TORTE: recepti, saveti, ideje...

Evo mog vikenda:
prvo je ova na sprat, donja je Zoja a gornja opet ona moja modifikacija Minjine kidy torte gdje u fil idu coko bananice a u slag svjeze banane
attachment.php


ovo je za seku Anju Zoja
attachment.php


a ovo za batu Milosa ta modifikovana kidy sa bananama,super se potrefilo da dvije musterije traze iste torte, cokoladnu i vocnu sa bananama
attachment.php
 
Evo ovo je novo od zadnjih par dana..
Prvo, naravski, Reljina rodjendanska :D: Bas sam je "odradila", vece pre toga sam stigla sa nekog kraceg puta i sutradan pravila njegovu, porucene torte i slano posluzenje za rodj. A uvek kazem sebi da cu bas da se posvetim tortama moje dece i nekako mi uvek ponestane vremena..grrrrrrrrrr



Ova Cars..Bas mi je ispala teska, 4.8kg, jes' da je vocna ali nesto mi mnogo..ljudima je bilo svejedno, dali mi odresene ruke...


I naravno zebrasta, svaki vikend bar 1-2...


Uploaded with ImageShack.us
 
Pa to je kora po onom receptu koji je Daca postavljala ovde. Mislim da sam već nekoliko puta, baš na ovoj temi objašnjavala kako je pravim. Dobro umutim 8 belanaca, dodam 16 kašika šećera, dobro umutim i dodam 1 kašiku sirćeta. U pravu su bile one ženskice koje su tvrdile da kora bude lepša kada se doda sirće. Ja probala, i od tada stavljam sirće. Rernu ugrejem na maksimum, i kada hoću da stavim koru, smanjim na 150C. Nikada je ne sušim duže od 50 minuta, iako u receptu piše 1h,ali u mojoj rerni nema potrebe. I to je sva mudrost. Kinder torta je omiljena torta moje mame, a i svi mi je volimo, tako da je baš često pravim. I brzo se napravi, zbog pečenja samo jedne kore. Ja sam ovde stavila dve, jer sam pekla u pravougaonom plehu, pa obručem izvadila okrugle kore. I da, pleh u kom je pečem je 37 x 27cm.

Nego, da li ja tanko razvijem taj fondan? :think: Mislim, nije ni čudo da mi se poznaje svaka neravnina na torti, kada mi fondan nije deblji od 2mm. :roll: Da li ga vi razvijate deblje?
 
Minice, super su sve tortice, a sto se tice toga da za rodjenu djecu uvijek ostane najmanje vremena, skroz te razumijem. Ja sam ove godine imala srecu da za kcerkin rodjendan taj vikend ne bude bas ni jenda narudzba i bilo je super, sve sam stigla da uradim, a za sina haos, jedva sam stigla da kupim igrackicu Bakugan koju sam stavila na tortu, a kamo li da napravim figuricu. Mada, sad kad razmislim, mozda je tako i bolje, to djetetu ostalo lijepo da se igra, a sta bi radio sa fondan figuricom...
 

Slične teme


Back
Top