TORTE: recepti, saveti, ideje...

Teta Ira samo probaj kako sam napisala, moze i na plinskom sporetu, ja radim na elektricnom, ali sam radila na plinu i dodje isto samo treba plin da bude slabiji, a ne zagori garant posto bude duplo dno (tepsija i serpa) i bude za 25 min.
Sta bi sa receptom za PTT tortu.
Pleh u koji pecem MLECNI PUT je 38x24.
 
E sad mi nesto nije jasno:dontunderstand::dash:
Da li si ti musko ili zansko? Nesto se tu ne uklapa.
Inace salu uvek prihvatam:cao::cao:
Ops IZVINJAVAM se svim damama na ovom super mestu-objasnjenje-sin se pr nekog vremena prijavio i video sta mu treba i ja slucajno snimila blogove i navukla se.....i eto me sad i ovde nakon 20 godina kuvanja! I eto odmah sa novotarijama napravim pometnju! Lepo ja kazem da nisu kompjuteri za mene nego varjaca! OBOZAVAM kuvanje,slatko,slano kisela testa,torte i obozavam da jedem!:mesi::zjede::amen:
 
Teta Ira je probala i oduševila se.Pa evo recepta:

ANANAS TORTA

8 jaja
8 kašika šećera
6 ravnih kašika brašna
4 kašike mlevenog pečenog badema

Umutiti belanca, dodati šećer, žumanca ml. bademe i brašno. Peci u velikoj tepsiji od šporeta(moja je 39cm x 44 cm).peći 15-20 min na 180-200 stepeni C.Kada je pečeno, malo ohladiti i iseci po dužini na 4 jednaka dela.

Fil:
600 ml mleka
2 pudinga od vanile
200 ml soka iz konzerve ananasa
4 kašike šećera
250 gr putera(može i margarin ali puter je puter)
1 konzerva ananasa

Skuvati mleko, kada počne da vri dodati puding pomešan sa sokom od ananasa i šećerom.Kada se ohladi dodati puter i sitno iseckan ananas.Prethodno dobro isceđen od soka.
Filovati kore(malo ih poprskati sa ostatkom soka od ananasa), ukrasiti šlagom ili još bolje slatkom pavlakom i posuti seckanim pečenim lešnicima.
Ako pravite tortu po narudžbini, seckane lešnike staviti u fil.

Torta nije puno slatka i zaista je osvežavajuća!

PRIJATNO!!!
 
Poslednja izmena od moderatora:
EVO I SLIKE KAKO IZGLEDA ANANAS TORTA
picture.php
 
Teta Ira je probala i oduševila se.Pa evo recepta:

ANANAS TORTA

8 jaja
8 kašika šećera
6 ravnih kašika brašna
4 kašike mlevenog pečenog badema

Umutiti belanca, dodati šećer, žumanca ml. bademe i brašno. Peci u velikoj tepsiji od šporeta(moja je 39cm x 44 cm).peći 15-20 min na 180-200 stepeni C.Kada je pečeno, malo ohladiti i iseci po dužini na 4 jednaka dela.

Fil:
600 ml mleka
2 pudinga od vanile
200 ml soka iz konzerve ananasa
4 kašike šećera
250 gr putera(može i margarin ali puter je puter)
1 konzerva ananasa

Skuvati mleko, kada počne da vri dodati puding pomešan sa sokom od ananasa i šećerom.Kada se ohladi dodati puter i sitno iseckan ananas.Prethodno dobro isceđen od soka.
Filovati kore(malo ih poprskati sa ostatkom soka od ananasa), ukrasiti šlagom ili još bolje slatkom pavlakom i posuti seckanim pečenim lešnicima.
Ako pravite tortu po narudžbini, seckane lešnike staviti u fil.

Torta nije puno slatka i zaista je osvežavajuća!

PRIJATNO!!!

draga mnogo ti hvala za ovo ovaj recept trazim ga vec dugo. Imala sam ga negde zapisano ali sam izgubila.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Samo da pohvalim KOKINU MILKA TORTU, pravila sam je za cerkin drugi rodjendan samo sa tri kore, prelepa je. Evo presek torte(nemam fotku u krupnijem planu) sa slavljenicom.
Cim budem imala vremena napisacu neke svoje isprobane recepte za torte. Pozdrav.
 

Prilozi

  • Anin 2.rodjendan 025.jpg
    Anin 2.rodjendan 025.jpg
    35,5 KB · Pregleda: 186
Hvala na pozivu, Minhen mi je malo daleko, ali si me baš obradovala srdačnošću! Čestitam rodjendan tvome mužu, i obavezno javljaj kako je ispala torta!

draga Dina evo javljam ti da sam isprobala recept nisam se bas proslavila ali nije bila ni bas sasvim losa! Izgleda da sam zabrljala sa rendanim jabukama pa mi je kora ispala malo gnjecava .Dobila sam savet da treba prethodno da ih dobro ocedim.Filovi su mi super ispali-hvala ti jos jednom i saljem ti puno pozdrava iz suncanog Minhena!
 
Ovu ja pravim kada mi naruce cokoladnu, fantasticna je i svi se odusevljavaju:

ČOKOLADNA TORTA


16 jaja
375g margarina
125g maslaca
250g šećera
250g prah šećera
100g mlečnog keksa
300g plazma keksa
300g čokolade za kuvanje
300g mlečne čokolade
100g šlag pene
1dl mleka

Ispeći tri kore od: 250g margarina umutiti sa 250g šećera, 8 žumanaca, dodati 100g mlevenog mlečnog keksa, 300g otopljene čokolade za kuvanje i čvrst sneg od 8 belanaca.

Fil I: 125g margarina i 125g maslaca penasto umutiti sa 250g prah šećera, 8 žumanaca, dodati 300g mlevenog plazma keksa, 300g otopljene mlečne čokolade i čvrst sneg od 8 belanaca

Fil II: Umutiti 200g šlag pene s 2dl mleka.

Filovati: kora,fil I, fil II, kora,….

Ukrasiti sa 300g slaga.
Ima interesovanja, pa da iskopiramo recept. :)
 
Evo recept koji sam obećala za Neellu,a mozda jos nekome dobro dodje.Torta je predivna,cokoladna,kore i fil su se stopili,svi su se odusevili,a sto je najvaznije jaja u filu nisu"ziva".
Recept sam dobila od nase drage Dace

ZOJA TORTA (iliti DACINA COKOLADNA TORTA)
KORE:10 zumanaca,10kasika prah secera,250gr.margarina,200gr.otopljene cokolade,150gr.Plazma keksa,4 kasike brasna i na kraju lagano umesati sneg od 10 belanaca.Peci 4 kore
FIL:8 jaja,10kasika prah secera-kuvati na pari ali da ne bude gusto.U ohladjeno dodati 250 gr.margarina,250 gr.otopljene cokolade,150gr Plazme.Ostaviti fil da odstoji da upije plazmu pa ako je retko dodati jos malo keksa.
Filovati:KORA-COKO FIL-SLATKA PAVLAKA...
Ja sam, kada nanesem coko fil, stavljala da se stegne malo u frizideru, pa onda preko slatku pavlaku da se ne umaze i ostane svaki sloj u svojoj boji.Naravno,da bi torta bila dobra treba koristiti pravu cokoladu,kod mene je belgijska-Puratos.PRIJATNO!
 
Poslednja izmena od moderatora:

Slične teme


Back
Top