TORTE: recepti, saveti, ideje...

KROASAN TORTA

1 litar mlek, 15 kasika secera, 7 kasika gustina, 1 puding od vanile, skuhati, ohladiti i dodati 1 margarin.
Raspodeliti na 2 dela. U prvi deo staviti 100gr. rastopljene mlecne cokolade, a drugi deo ostaviti zut. 300gr. plazma keksa potopiti u kasasti sok (kajsija) i redati po tacni.
Preko toga staviti smedji fil pa kroasane umakati u sok od kajsije, preko njih zuti fil, preko toga premazat 200gr eurokrema, ukrasiti slatkom pavlakom.
Kroasana ide 2 velika i 1 malopakovanje od cokolade.
 
TROSTRUKI UZITAK TORTA

Kora: 6 belanaca, 6 kasika secera, 6 kasika mljevenih oraha, 1 kasika brasna, 1 kasika sirceta. Ispeci 3 ovakve kore.

Fil: 18 zumanaca, 18 kasika secera, 18 kasika brasna kuvati u 1L mleka. Kada se fil ohladi dodati 2 margarina. Podeliti na 3 dela.
U jedan deo dodati 100gr kokosa, u drugi 300gr poparenih orasa, au treci 100gr otopljene cokolade ( ja stavim mlecnu), i preko slag.
 
Juuu, gde ste juce?? :think:Juce se nisu pravile tortice, a?!! :dontunderstand:
Pa ja sam se igrala sa slagom pa da vam pokazem :D
attachment.php
 
Wow ovo je prelepooooooooooooooo :eek:
Torta izgleda kao za kraljevske kuce :aha: :D svaka cast! :cvet:

hvala puno na lepom komentaru!
I svima ostalima hvala do neba na svim lepim komentarima i reputacijama!!! Bas ste me oraspolozile :D nastavila sam i dalje da se igram, pa cete videti kada zavrsim :) :D
Nije nestala, samo ona i Rade su sada mala fabrika za proizvodnju tortica, i imaju mnooogo posla (hvala Bogu)!! Povremeno nam samo mahnu, ali nemaju bas cesto vremena da se druze sa nama ovde.
 
Vaaauuuuuuuu koje torte!Takve se ne mogu nigdje vidjeti samo na ovom forumu.:klap::klap::klap:
Evo i ja sam ponešto radila jučer,pomalo i bilesna no prezadovoljna sam tortom.
Po prvi put sam radila kinder tortu pa jedva čekam da je probamo,pošto je svi tako hvalite.
Lili-torta.jpg

Da razbijem kliše" da šoštar ima uvijek potrgane cipele.":zcepanje::zcepanje:
Tako slastičar-amater ne mora uvijek imati najružniju tortu.:rotf::rotf::rotf:
 
Hvala Curvylicious!
Nije mi jučer baš bilo do ukrašavanja i onda mi muž veli,kad je za tebe, ti se neda a za druge ideš odmah i tako me je uvjerio.:DTortu sam ukrasila za 1 sat.
Htjela sam nešto novo da isprobam.I evo zadovoljna sam.
Mada sam ih slučajno našla kad sam kupovala ukrasnu traku.;)
 
Devojke da li bi mi neko mogao pomoci, imam narucenu stefanellinu mocart tortu, zanima me koja velicina pleha ide i u receptu pise da u jednu koru ide "2 stangle cokolade" ali kolike stangle (one od cokolade od 100g su manje od one od 200g ili cak mozda i vece)
 
trebala bi mi pomoc,ako bi neko odgovorio danas,jer bi u toku dana pokusala da prvi put napravim cuvenu i toliko hvaljenu Zoju,e sad,da li cela jaja za fil zasebno umutim mikserom pa onda dodam prah secer,pa to kuvam na pari.ili zajedno jaja i secerom izmiksam pa onda kuvam?i pitanje koje me muci oduvek kada se masa za kore muti odjednom,jel te kore koje cekaj na pecenje,nece da se promene na sobnoj temperaturi dok se predhone peku?mislim,jel ce biti iste kao da mutim svaku posebno pre pecenja?udavih nacisto sa pitanjima,ali muke moje niko ne zna!!!!!!
 
Devojke da li bi mi neko mogao pomoci, imam narucenu stefanellinu mocart tortu, zanima me koja velicina pleha ide i u receptu pise da u jednu koru ide "2 stangle cokolade" ali kolike stangle (one od cokolade od 100g su manje od one od 200g ili cak mozda i vece)

Recimo one od 100g, mada ne bi pokvarile ni one od 200g. ;)

trebala bi mi pomoc,ako bi neko odgovorio danas,jer bi u toku dana pokusala da prvi put napravim cuvenu i toliko hvaljenu Zoju,e sad,da li cela jaja za fil zasebno umutim mikserom pa onda dodam prah secer,pa to kuvam na pari.ili zajedno jaja i secerom izmiksam pa onda kuvam?i pitanje koje me muci oduvek kada se masa za kore muti odjednom,jel te kore koje cekaj na pecenje,nece da se promene na sobnoj temperaturi dok se predhone peku?mislim,jel ce biti iste kao da mutim svaku posebno pre pecenja?udavih nacisto sa pitanjima,ali muke moje niko ne zna!!!!!!

Masu za kore mutiš odjednom, i naravno da im neće ništa biti na sobnoj temperaturi, ne traje to pečenje dva dana.

Za fil možeš kako hoćeš. I da mutiš jaja pa dodaješ šećer, i da mutiš sve zajedno, mislim da nema razlike.
 
O pametnica li je ova nasa ZD :cmok2: sve je odgovorila savrseno!!!
Ja samo da kazem da sam I ja imala sve te dileme koje ti imas sad kad je prvi put pravis, ali imaces ih sve dok je ne isprobas, onda ti odjednom sve postane jasno, vidjeces.
Kore se mute bas tako kako pise, zumanjci sa prah secerom, dodas cokoladu, marg i plazmu i onda lagano sjedinis sa umucenim bjelancima. Ja sam prvi put izmjerila masu pa podjelila na 4 dijela i tako svaki put iz posude oduzimala tacno onu 1/4-tinu smjese i sve 4 kore budu iste, a sad vec znam napamet. AKo imas one tanke plehice to sa njih ispada samo tako, ma kore od Zoje su super!!! I nemas te brie da ce masa za kore dok cekaju pecenje da se promjeni, to je kompaktno
A sto se fila tice ja lijepo mutim prvo bjelanca, uz postepeno dodavanje prah secera, pa jedno po jedno zumanjce, kao kad treba za neku koru da mutis i onda to an paru srednje jacine , kuvam nekih 15min, ne topim posebno cokoladu nego kockicu po kockicu dodajem jos tu na ugasenoj ringli a jos vreloj pari i onda hladjenje, dodavanje plazme i margarina i eto, ma zacas gotovo, a TORTA PRVA LIGA!!!
 

Slične teme


Back
Top