TORTE: recepti, saveti, ideje...

To je zato što ti od te jedne mase od 8 jaja pečeš 3 kore,a onih drugih 8 jaja i sve što ide uz njih koristiš za fil.

To ti je torta gde se u stvari ista masa i peče i filuje,samo što je koka malo modifikovala taj recept,pa u jednu masu stavlja plazmu,a u drugu običan keks,i tako to...

Ali,originalan recept je da ti masu od 250g margarina,250g šećera u prahu,8 žumanaca,300g otopljene čokolade,100g mlevenog keksa i 8 belanaca ulupanih u sneg podeliš na dva dela,i od te jedne polovine mase ispečeš 3 kore,a sa drugom polovinom + ulupan šlag,tortu nafiluješ.Ali pošto je to onda smešno malena torta,ti to sve mutiš dva puta,pa celu masu (od 8 jaja) pečeš,a celom,istom takvom filuješ,plus šlag za filovanje.

Tako napravljena torta od 16 jaja bude fine veličine i ima oko 3kg,kada je ukrašena šlagom.

I kao što neko reče,ukusi su različiti,ali to je jedna od najlepših torti koje sam probala...Savršena je....
 
Treba mi neka jako dobra cokoladna torta,moze li neko da mi preporuci recept?

Taj recept je ostavila Svetlana 015... sad ću ti ga nađem.
Inače, ako voliš ili treba da u toreti bude i oraha, ima jedna koju ja zovem "TOPOLINO" (trebala je biti specijalitet firme), odlična je, ali je malo nezgodna jer se kore lome što i nije jako strašno budući da se lako i lepo sjedini, pa se ništa ne vidi z:).
sad ću ti nađem i to pa biraj. z;)
 
Evo je pomenuta Dacina čokoladna:
Evo recept koji sam obećala za Neellu,a mozda jos nekome dobro dodje.Torta je predivna,cokoladna,kore i fil su se stopili,svi su se odusevili,a sto je najvaznije jaja u filu nisu"ziva".
Posto sam ga dobila od nase drage Dace ja ovu tortu necu zvati izvorno-Zoja nego:
DACINA TORTA
KORE:10 zumanaca,10kasika prah secera,250gr.margarina,200gr.otopljene cokolade,150gr.Plazma keksa,4 kasike brasna i na kraju lagano umesati sneg od 10 belanaca.Peci 4 kore
FIL:8 jaja,10kasika prah secera-kuvati na pari ali da ne bude gusto.U ohladjeno dodati 250 gr.margarina,250 gr.otopljene cokolade,150gr Plazme.Ostaviti fil da odstoji da upije plazmu pa ako je retko dodati jos malo keksa.
Filovati:KORA-COKO FIL-SLATKA PAVLAKA...
Ja sam, kada nanesem coko fil, stavljala da se stegne malo u frizideru, pa onda preko slatku pavlaku da se ne umaze i ostane svaki sloj u svojoj boji.Naravno,da bi torta bila dobra treba koristiti pravu cokoladu,kod mene je belgijska-Puratos.PRIJATNO!
Evo je i "Topolino"

"TOPOLINO" TORTA


KORA I:
10 jaja
400g šećera
400g izrendane čokolade za kuvanje
200g oraha
2 kašika prezli (ili samlevenog keksa – ja stavim keks)

Podeliti na dva dela i peći dve kore. Zbog količine čokolade, treba sačekati da se ohladi i čokolada se stegne. Postupati pažljivo jer je jako lomljivo. (najbolje je ostaviti na papiru pa ga skinuti tek kad se kora postavi na mesto).

KORA II:
5 belanaca
200g šećera
5 kašika oraha
1 kašika prezli (može i bez – ja ne stavljam)
Sve dobro umutiti i peći jednu koru na nižoj temperaturi (150-180C)

FIL I:
1/2l mleka
250g šećera
250g oraha
4 rebra čokolade

Ukuvati mleko i šećer, pa dodati orahe, vrlo malo prokuvati i dodati čokoladu.

FIL II:
5 žumanaca
15 kašika šećera
250g putera
4 vanilin šećera ili 2 limuna (sok i narendana kora)

Na pari skuvati žumanca sa šećerom, kad se ohladi dodati penasto umućen puter, sok i narendanu koru od limuna (ili vanilin šećer)
Polovinu kore I filovati polovinom fila I, zatim koru II premazati žutim filom, prekriti drugom polovinom kore I i premazati ostatkom fila od čokolade.
 
Pravila sam skoro za jednu moju musteriju tortu SACHER tako se zove i evo ti recepta:
200 gr putera umutiti sa 200 gr secera u prahu,dodati 6 zumanca i mesajuci dodatati 150 gr otopljene cokolade (topiti na pari), ali kasiku po kasiku, zatim dodati 150 gr brasna i sneg od
6 belanaca. Masu izruciti u okrugli kalup promera oko 25 cm podmazan i brasnom posut(moze se podmazati margarinom ili puterom). Pece se oko 40 minuta na 150 stepeni. Kada se ohladi preseci na pola i ugrejati oko 100 gr pekmeza od kajsije,ali bi zaista bilo pozeljno da to bude pravi domaci pekmez jer on daje onaj slatkasto kiselkasti ukus i pravu
aromu kajsije, namazati polovinu torte,prekriti drugom i celu namazati pekmezom. Otopit 150 gr cokolade na pari i premazati celu tortu. Kada se cokolada stegne moze se jos radi dekoracije ispisati po torti Sacher, obicno ispisujem sa zlatnom jestivom bojom i lepo im spakujem u celofan, ako je za nas onda je lepo pojedemo, Ovo je ustvari vise kao neki kolac a ne torta, ali je toliko ukusan da ga svrstavaju u red najlepsih torti. Pozdrav i javite mi ako probate da napravite kako je uspelo(samo napred uopste nije strasno)!

Nataša,evo Jacinog recepta za Saher.
 
Hvala ti,mislim da je to i velicinom dovoljno za ono za sta mi treba.Samo sam mislila da je ne premazem slagom neko slatkim vrhnjem,ja slag ne volim,mada se po malo libim da bilo sta promijenim.
Мени су искусније домаћице рекле да се шлаг много боље умути када се у њега дода кашика слатке павлаке. Ја то примењујем, мада не баш увек. Некад заборавим, а некад ми слатка павлака није при руци или нећу да је отварам једино због тога.
 
picture.php


ovo je bila ta torta radjena po receptu
 
Pravila sam skoro za jednu moju musteriju tortu SACHER tako se zove i evo ti recepta:
200 gr putera umutiti sa 200 gr secera u prahu,dodati 6 zumanca i mesajuci dodatati 150 gr otopljene cokolade (topiti na pari), ali kasiku po kasiku, zatim dodati 150 gr brasna i sneg od
6 belanaca. Masu izruciti u okrugli kalup promera oko 25 cm podmazan i brasnom posut(moze se podmazati margarinom ili puterom). Pece se oko 40 minuta na 150 stepeni. Kada se ohladi preseci na pola i ugrejati oko 100 gr pekmeza od kajsije,ali bi zaista bilo pozeljno da to bude pravi domaci pekmez jer on daje onaj slatkasto kiselkasti ukus i pravu
aromu kajsije, namazati polovinu torte,prekriti drugom i celu namazati pekmezom. Otopit 150 gr cokolade na pari i premazati celu tortu. Kada se cokolada stegne moze se jos radi dekoracije ispisati po torti Sacher, obicno ispisujem sa zlatnom jestivom bojom i lepo im spakujem u celofan, ako je za nas onda je lepo pojedemo, Ovo je ustvari vise kao neki kolac a ne torta, ali je toliko ukusan da ga svrstavaju u red najlepsih torti. Pozdrav i javite mi ako probate da napravite kako je uspelo(samo napred uopste nije strasno)!

Nataša,evo Jacinog recepta za Saher.

divna si .. hvala ti puno :)
 
Ovo je recept nase koleginice s foruma Zkatje i ooodavno mi se nesto nije ovoliko dopalo. Morate da probate!
Komsinice puno hvala!!
SVARCVALD TORTA
Sastojci:
~kore
10 jaja
10 kasika kristal secera
3 supene kasike kakaa
150 grama mlevenih badema
~Fil 1:
250 ml mleka
2 kesice vanilin secera
6 kasika kristal secera
3 kasike gustina
200 grama putera
~Fil 2:
400 grama zamrznutih visanja
250 grama cokolade za kuvanje
komadic putera
~glazura:
200 grama cokolade za kuvanje
komadic putera
malo mleka

Priprema
Kore:
1. 10 zumanaca umutiti penasto sa deset kasika kristal secera, u to dodati kakao i mlevene bademe.
2. Cvrsto umutiti sneg od deset belanaca.
3. U smesu od zumanaca dodavati kasiku po kasiku belanaca i mesati varjacom dok se ne dobije jednolicna masa.
4. Pleh podmazati ili ga obloziti pek papirom, zagrejati rernu na 180 stepeni, izliti testo u pleh ili kalup i staviti u vrucu rernu.
5. Posle desetak minuta smanjiti temperaturu na 150 stepeni i peci negde oko sat vremena. Povremeno proveriti testo, probosti ga ceckalicom, ako na cackalici ne ostaje testo, kore su gotove.
6. Kada je gotovo izvaditi, ostaviti koru da se ohladi i onda je preseci na tri kore.

Fil 1:
1. Mleko, vanilin secer i kristal secer staviti u serpu da se kuva, kada mleko provrijuce, dodati gustin. Mora da se mesa kada se ubaci gustin, da se ne bi zgrudvalo. Kada se napravi gust krem, skinuti sa vatre i dobro ohladiti.
2. Kada se ohladi krem umutiti penasto sa puterom.

Fil 2:
1. Visnje otopiti i dobro scediti od soka – sok ostaviti da se poprskaju kore. 2. Na pari cokoladu otopiti sa malo putera, ubaciti visnje i dodati nekoliko (3-4) supene kasike soka ocedjenog od visanja.
3. Sve promesati i ostaviti da se stegne. Ovaj fil treba da bude takav da cokolada ostane kremasta. Ukoliko je precvrsto, zagrejte na ringli i dodajte jos kasiku dve soka od visanja, a ukoliko bude preretko dodajte jos malo cokolade. Ukoliko se drzite ovih mera trebalo bi da ispadne taman kako treba.

Redjanje torte:
kora – visnje – beli krem – kora – visnje – beli krem – kora – glazura
 
Drage moje treba mi vaša pomoć, kako da napravim samo koru od belanaca i šećera ali da ne bude šuškava kao za puslice (to mi uvek uspeva) nego da bude unutra vlažna i sočna. Evo baš sam juče htela da napravim jednu takvu koru za tortu i u početku je narasla a zatim spala. Pomagajte!:dontunderstand:
 

Slične teme


Back
Top