TORTE: recepti, saveti, ideje...

attachment.php
za jednog Luku
attachment.php
za Vuka
attachment.php
za Milicu
 
Evo mojih tortica za ovaj vikend, nije ih bilo brojcano kao proslog vikenda, ali i prijalo mi je, malo odmora

po ovu tortu su trebali doci u podne, kad oni ujutro zovu u pola 8 da dolaze, ja je brze bolje slikam, a u to doba sunce udara bas u prozore te strane stana i sve mi se nesto dobijalo i vidjele se zrake, ma nista mi nije islo slikanje. Inace, ovo nije varijanta u kojoj je torta otisla, umjesto malih zvjezdica sam dodala koju vecu jer mi je ovako izgledala kao da joj nesto nedostaje, ali to nisam stigla slikati jer su vec dosli po nju.
attachment.php


A ove dvije torte su donesene na dekorisanje, tako siroke a niske kao palacinke
attachment.php
attachment.php


U posljednje vrijeme mi se stalno desava da mi musterije salju slike torti koje hoce 1:1 da i oni dobiju, to mi bas smeta jer te zenice mogu reci da ih ja namjerno kopiram, a u tom dekorisanju nema moje kreativnosti, bas bezveze
 
Drage moje, dugo pratim vase diskusije na ovoj temi, mnogo mi je to pomoglo u nekim situacijama. evo jednog recepta, za koji moram da naglasim da nije moj, ali neznam gde sam ga pronasla, pravim je vec dugo i nezaobilazna je kada se mm pita :D
TORTA SAN SNOVA

Fil od keksa: Umutiti 125gr. prah secera sa 250gr. margarina, dodati 100gr. otopljene cokolade i sve izmesati sa 400gr. mlevenog plazma keksa natopljenog sa 3 dl Fante ( ja stavim dva ).

Krema: U 1litar mleka skuvati 150gr. pudinga od vanile sa 10 kasika secera.
Kada se ohladi dodati 250gr. margarina umucenog sa 125gr. prah secera.
Krem podeliti na dva dela.

Na tacni redati: 3 manje kutije piskota umakati u Fantu , zatim naneti ceo fil od keksa, 450gr jafa keksa umakane u Fantu, krem od pudinga, zatim banane secene uzduz (1-1.5kg), pa opet krem od pudinga, slatka pavlaka.

P.S. Fante je potrebna 1Litra
 
A cime si premazala citavu tortu kad si mogla na nju staviti fondan? Nesto svjetlo braonkasto mi se cini da je ispod fondana, onda to nije puter krem?
Ili je mozda neka varijanta ovog fila sa plazmom, jer tako i ja nekad kad mi je dosta kremasta torta npr. kinder za okolo ostavim malo onog cokoladnog fila ali dodam mljevene plazme u njega, pustim da keks fino upije fil i kad se to stvrdne time obljepljuem okolo tortu, to mi lijepo poravna one se neravnine, a za odozgo ispecem jos jednu koru! Na to onda ide PK i super!!!
 
Daca_Su na ovu tortu sam stavljala malo osnovne smese za plazma tortu i super mi je bilo sto se filova tice, ali sam previse natopila piskote sokom pa mi je poceo malo da pusta u donjem delu. Uspela sam da saniram jer mi se fondan nije poceo topiti tako da savet ako je pokrivate fondanom ne previse natapati piskote i stavite da prenoci u frizideru pa tek onda oblagati. Nadam se da sam ti pomogla, ako je jos nesto nejasno tu sam.:)
 

Back
Top