TORTE: recepti, saveti, ideje...

attachment.php
da se pohvalim ovo mi je prva prava mladenacka a narucena,znam da ima puno gresaka al ja sam presrecna jer su oni bili prezadovoljni,inace ovde sve lepsa od lepse torta i opet mi zafalilo bonica
 
Drage moje, evo mene sa jednom, nedoumicom, problemom, kako god?! Pravila sam Unchi coko-nugat tortu sa dekoracijom iz morskih dubina (slika je na aparatu, ali nije tu kabel) i pravila sam sve te ribice, hobotnicu, puzice, skoljkice, korale, morsku travu 5 dana ranije, i naravno sve se to lijepo stvrdnulo, osusilo, juce dekorisla, danas predala musteriji. I kad su popodne sjekli tortu zove mene mama od malog slavljenika da se jedno dijete od gostiju zamalo nije udavilo sa morskom travom, ima li u njoj neka cackalica ili zicica kad onako uspravno stoji, da je dijete krkljalo, zapinjalo mu to u grlu i oni se svi isprepadali!!! Pita me zasto je svaki detalj dekoracije tako tvrd, da se ne moze sjeci preko ribica i da korali i trava cim ih dotakne odmah pucaju itd, itd...
I da, jos pri tome ni ukus im se ne dopada, nekako je suva (a ja jos svaku koru zalivala malo sa cokoladnim mlijekom) i djeca su stalno pljuckala sjeckane ljesnike (slavio se 4 rodjendan, pa su uglavnom bila mala djeca!)
Sta reci, ja zanijemila...Mislim, o ukusu necu da komentarisem jer nema gdje nije ta torta dobijala same rijeci hvale, ali brine me ovo za dekoraciju??? I ja sam pomislila kako ce oni to sjeci kad je sve tako tvrdo, da ce se pola trave polomiti u transportu do igraonice prije nego krenu i da je sijeku... Eto, sad me to sve tako muci i skroz sam demoralisana :sad2: :sad2: :sad2:
 
Drage moje, evo mene sa jednom, nedoumicom, problemom, kako god?! Pravila sam Unchi coko-nugat tortu sa dekoracijom iz morskih dubina (slika je na aparatu, ali nije tu kabel) i pravila sam sve te ribice, hobotnicu, puzice, skoljkice, korale, morsku travu 5 dana ranije, i naravno sve se to lijepo stvrdnulo, osusilo, juce dekorisla, danas predala musteriji. I kad su popodne sjekli tortu zove mene mama od malog slavljenika da se jedno dijete od gostiju zamalo nije udavilo sa morskom travom, ima li u njoj neka cackalica ili zicica kad onako uspravno stoji, da je dijete krkljalo, zapinjalo mu to u grlu i oni se svi isprepadali!!! Pita me zasto je svaki detalj dekoracije tako tvrd, da se ne moze sjeci preko ribica i da korali i trava cim ih dotakne odmah pucaju itd, itd...
I da, jos pri tome ni ukus im se ne dopada, nekako je suva (a ja jos svaku koru zalivala malo sa cokoladnim mlijekom) i djeca su stalno pljuckala sjeckane ljesnike (slavio se 4 rodjendan, pa su uglavnom bila mala djeca!)
Sta reci, ja zanijemila...Mislim, o ukusu necu da komentarisem jer nema gdje nije ta torta dobijala same rijeci hvale, ali brine me ovo za dekoraciju??? I ja sam pomislila kako ce oni to sjeci kad je sve tako tvrdo, da ce se pola trave polomiti u transportu do igraonice prije nego krenu i da je sijeku... Eto, sad me to sve tako muci i skroz sam demoralisana :sad2: :sad2: :sad2:

pa ja gde god da sam bila na rodjendanu, svuda su skidali dekoraciju pre secenja i nikad niko nije davao deci da jedu, eventualno su nosili kuci...
 
Prelepe torte, stvarno se svaki put odusevim.:klap::klap::klap:
Tomas lokomotiva pravila ga od fondana bio je tezak:eek: 600gr, sledeci put cu morati da ga napravim od neceg drugog. Slobodno predlozite od cega bi mogao osim od plazma torte da se napravi:think:.Ja sam ga prvi put radila pa nisam ni znala kako ce sve na kraju da izgleda. Vagon sam napravila od keksa i krema ,pa buter krem,fondan on je bio pero laka u odnosu na Tomasa.
attachment.php

Hvala svima na lepim recima:cmok2: vas.
 
Poslednja izmena:
u bre daco,pa i vrapci oko torti znaju da su figurice suve i nikako drugacije ne moze biti nego tvrde i suve zato se i zovu figurice i dekoracija...ja i mnoge druge zenice koje radimo torte sa takvom vrstom dekoracije kroz figurice provlacimo stapice ili cackalice mora da se poveze deo sa drugim delom ali to se musteriji naglasi zato sto ima dece koja jedu dekoraciju...ostalo je na njima,moglo je dete da se zagrcne i gumenom bonbonom u obliku gliste ili bilo cim drugim sto stavi u usta...Znam da ti nije svejedno i da ne mozes da se ne sekiras ali odgovornost nije na tebi pogotovo sto travka nije imala nikakve dodatke od cvrstog materijala.To bi bilo jos jedno profesionalno iskustvo.
 
potpisujem dacu 011....ja uvek naglasim da su dekoracije jestive ali da su tvrde i da sve skinu pre secenja .....naravno to se sve lepo kaze kroz salu tako da nema problema ....dobro njima i mene glava ne boli.....da ja naglasim i gde su cackalice ili zicice posto ima ljudi koji jednostavno to nevide ili ne zele da vide nego onako seku sve od reda pa gde se zaustave......ljubac zenskici dragi
 
Da, jeste, sve ste u pravu :hvala:, znam ja to sve jer masu figurica i ostalih dekoracija sam vec uradila i brdo cackalica, zicica i ostalih pomocnih rekvizita potrosila, i uvijek kazem da je figuricina glava sa tijelom spojena cackalicom i slicno, tako sam i sad rekla za jedan koral da su samo kroz njega zice da bi mogao uspravno da stoji, a ostalo je sve bez "armature". Ali eto, ja valjda zaboravim da musterije ne znaju da je dekoracija takva kakva jeste, sve mislim da se to podrazumjeva, a eto sad znam, kroz salu da se onako usput to napomene... Inace, nema nikakvih problema oko toga da djeca pojedu dekoraciju, pa kod moje kcerkice na rodjendanu su se najeli cvjetica, bubamarica, pcelica, da su torte jedva okusili, a li zato su roditelji bili velika djeca pa to sve lijepo nadoknadili I stalno mi narucuju mnogo zvjezdica i slicnih zezalica na stapice jer djeca to u slast pojedu :bye:
 
ta torta i jeste malo suvlja u odnosu na recimo milku, kinder, nugat..sto je logicno, u korama su cela jaja....i to je onaj klasican patispanj sa dodatkom lesnika(inace ja sam nekad izostavljala ulje, kad zaboravim, ali def. su bolje kore kad se doda to ulje po receptu)... isto korice zalivam cokoladnim mlekom, e sad ja ih pecem vrlo tanke oko 4mm debljine a skuvam malo vise fila pa onda ima fina kolicina fila a tanke korice..sto se lesnika tice - pretpostavljam da si joj rekla da ih ima u filu tako da je to trebala da naglasi da ne zeli seckane lesnike u filu nego da bude samo krem - u tom slucaju bi joj bolje legla neka druga torta, gde ima krema bez dodataka tog tipa, pa ne znam sto se odlucila za ovu bas?....a za dekoraciju sta znam ima dece koja jedu to - sto se meni licno ne dopada, niti cu to svom detetu davati da jede...ali npr. moj zet obozava fondan da jede - tako da:)...a dekoracija je normalno tvrda kako bi mogla inace tortu da ukrasis....u suprtonom bi se to sve spoljostilo, padalo i ne bi ni na sta licilo.
 
Poslednja izmena:
Ta zena je jednostavno htjela da svako djete ima na tanjiru neku od tih morskih stvarcica jer su se na rodjendanu starijeg sina otimali za zvjezdice na stapicima sa slovima imena, svi su htjeli po griz, a slavljenik naravno rekao da je to njegovo :D Ta torta je bila samo sa crtezom orka kita na fondanu i od te suve dekoracije te zvjezdice, a musterija se prvi put susrece sa fondan tortama. Ali dobro, sad sam ja naucila da treba skrenuti paznju ne samo na cackalice i sl. nego i na tu tvrdocu, necu da se vise brinem oko TOGA...
A Una tvoju toru sam preporucila ja jer je tezina sa dekoracijom trebala biti 2kg, a tvoja mi je izdasna i na svim mogucim slavljima se bukvalno SMAZALA!!! Posto smo se dogovarale preko telefona, sve sam ja njoj lijepo rekla kakvi su sastojci, ali sta ja znam...
Ma, idemo dalje, stvarno do sad nisam nikad imala ovakvih zamjerki, ali naucila sam ja lekciju, sve detaljno pa neka pomisle i da sam dosadna, nema veze :whistling:
 
Drage moje, onako kolektivna pohvala: predivne torte!

Daco, ne sekiraj se previše. Ima svakakvih ljudi pa neki misle, da sve što plate, mora i da pojedu. Makar to bila i tvrda trava ;) Nekad mi neko kaže, da ne vole fondan a hteli bi neku posebnu dekoraciju. Ja im kažem da ne moraju da ga pojedu, ko voli nek izvoli, ko ne, neka ostavi na tanjiru. Pa i banane i pomoranđe kupim u prodavnici pa ne jedem koru iako sam je platila ;)

sl1.jpg
sl2.jpg
 
Drage moje, evo mene sa jednom, nedoumicom, problemom, kako god?! Pravila sam Unchi coko-nugat tortu sa dekoracijom iz morskih dubina (slika je na aparatu, ali nije tu kabel) i pravila sam sve te ribice, hobotnicu, puzice, skoljkice, korale, morsku travu 5 dana ranije, i naravno sve se to lijepo stvrdnulo, osusilo, juce dekorisla, danas predala musteriji. I kad su popodne sjekli tortu zove mene mama od malog slavljenika da se jedno dijete od gostiju zamalo nije udavilo sa morskom travom, ima li u njoj neka cackalica ili zicica kad onako uspravno stoji, da je dijete krkljalo, zapinjalo mu to u grlu i oni se svi isprepadali!!! Pita me zasto je svaki detalj dekoracije tako tvrd, da se ne moze sjeci preko ribica i da korali i trava cim ih dotakne odmah pucaju itd, itd...
I da, jos pri tome ni ukus im se ne dopada, nekako je suva (a ja jos svaku koru zalivala malo sa cokoladnim mlijekom) i djeca su stalno pljuckala sjeckane ljesnike (slavio se 4 rodjendan, pa su uglavnom bila mala djeca!)
Sta reci, ja zanijemila...Mislim, o ukusu necu da komentarisem jer nema gdje nije ta torta dobijala same rijeci hvale, ali brine me ovo za dekoraciju??? I ja sam pomislila kako ce oni to sjeci kad je sve tako tvrdo, da ce se pola trave polomiti u transportu do igraonice prije nego krenu i da je sijeku... Eto, sad me to sve tako muci i skroz sam demoralisana :sad2: :sad2: :sad2:
to je neko ko ni sam ne zna sta hoce.to za dekoraciju ,ako je vec kupovala tortu s slicnom dekoracijom ,a smeta joj zasto je ponovo porucila,ljesnjaci isto tako ,mogla je reci da ih izostavis,a sto se tice sastava e tu dolazimo do nezahvalnosti ovog posla,ajd im pogodi sta ce im se dopasti,uz to zasto se mora njihovim gostima dopasti.Ja uvijek naglasim,vazno da je torta ukusna i otprilike da mi kazu sta gosti vole,a naravno da nece biti svi odusevljeni isom.
Bez brigeuvijek ce biti onih kojima nista ne odgovara.
 

Slične teme


Back
Top