha.

Kore se iseku kako sam opisala u prethodnom postu i eto torte.

E sada,zašto baš 56g?Zato što ja,ako nešto ne volim,to je torta kojoj fil curi.Može da bude ukusna ne znam kako,ali ako se sva raskmeka i opusti,mogu samo da je zaobiđem.Stoga sam morala da nađem čarobnu formulu za dovoljnu količinu gustina,pudinga ili brašna koje zakuvavam u mleko.Posle manje - više (ne)uspešnih pokušaja,došla sam do iste:8g gustina (ili pudinga) i 8g brašna na 1dl mleka.I to je pravilo od kog ne odstupam,i po kome torte i na +40C nema šanse da procure.Kada nemam gustina,a mrzi me da idem do prodavnice,ja stavim ukupnu količinu brašna.Znači 16g na 1dl mleka.

I onda torte,tačno na Mars da ih lansiram,stigle bi nepromenjene na odredište.
 
Molim Vas hitno proveren recept za SNIKERS tortu!!!
Ima ih na netu, ali su sve različite...
Koja je naj naj????

Meni je ovo najbolja kikiriki torta, pravimo je vec godinama mada su kore malo suvlje nego sto bih ja volela ali sve zajedno je odlicno.

http://www.coolinarika.com/recept/724286

Sada ja ne znam da li kada se u vasem zargonu kada naruce snikers tortu misli na bilo koju tortu sa kikirikijem ili neka specijalna gde treba dodati i karamelu... ali ovo je recept za pocetak
 
Iscitavala sam stranice, ali ne nadjoh ono sto me interesuje, pa evo, da pitam za svaki slucaj: koliko dugo mogu da stoje pecene kore za Kokinu cokoladnu tortu?

Ja planirala da za Vladin rodjendan pravim nju - na tri sprata sa super herojima :dash:, ali da bih izbjegla proslogodisnje tzv. rendzere maskirane u nindza kornjace :zcepanje:, ovog puta ce torta imati samo simbole superherojske - na sta ce liciti, vidjecemo :think:
 
SNIKERS TORTA
Kore:
8 belanaca, 8 kašike šećera, 12 kašika ml.oraha, 2 kašike prezle, 2 kašike brašna.
Od ove mase ispeći dve kore u četvrtastom plehu.
Prvi fil:
Istopiti 200 gr šećera, dodati 3 dl mleka i malo prokuvati a zatim dodati 250 gr mleka u prahu. Kada se ohladi dodati 1 margarin. Ispeći 250 gr kikirikija, iseckati i staviti u fil.
Drugi fil:
16 žumanaca i 200 gr šećera kuvati na pari, dodati 200 gr čokolade. Kada se ohladi dodati 1 margarin.
Filovanje: kora-prvi fil-kora-drugi fil.
Ukrasi po želji. Ja obično ostavim deo od prvog fila (pre nego što dodam kikiriki) i time isfilujem odozgo. Može i šlagom.
Torta je zaista fantastična, ukusna i pozamašna!:tick:
 
ja sam pravila jednom po receptu koji sam ovde nasla od vikisd

snikers
Umutiti 4 belanceta sa150g secera,dodati 150g. mlevenog kikirikija i 2 kasike brasna.Ispeci 3 puta ovako kore.(koristim blansiran pecen kikiriki).FIL:12 zumanaca,200g. secera u prahu skuvati na pari sa 100g bele i 100g. crne milka cokolade.Kada se ohladi sjediniti sa 250g umucenog margarina ili maslaca! Na kraju dodati 4 seckane kidi cokoladice snikers ili one sa puno mleka !Filovati i ukrasiti po zelji
 
Hocu da cujem (da procitam) vase misljenje kako mutite belanac, ne za testa vec onaj za premazivanje torti odozgo i za spric.Ja sam mutila sto puta, ali jednom mi uspe, jednom ne, pokusavala na mnoge nacine i nijedan mi nije pravi.Zato kako pravite sampitu ili belanac svejedno, dali znate neku caku, dali postoji nesto sto ga drzi vise vremena? Ja sam mutila sa secerom, sa serbetom, sa secerom u prahu, kombinovano, ali nijedna varijanta nije ono da vam dam recept i da vam kazem 100% sigurno.
 
Сникерс правим овако:
1. СНИКЕРС ТОРТА
КОРА: Добро умутити 10 беланаца са 20 кашика шећера, 5 кашика брашна, 1-2 кашике какаа и 1 прашком за пециво, па додати 150g печеног, туцаног кикирикија. Пече се као свака кора у четвртастом подмазаном и посутом плеху, па се исече на три дела.
ФИЛ:
 1 маргарин добро умутити са 10 жуманаца и 200g шећера у праху.
 Направити сируп од 2 кашике воде и 150g шећера (да буде густо), па у то додати 100g чоколаде. Охладити и сјединити са маргарином. Мутити док се не добије густ крем.
 Додати 300g печеног и туцаног кикирикија и 1-2 кесице ванилин шећера. Филовати и премазати около.
ПРЕЛИВ:
 Упржити да остане светло 200g шећера, па додати слатку павлаку директно из тетрапака. Дуго мешати на тихој ватри док се не добије компактна маса. Прелити преко горње површине торте
 
Rojal masa se muti da bude dosta gusta ali da moze da se radi spricem jer ako je precvrsta onda ne izlazi iz sprica nikako.Ide jedno belance, 100 gr. secera u prahu, dobro se umuti, dodaje se 1 kasika gustina, pa se opet muti, pa jos 100 gr. secera u prahu.Dodaje se jos secera zavisi koliko je jaje, ako je od vecih mora jos malo secera jer ce inace biti retka masa.
 
Mom dečkiću je uskoro rodjendan. Ja ''vrsna'' domaćica svake godine po njegovoj želji pravim mu keks tortu ... i zeznem se ove godine i kažem ''daje smisli neku drugu, dojadilo mi više da pravim keks''
a042.gif
- a on će sav ponosan i sa sjajem u očima da kaže ''Esterhazi'' ili ''Grilijaš''
a070.gif
moj pogled je upravo ovako izgledao. Naravno rekla sam ''ok, imaćeš jednu od te dve''
c046.gif


Drage moje, pomagajte .... znači treba mi recept za ove dve torte ... ali ne sa 500 jaja i to ... nego za neku normalnu veličinu .....i lepo objašnjeno kako se pravi, pošto meni kad kažeš muti belanca, moraš mi reći i na šta to treba da liči na kraju i koliko vremenski dugo
c010.gif


Ako neko ima volje i strpljenja bila bih mu zaFalna
a034.gif
 
Hocu da cujem (da procitam) vase misljenje kako mutite belanac, ne za testa vec onaj za premazivanje torti odozgo i za spric.Ja sam mutila sto puta, ali jednom mi uspe, jednom ne, pokusavala na mnoge nacine i nijedan mi nije pravi.Zato kako pravite sampitu ili belanac svejedno, dali znate neku caku, dali postoji nesto sto ga drzi vise vremena? Ja sam mutila sa secerom, sa serbetom, sa secerom u prahu, kombinovano, ali nijedna varijanta nije ono da vam dam recept i da vam kazem 100% sigurno.

verkic ja to nisam sto godina radila ali znam da sam mutila na pari sa sve secerom sad da me ubijes koliko na sta nemam pojma uvek je uspevalo
 
Nataša,ovo ti je recept za "žerbo",ja mislim da je to isto što i "grilijaš".Recept je Dacin, i sigurno je dobar.
ispeci 5 kora od po 5 belanaca,5 kas secera,100 gr mlevenih oraha,2 kas brasna.
istopiti pola kg secera kao karamel i tanko premazati svaku koru.
300 gr margarina istopiti sa 300 gre cokolade i preliti svaku koru preko zalivenog secera.
25 zumanaca i 25 kasika secera kuvati na pari i kad se ohladi umutiti sa jednim margarinom i 200 gr putera.Filovati svaku koru.
Ova torta ubija koliko je jaka ali i ona ima svoje zaljubljenike.Ja nisam njen fan,ali recept je tacan i isproban,pravila sam je par puta i imam druga koji je obozava.Probaj.

Ako ti se čini prevelika,ti proporcionalno smanji meru.

Esterhazi se ne sećam da sam videla na forumu.
 

Slične teme


Back
Top