TORTE: recepti, saveti, ideje... - Strana 147
Strana 147 od 277 PrvaPrva ... 4797137143144145146147148149150151157197247 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 3.651 do 3.675 od 6921

Tema: TORTE: recepti, saveti, ideje...

Ističe se msneki (avatar)
    Učlanjen
    03.11.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    96

Podrazumevano Re: TORTE: recepti, saveti, ideje...

Nisam znala gde ovo da stavim pa ...ako sam pogrešila već će se moderatori pobrinuti za to. Hvala unapred.

Kao što sam obećala pokušaću da objasnim kako sam napravila božićnu tortu sa sijaličicama. Unapred se izbinjavam jer u toku rada nisam imala nameru da pravim postupak već su sličice plod želje da se sačuva sam dogadjaj.
    Prvo sam od braon gum paste napravila prozore koji su po dimenzijama uži od preseke torte za neka 2 cm ali su zato viši za nekih 1-1,5 cm. Na isečene prozore sam stavila isećene parčiće obične najlon kese i to u žutoj boji, crvenu kesu sam koristila za vatricu. Isečeni deo kese sam stavljala duplo i pričvrstila sam za prozore sa parčićima gum paste. Duplo sam stavljala kese kako bi bar malo neutralisala zelenu boji sijalica.Ostavila sam ih da se suše dva dana.

Sijaličice koje sam koristila su za novogodišnju dekoraciju jedino što im je napajanje preko baterija a ne na struju, što je u ovom slučaju jako važno. Pošto ima više sijalica nego je potrebno ja sam ih spajala po dve i svaki par sijaličica uvijala u celofan i lepila selotejpom (za ovo demonstraciju sam koristila spajalicu kako bi bilo upadljivije).
    ZI_5.jpg ZI_6.jpg
    Samo vas gledam

Učlanjen
    03.11.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    96

Na podmetač sam prvo stavila sijalice gde bi od prilike bila vatrica i preko toga celom površinom stavola fondan, s tim što sam morala da ga probušim na mestima gde teba da se provuku za prozore i za vatricu. Od okrugle torte sam isekla ¼. koja mi je služila za drugi nivo kućice. Svaku stranicu, gde će biti prozor sam malom kašičicpm izdubila na sredini (kako bih mogla da stavim sijaličice a da ne odstoje previše). Na tako pripremljen deo sam stavila beli fondan. Preko toga sijalice koje sam pričvrstila parčićima fondana i dobro ih pritisla uz zidove torte.

Istovremeno sam sijalice za gornji nivo izvukla na gornju površinu torte. Sada sam stavila pripremljene i osušene zidove sa prozorima, obložila rubove torte plavom gum pastom, dodalja detalje. Na gornjim ivicama prozora sam stavljala uralane komadiće gum paste kako bi dobila efekat snežnog nanosa i sve pokrila belom gum pastom tako da prelazi preko ivica prozora i preko ruba torte.

ZI_1.JPG ZI_2.JPG ZI_3.JPG
    Samo vas gledam

Učlanjen
    03.11.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    96

Od odstranjene ¼ torte sam iskla špicasti deo koji je bio širi od uradjenog zida-prozora i na njemu ponovila postupak dubljenja i oblaganja kao na prvom nivou i postavila ga na obloženi prvi nivo.
    ZI_4.JPG

Preko gornjeg vrha sam prebacila ostatak sijalica sa kutijom u kojoj su baterije i smestila ih na tortu pored ’kućice’ s tim što sam je sakrila gum pastom i dala joj oblik nekog brešuljka (brežuljak izmedju drveta i kućice). Naravno zadnji deo kutije na kome je prekodač za paljemje sijalica ostao je nepokriven.
    ZI_A.JPG
    Samo vas gledam

Učlanjen
    03.11.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    96

Drvo sa granama sam prvo napravila od cvećarske žice a potom sam ga obložila graon gum pastom, a za jelkice sam koristila sekač pahuljice koje sam lepila na žičanu osnovu..

ZI_7.jpg ZI_8.jpg

Po završetku svega posula sam prah šećer i malo šljokica i, alatom za cvetove, oko vatrice napravila stopice.
    Zimska_idila2.JPG

Nadam se da sam malo pojasnila, a ako neko ima i dodatnih pitanja tu sam.

NASPOMENA: Moram da napomenem da nije baš lako seći tortu kad ne znaš gde idu žičice.
    Stavljala sam male sličice jer ih ima puno ali ako jasne postaviću veće.
    Poslednji put ažurirao/la msneki : 13.01.2012. u 17:00
    Samo vas gledam

fondantorte nije na forumu
    ...osnovni problem sa svetom je sto su budale previse samouverene a pametni stalno u dilemi.....
    Primećen član fondantorte (avatar)
    Učlanjen
    03.03.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    61

ne daju bonu ali zaslyuzila si za ovako detaljan opis... jos jednom svaka cast!

Legenda Zadovoljna domacica (avatar)
    Učlanjen
    18.01.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1586

DakleM, "ana" torta.

Korama sam prezadovoljna, tanke su kako volimo, brzo su se pekle i lako ispadale iz pleha. Ali fil...

Piše: prokuvati slatku pavlaku i čokoladu, mešati dok se ne izjednači, pa ostaviti na hladno, najbolje da prenoći u frižideru. Sve sam ja to tako uradila, i ujutru sam dobila masu gustine malo ređeg pudinga. Čim sam počela da mutim, videla sam ja da se to neće umtiti kako bih ja htela. Posle 15 minuta mućenja to je ličilo na brčkavo umućen čooladni šlag. Kesa sa šlagom mi je bila pri ruci, pa sam ja odokativnom metodom u to nasula 150g šlaga, što je malo poboljšalo čvrstinu. Ali to opet nije bilo ono što sam ja želela. Ne znajući šta da radim, nasula sam u to 300g mlevenog "plazma" keksa, i konačno dobila gustinu koju sam tražila. Presek vidite na slici.

Molila bih one koji su pravili ovu tortu da mi kažu kako naprave ovaj fil, a da ništa u njega ne dodaju. Kako im se stegne 1l sl. pavlake i 300g čokolade?

Inače, za tortu, od mene čokoholičarke, topla preporuka.
    Imam svoj mali svet,i oko njega kineski zid..

Zainteresovan član Radionica M M Stil (avatar)
    Učlanjen
    11.08.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    15

Zd ja pravim tortu slicno ovoj sto ide samo pavlakaa i cokolada. Ukuvaj pavlaku slobodno,ja bar tako radim,ja kuvam slatku pavlaku sa cokoladom 15 minuta na tihoj vatri i sama ces osetiti po varjaci da se steze. Dodaj malo secera ili glukoznog sirupa

Učlanjen
    11.08.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    15

Gde ima kompletan recept te torte? Bas mi izgleda mocno cokoladno!

Zainteresovan član minafina (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    136

Imaj dušu trave, kada te zgaze podigni se!!!

Elita Marge Simpson (avatar)
    Učlanjen
    18.02.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    541

Nisam ja baš nešto stručna, ali imam neki fil koji pravim tako što umutim slatku pavlaku i u nju sipam rastopljenu čokoladu, bude ekstra čvrsto kao šampite otprilike. Ali to je bez kuvanja. Ne znam da li to kuvanje nešto treba da izmeni ukus pavlake ili je samo zbog sjedinjavanja.
    A možda je ZD koristila biljnu pavlaku, ne verujem da po receptu ide biljna, biljna ne može da se premuti. U originalnom receptu piše da, ako se dugo muti, mogu se odvojiti grudvice, to se dešava samo sa mlečnom pavlakom. Znači, možda nije gust fil bio zbog toga što je biljna pavlaka ?
    Jedino nikada neću umeti da se ne naježim kad se rukuju mlitavo. Ko se mlitavo rukuje znači da mlitavo misli i mlitavo vekuje.

Učlanjen
    11.08.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    15

Hvala za recept

Učlanjen
    11.08.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    15

Ja pravim torte za mene i meni drage osobe ali ukrasavanje mi je... boze sacuvaj! ako se slatka pavlaka kuva onda to treba da bude bas fil... Ja sam kuvala obe,ovde nemam biljnu pa samo koristim mlecnu a u Novom Sadu sam pravila isti recept samo sa biljnom i ispalo je isto. Biljna samo treba malo duze da se kuva.... i naravno mora ici bar malo secera ili glukoznog sirupa... i fil ispadne eeextra dobar!

Zainteresovan član beli labud (avatar)
    Učlanjen
    11.01.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    26

Drage moje hoce li mi koja pomoci?
    Treba mi recept za neku posnu tortu ali da ide sa visnjama.

Hvala Vam puno!
    Poslednji put ažurirao/la beli labud : 13.01.2012. u 22:12
    ...ja sam prosto prezadovoljna i svakom bih preporucila... ;-)

Učlanjen
    18.01.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1586

Ja sam kuvala 3 pudinga i 4 kašike brašna u 1 l vode, ali mi je ostalo fila. Mogla sam kuvati u 7,5dl, mislim da bi tako bilo taman. U hladan fil sam dodala 250g margarina. Koristila sam 4 kore za rozen, 600g jagoda, 1/2l slatke pavlake i taj fil. Bila je baš lepa, visoka, a verujem i ukusna, ko voli taj vodenasti puding u tortama. Ukrasila sam je sa 300g šlaga, a nemam pojma ko je proizvođač, jer sam ga kupila u prodavnici zdrave hrane, na razmeravanje. Žao mi je što nisam pitala ko je proizvođač, jer mi je bio savršen, za razliku od Eriksonovog i C šlaga. Oni su grozni. Izvini što ti nisam ranije odgovorila, nisam imala vremena...
    Ja sam ovo pisala u decembru tenesi84, ona je pravila, i rekla mi je da je oduševljena, uopšte joj nije ličilo na posnu tortu. Ja sam pravila sa jagodama, ali može sa bilo kojim voćem.

Aktivan član tenesa84 (avatar)
    Učlanjen
    27.08.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    68

Potvrdjujem,ja sam pravila sa malinama,i bila je odlicna....
    Inace dobro vece svima....

Zainteresovan član Natali74 (avatar)
    Učlanjen
    08.09.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    23

od koliko bi belanaca trebala da pecem koru za moskvu,za pleh od rerne 40*34,da bi dobila koru normalne debljine?

vera_mk nije na forumu
    Doci ce vreme kada pametni zacute, budale progovore, a fukara se obogati - I.Andric
    Aktivan član vera_mk (avatar)
    Učlanjen
    10.09.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    53

Od 10 belanca.

Zainteresovan član Natali74 (avatar)
    Učlanjen
    08.09.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    23

Citat Original postavio vera_mk Pogledaj poruku
    Od 10 belanca.
    hvala puno!!!!!!!

Primećen član o vlada (avatar)
    Učlanjen
    03.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    45

Dobar dan. ZD pitanje za tebe. Mislis li da bi Ana koju si pravila mogla izdrzati gore kinder?

Obećava
    Učlanjen
    17.03.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    13

Nisam ZD al evo brzo odgovor Ja sam pravila Anu po orginalnom receptu vise puta, i iskreno meni ne moze da izdrzi nikavu tezu tortu, cak ni kad se dobro ohladi, jer su kore vazdusaste a fil lagan. Medjutim ZD je pravila sa plazmom pa je vjerovatno bila cvrsca dosta, od prave Ane. A fil za Anu sam uvijek pravila iskljucivo sa Meggle biljnom pavlakom, sa cokoladom bez secera i fil bi uvijek bio savrsen. A torta je totalno cokoladna i mocna i kod mene veoma cesto pravljena

Učlanjen
    18.01.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1586

Ovako kako sam je ja pravila, sa ml. keksom u filu, mogla bi da izdrži bilo koju tortu gore. Bila je baš čvrsta.

@disa85 Ja sam pravila sa biljnom sl. pavlakom "hole", i ja u stvari ne znam kako taj fil treba da izgleda kada se umuti, ali meni se nije dopala čvrstina. Ja sam tu tortu videla samo na slici, nikada je nigde nisam ni videla uživo, a još manje probala.

Aktivan član ladyns (avatar)
    Učlanjen
    11.02.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    76

jel ima neko recept za suskavu tortu, gde god gledam na netu drugaciji recepti?

Ističe se Daca_Su (avatar)
    Učlanjen
    23.11.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    124

Ja sam prvi i jedini put pravila tu tortu sa pola Megle, pola Hole sl. biljnom pavlakom, odnosno obe su biljne, jer se imlekove plasim zbog premucivanja, vazda mi se pretvori u te proklete grudvice i sve bacis.
    Uglavnom, ja sam se isto plasila kako ce to ispasti, kucvala sam isto tako kako je receno oko 15min na laganoj vatri i ostavila u frizider pa sta mu Bog da. Bilo je onako rjedje s pocetka, kasnije se to zgusnulo, iako to nije do besvjesti gusto, gusto, nekako sam je nafilovala i poslije nekako i dekosirala, plasila sam se da ce stikla od cipele da ulegne, ali ipak nije, malo deblji fondan i gotovo.
    E htjedoh reci da mi je ta Hole nekako prerjetka, nikako da mi se cvrsto umuti, a opet ta Megle je pregusta i suva, stalno dodajem mlijeka pa se onda plasim da mi ne bude previse rijedak slag.
    A za takve filove koji se prave samo od sl.pav;lake i cokolade, to neka nam se javi neki strucnjak koji je to puno puta pravio pa da utvrdimo i mi gradivo

Primećen član
    Učlanjen
    03.10.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    37

Domacice draga ovo je cist ganase krem........slatka pavlaka se dovede do stanja vrenja i prelije se cokolada i mesa se kuhacom da se to spoji ali nemojte energicno da vam neudje vazduh u krem ....u polu mlako se doda puter i masa stapnim mikserom malo umuti .....ostavi se u frizider da se stegne preko noci ...sutradan se umuti i dobije se lepa ganase ili ti pariska krema .

Obećava
    Učlanjen
    17.03.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    13

Za Ana tortu ja ovako pravim fil: 1l Meggle pavlake stavim na tihu vatru dok se dobro ne zagrije. Ne smije da provri, vec da bude vrela. Skinem sa vatre i dodam izlomljenu cokoladu i varjacom mutim 20tak minuta dok se cokolada potpuno ne istopi i izdjednaci sa pavlakom. Ostavim je da se umlaci i ubacim u frizider. Drzim nekoliko sati, da se dobro rashladi a onda je umutim mikserom na najbrzoj brzini. Nikad se ne premuti i nikad nije omanula. Uvijek bude kao izuzetno kremasti slag i dovoljno cvrsta da se premaze, ali fil je vazdusast i ne moze da izdrzi teske torte. Na ovaj nacin fil uvijek bude savrsen, meni nikad ali nikad nije omanuo a pravim ovu tortu godinama

Slične teme

1. Torte
    Autor chokolada u forumu Kulinarstvo
    Odgovora: 60
    Poslednja poruka: 15.12.2011., 11:16
  2. Pokloni-pomoć, saveti, želje, ideje.......
    Autor mackica ns u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 44
    Poslednja poruka: 26.09.2010., 16:24
  3. RECEPTI!!!
    Autor zokazz u forumu Kulinarstvo
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 20.07.2006., 04:17
  4. recepti
    Autor proximusboki u forumu Kulinarstvo
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 22.04.2004., 08:01

Pravila za slanje poruka