TORTE: recepti, saveti, ideje...

torte se sasvim dobro drze na stapicima za raznjice takodje. ja za svadbene ne stavljam tacne izmedju nego stapice za raznjice - isto kao za dvospratne decije i sve je ok.
sto se tice obima - zavisi od vrste torti..imas neke koje su vrlo izdasne a lagane i sa njima postizes dobru visinu kao ona coko nugat npr dok neke moras dobro da biflas da bi postigla visinu:)..slazem se sa Ivom - donju izaberi neku za koju otprilike znas koju visinu dobijas i koje dimenzije u zav. od materijala...a sto se tice razmaka to ipak zavisi od musterije.meni licno je uvek lepse kad ima veceg razmaka izmedju torti..ali sad npr. radim kvadratnu svadbenu....devojka je htela da budu visoke min.13cm ali da razmak izmedju prvog i drugog, tj. drugog i treceg nivoa bude mali - licno nisam odusevljena jer mislim da je lepse kad je veci da se lepo vidi razlika u obimu torti..ali ok - oni poslali fotku kazu u tom stilu hoce :D
 
Masina rodjendanska torta je imala 9 kg, ona na 3 sprata, vrati se malo unazad pa pogledaj. Ja sam za nju radila u plehovima 28, 20 i 12 cm. Donja mi je bila Unina cokoladna nugat, srednja je bila Mocart a gornja Plazma. Meni je ova nugat savrsena bas zato sto nije mnogo teska a dobija se super visina, moze mnogo lepo da izgleda a i ukusna je. Unchi:cmok2: jos jednom sto si podelila recept sa nama.
 
Visnja, ja sam imala jedan neuspeli pokusaj, ali slazem se sa Ivom oko konstrukcije - i ja bih stavila stapice ( ne znam da li je Iva mislila na 8 mm ili 8 cm? ) ubola bih 5 komada, ali bih jos sigurnosti radi napravila i bazu od kartona, koji bih presvukla alu folijom i stavila na stapice, odnosno na vrh torte. Pa onda na tu osnovu stavis tortu i tako na prvi i drugi sprat, na poslednji nema potrebe. Jos bih kroz centar cele torte zabola jedan dugacaki stapic. Naravno kad ukrasis fondanom ili slagom, te baze od kartona se ne bi ni videle. Eto ja bih to tako uradila, pa mozda sam i na dobrom putu, ali pazi da stapici budu iste duzine!
 
Ja nemam prevelikog iskustva s tortama na kat, dosad sam radila samo tri, ali ih nisam ničim učvršćivala dodatno Sva tri kata su zadnji put bila boem torta (u drugoj milka torta) koja mi je super čvrsta, a ukusna. Jednu na drugu sam stavljala kad su se stisnule u hladnjaku i nisu nikud mrdnule. prečnici su mi bili 32 cm, 26 i 20.
 
Ja imam ovaj recept za Gabon tortu
Za ovu tortu generalno stoji da idu ziva jaja,al ja ih uvek malo kuvam na pari,nikad ziva:)

Fil
250 gr margarina
250gr secera u prahu
200gr cokolade
15 zumanaca

Kora x3

5 belanaca
5 kasika secera
2 kasike fila
100gr mlevenih oraha
1 kasika brasna
malo pzp

Prvo napraviti fil,jaja sa secerom u prahu prokuvati na pari,dodati otopljenu cokoladu,kad se malo prohladi dodati u masu penasto umucen margarin.
Za koru umutiti 5 belanaca sa 5 kasika secera,dodati 2 kasike fila,100gr mlevenih oraha,kasiku brasna i malo pzp,ispeci tri ovakve kore
Filovati tortu i ukrasiti po zelji.
 
Visnja, ja sam imala jedan neuspeli pokusaj, ali slazem se sa Ivom oko konstrukcije - i ja bih stavila stapice ( ne znam da li je Iva mislila na 8 mm ili 8 cm? ) ubola bih 5 komada, ali bih jos sigurnosti radi napravila i bazu od kartona, koji bih presvukla alu folijom i stavila na stapice, odnosno na vrh torte. Pa onda na tu osnovu stavis tortu i tako na prvi i drugi sprat, na poslednji nema potrebe. Jos bih kroz centar cele torte zabola jedan dugacaki stapic. Naravno kad ukrasis fondanom ili slagom, te baze od kartona se ne bi ni videle. Eto ja bih to tako uradila, pa mozda sam i na dobrom putu, ali pazi da stapici budu iste duzine!

:zcepanje: 8 mm

I da, meni je donja bila reform, koja je dosta "tanka".
 
Ja imam ovaj recept za Gabon tortu
Za ovu tortu generalno stoji da idu ziva jaja,al ja ih uvek malo kuvam na pari,nikad ziva:)

Fil
250 gr margarina
250gr secera u prahu
200gr cokolade
15 zumanaca

Kora x3

5 belanaca
5 kasika secera
2 kasike fila
100gr mlevenih oraha
1 kasika brasna
malo pzp

Prvo napraviti fil,jaja sa secerom u prahu prokuvati na pari,dodati otopljenu cokoladu,kad se malo prohladi dodati u masu penasto umucen margarin.
Za koru umutiti 5 belanaca sa 5 kasika secera,dodati 2 kasike fila,100gr mlevenih oraha,kasiku brasna i malo pzp,ispeci tri ovakve kore
Filovati tortu i ukrasiti po zelji.

Hvala :)
 
a od mene danas LEGO, oci su mi ispale dok sam slozila ove kockice a tek kruzici:eek::eek::eek::eek:, a za vikend imam jos jednu:dash::dash::dash:
attachment.php

attachment.php
 
Visnja,sto se tice trospratnice,da podijelim svoja iskustva.Precnici koje radim su uglsvnom:30CM,22cm i 15cm.Vazno je samo da nije niska,otprilike 12cm.a to se stabilnosti tice,radim izuzetno kremaste tore(to se ovdje trazi),tipa:kinder,bingo,h. vijenac,kuglica torta ,milka,kroasan,snikers............Vazno je da su donje dvije cokoladne.da odstoje bar 12 sati u friz.,zatim buter krem,fondan,ponovo u friz,pa tek onda postavljati jednu na drugu.Nikad ne ubacujem ni stapice,a kamoli tacne.
ako nisi sigurna ne smeta da ih ucvrstis stapicima.
 

Slične teme


Back
Top