TORTE: recepti, saveti, ideje...

...ahahahaha...ma nema veze...bitno je da je sve ok...
Zvali da kazu da je torta bila pun pogodak, kao prvo, slavljenika ne znam, ali sam mu potrefila boju kose i siske, a nisam ni znala...ali najveci fazon je bio kada su sekli sike, one su bile isto dve male tortice pa su svi gosti trazili da dobiju po malkice...e kad su sekli spao brus...a ja pravila ispod bas i bradavice, sve po propisu, nema veze sto se nisu odmah videle...kazu umrli od smeha kada su videli da ima i bradavice kao prave.:zcepanje::zcepanje::zcepanje:
 
attachment.php


I moje prve ruze od slaga mada se nevide najbolje, moglo je i bolje, ali za pocetakkk:think:
attachment.php
 
Htedoh nesto da vam pokazem :zcepanje:.Pravila sam kolace za nedelju i kad sam stigla do slaga ajde reko da probamo nesto,imam neki mali plasticni spric (sve za dolar :zcepanje:) i evo sta ispade na kraju :zcepanje: ruze kao sto je vec neko rekao ko kupus i karneri :zcepanje: ali dobro za prvi put ne je lose :) :(
 

Prilozi

  • Image1225.jpg
    Image1225.jpg
    18,8 KB · Pregleda: 34
  • Image1224.jpg
    Image1224.jpg
    30,6 KB · Pregleda: 26
  • Image1223.jpg
    Image1223.jpg
    32,3 KB · Pregleda: 20
  • Image1226.jpg
    Image1226.jpg
    30,5 KB · Pregleda: 29
Poslednja izmena:
Drage moje imam dva pitanja. Prvo moze li torta komplet zavrsena sa fondanom u zamrzivac? I drugo koliko fondana treba za prekrivanje torte na dva sprata? Donela mi zena tortu veca je precnika 20 cm i tezine oko 2200, a manja precnika 15cm i tezine 1000 gr. Kaze to se prekriva sa 3oo gr. fondana, gledam ja nju, gleda ona mene, pa se pitam ko je tu lud, a ko zbunjen, hajde da pitam iskusnije ce tacno znati mozda sam se ja presla mada vec pretpostavljam kakav cu odgovor dobiti. Hvala.
 
Cure kao i uvek vredne ste i prave ste majstorice. Jedno veliko bravo za sve :klap:

Ovu Potinu toru i sliku moram da istaknem. Savršene su sve tri: torta, slika i majstorica. Znam da će ona da negira, već je jednom, ali presudite sami. Da li je Pota krhka i nežna ili ....? :think:

u stisci sam s vremenom pa ove slike necu skoro staviti na blog, vama ih odmah moram pokazati :)
ovo sam danas ukrasavala tortu za jednu jaku poslasticarnicu kod mene :)
 
Poslednja izmena od moderatora:
Moram da vam se izjadam, ovu kravicu sam pravila sa puno paznje i bila sam jako zadovoljna kako je ispala. Inace, bila je moj poklon bratanici za prvi rodj. Elem, kada je doslo vreme da se iznese rodjendanska torta u obliku dvorca, ja odem u kuhinju da trazim svoju tortu da se takodje iznese i da se deca slikaju sa njom kad pametnjakovici ladno vec isekli celu kravicu na parcice i cekaju rodjendansku pa da posluze i mrtvi ladni na moje zaprepasceno lice kazu da im je receno da se iznese samo torta sa vatrometom, eeeeeeej pa nisam mogla da verujem. Inace to je receno pre nego sto sam ja donela tortu, niko je nije ocekivao i bila je iznenadjenje. Odlepila sam, tako da niko nije video kravicu, deca su bila uskracena a sto je najgore i sama slavljenica, da li ljudi toliko ne ukljucuju mozak, vrlo sam bila razocarana i tuzna. Eto.... a evo i cuvene kravice koju sam srecom slikala kuci : (
attachment.php
 

Slične teme


Back
Top