TORTE: recepti, saveti, ideje... - Strana 13
Strana 13 od 277 PrvaPrva ... 3910111213141516172363113 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 301 do 325 od 6917

Tema: TORTE: recepti, saveti, ideje...

Moderator zlatna koka (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    47

Podrazumevano Re: TORTE: recepti, saveti, ideje...

Ja sitne kolace pravim uglavnom posne, tako da u njih ide posni keks koji nema nikakav ukus
    A bajadere posne moraju da se prave s margarinom Jedino sto ih ja pravim s lesnicima pa tako bar malo popravim ukus
    Daca Mastaonica

Elita daca_011 (avatar)
    Učlanjen
    21.03.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    110

zar niko nije probao da radi sa zlatnim pekom,ima i sa kakaoom,najlepsi posni keks kod nas.
    pitanje mi jedno davno na um pade,moj debeli lade zasto ljudi rade...

slogi nije na forumu
    smislja velike gradjevinske projekte - treba naparaviti torte: brod, auto, vatrogasni kamion...
    Aktivan član slogi (avatar)
    Učlanjen
    27.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    32

Ja plazmu obozavam kao keks ali moram priznati da ne uzivam previse u kolicama gde je ima u velikoj kolicini. Bude mi prejak ukus, ja eventualno stavim dve trecine nekog drugog keksa i trecinu plazme cisto da da blagu aromu

Moderator smeh (avatar)
    Učlanjen
    07.09.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    82
    Reputaciona moć
    323

Citat Original postavio daca_011 Pogledaj poruku
    zar niko nije probao da radi sa zlatnim pekom,ima i sa kakaoom,najlepsi posni keks kod nas.
    Moj Toma baš voli taj keks... sa kakaom. Sad ga nešto retko nalazimo. Ima onog "običnog", sa medom i sa kakao prelivom... a tog "crnog" sa kakaom - ne .
    Velika srca vole, mala traže da budu voljena

Učlanjen
    02.10.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    47

Ima i tog crnog, ali ona najmanja pakovanja i cena mu je ohoho... A super je...kao da jedes cokolino. Lepo se natopi u mleku i super je ukusa. Onaj obicni posni zlatni pek ne volEm
    Daca Mastaonica

Aktivan član rzorica (avatar)
    Učlanjen
    06.09.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    44

Svislionov posni keks "Cika Lala" je jedan od retkih keksa,koji je postan ,a izuzeno lepo mirise i jako lepog ukusa.Moje misljenje.

vera_mk nije na forumu
    Doci ce vreme kada pametni zacute, budale progovore, a fukara se obogati - I.Andric
    Aktivan član vera_mk (avatar)
    Učlanjen
    10.09.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    53

Za moj pocetak na ovom forumu htela bih da vam dam recept za tortu koju ja cesto pravim , a nije uopste teska.
    Kora:Umutis 10 belanca sa 15 kasika secera, moze i kasika sirca, dodajes 8 kasika seckanih oraha i 2 kasike mlevenog keksa. To se pece u pleh od sporeta (39x34) i sece se na dva dela.
    Fil:10 zumanca umutis sa 10 kasike secera, dodajes 4 kesice pudinga od vanile i 1l mleka i sve zajedno kuvas. Kad se krem zgusne skloni se sa sporeta podeli na dva dela i u jedan deo se doda 100 gr. cokolade. Kad se ohlade kremovi u svaki se dodaje po jedan margarin i 2-3 kasike prah secera.
    Torta se formira tako sto se stavi prvi deo testa, premaze se sa 100 gr. eurokrema, namaze se pola zute kreme, preko toga se poredja plazma keks, onda dolazi pola cokoladne kreme i sve se ponovi jos jednom.Plazmu ne treba potapati u mleku, zato sto povuce od krema, ako imate strpljenja da sacekate makar 10 sati.
    Po meni laka torta, pece se samo jedno testo, kuva se samo jedan fil, ispadne velika, a za ukus probajte pa kazite.
    U mojoj kuci plazma je zakon. Puno pozdrava!!!

Početnik
    Učlanjen
    18.09.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Question torta Postarica

Molim za pomoc! Torta po imenu Postarica oborila me s nogu a niko ne zna recept! Da li je to moguce ? Unapred se zahvaljujem

Zainteresovan član
    Učlanjen
    01.10.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    36

Podrazumevano Re: torta Postarica

Davno sam dobila ovaj recept, nisam ga probala, ali sam čula da je dobar, a zove se torta Poštarica:

postarica torta

10 belanaca i 20 kašika šećera umutiti, dodati 2 kašike brašna, 1 prašak za pecivo,100 g seckanih oraha, 100g seckanih višanja, 100g rendanih jabuka, 100 g suvog grožđa. Peći u većoj tepsiji, pa iseći na pola i to UZDUŽ.
    FIL: 0.5 l mleka, 250 g šećera, 8 kašika brašna kuvati na pari. Podeliti fil- u jednu trećinu staviti žumance, a u dve trećine staviti 100 g otopljene čokolade. Odozgo dva šlaga.
    Primećujem da nedostaje deo kako se filuje-pretpostavljam da ide: kora-braon fil-kora-žuti fil-šlag.
    Pošto si jela tortu, je l ti liči recept da je taj, i da li se ovako filuje?
    Poslednji put ažurirao/la unchi : 14.06.2011. u 09:37

Učlanjen
    06.09.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    44

Ja imam recept za PTT tortu i ide jedna piskota ,slicna ovoj iz prethodnog recepta.Filovi se kuvaju cokoladni i zuti i idu jedan na drugi.Jedna od ukusnijih torti koje sam jela...

Teta Ira nije na forumu
    sred bure oluje i nedaca svih biti vedar nasmejan i tih najveca je umetnost na svetu
    Domaćin Teta Ira (avatar)
    Učlanjen
    06.10.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    65

Zorice molim te posalji tacan recept

Početnik
    Učlanjen
    18.09.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Dinna i Zorice, veliko vam hvala

Početnik
    Učlanjen
    18.09.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Smile Re: TORTE: recepti, saveti, ideje...

draga Dinna tek sam sada procitala recept do kraja i videla tvoje pitanje.Mislim u stvari skoro sam sasvim sigurna da je to original i filuje se bas tako kako si napisala.Hvala ti jos jednom uskoro cu je praviti muzu za rodjendan pa cu ti javiti kako je ispala ili ako te put nanese kroz München svrati da probas!

vera_mk nije na forumu
    Doci ce vreme kada pametni zacute, budale progovore, a fukara se obogati - I.Andric
    Aktivan član vera_mk (avatar)
    Učlanjen
    10.09.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    53

ja danas pravila ajvar i malo okasnila. Daj ako neka imate tacan recept za tortu POSTARICA da pravim muzu za rodjendan 23.09 zato sto radi u posti.Htela sam da pravim tortu Mlecni put, ali se nesto mislim.
    MLECNI PUT
    Kora:7 belanca, 10 kasika secera, 5 kasika seckanih oraha, 5 kasika mlevenih oraha, 2 kasike mleveni keks. Peku se 3 kore.
    Fil: 21 zumance se dobro umuti sa 300 gr. secera i kuva se na pari. Kad se ukuva podeli se na dva dela.U jedan deo se dodaje 100 gr. bele cokolade i 150 gr. mlevenih lesnika, a u drugi deo 100 gr. crne cokolade i 150 gr. mlevenih oraha. Kad se ohlade u obadve kreme se dodaje po 250 gr. putera umucenog sa 2-3 kasike secera u prahu.
    Na tanjir se metne kora , preko nje tamni krem, kora svetli krem, kora. Odozgo kako ko voli.
    Htela bih da cujem vasa iskustva oko kuvanja krema na pari, ali ne u mikrotalasnoj.
    Ja kuvam tako sto u tepsiju u koju sipam malo vode ubacim serpu sa umucenim zumancima ( 3 zumanca - 2 kasike secera ) cekam da voda prokljuca i kuvam jos 20 minute. Iz pocetka stalno mesam dok se ne ugreje masa, a posle povremeno, usput operem sudove. Ovako me je naucila moja majka, ja ucila druge i svi su zadovoljni, samo treba paziti da vode bude dovoljno da ne ispari.
    Poslednji put ažurirao/la unchi : 14.06.2011. u 09:37

Teta Ira nije na forumu
    sred bure oluje i nedaca svih biti vedar nasmejan i tih najveca je umetnost na svetu
    Učlanjen
    06.10.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    65

Vera mislim da je ta ideja sa tepsijom odlicna, ali neznam koliko je prihvatljiva za kuvanje na plinu. Mislim da je to najbolje na sporetu za lozenje jer se cela povrsina zagreva.
    Ja ga kuvam tako stu serpu sa filom stavim u drugu malo vecu koju do pola napunim vodom i mesam do potrebne gustine.
    Volela bih da nabavim mikrotalasnu, ali muz ni da cuje. Tvrdi da je jako stetna po zdravlje.
    Svidja mi se ova tvoja torta moracu prvom prilikom da je napravim samo mi se cini da je jako velika. Na kolikom plehu peces korice?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    01.10.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    36

Citat Original postavio ivanada Pogledaj poruku
    draga Dinna tek sam sada procitala recept do kraja i videla tvoje pitanje.Mislim u stvari skoro sam sasvim sigurna da je to original i filuje se bas tako kako si napisala.Hvala ti jos jednom uskoro cu je praviti muzu za rodjendan pa cu ti javiti kako je ispala ili ako te put nanese kroz München svrati da probas!
    Hvala na pozivu, Minhen mi je malo daleko, ali si me baš obradovala srdačnošću! Čestitam rodjendan tvome mužu, i obavezno javljaj kako je ispala torta!

Elita daca_011 (avatar)
    Učlanjen
    21.03.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    110

Teta Iro posto nema price o mikro u dogledno vreme lonac za mleko onaj sa duplim dnom ti je super izbor.

Teta Ira nije na forumu
    Učlanjen
    06.10.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    65

Daco ja sam jos pre dve godine kupila taj lonac ali nikako ne umem da ga koristim. Mislim problem mi je kada hocu da izvadim skuvan fil smeta mi ona voda u loncu. Neznam kako da izvedem da ona ne curi. Uh ala sam ovo objasnila, ali definitivno danas se tako lose osecam da sam jedva zavrsila jednu torticu. Valjda ce sutra biti bolje.

Elita daca_011 (avatar)
    Učlanjen
    21.03.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    110

sipas previse vode.

Učlanjen
    02.10.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    47

Pa da, ja sam kuvala tako da skoro sva voda ispari, a onda otvor okrenem na gore, pa presipam polako fil i nista nije curelo. Ipak ne bih se vracala na to...
    Daca Mastaonica

Teta Ira nije na forumu
    Učlanjen
    06.10.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    65

Pa kako da znam koliko vode treba da sipam? Ako stavim premalo bojim se da ne izgori.

Elita dusan jovic 95 (avatar)
    Učlanjen
    07.09.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    76

Citat Original postavio Teta Ira Pogledaj poruku
    Pa kako da znam koliko vode treba da sipam? Ako stavim premalo bojim se da ne izgori.
    Ama draga moja sto se nedrzis proverene kombinacije tipa nasih mama koje i same znamo-serpa u serpu i tu si na svom terenu. Nama iz proslog veka tesko idu novokomponovane kombinacije.

Primećen član
    Učlanjen
    25.06.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    24

Znam i ja za kombinaciju šerša-šerpa, ali lonac sa duplim dnom je zakon. Savladale ste tolike stvari do savršenstva, pa da jedan lonac bude problem. Meni jedino smeta što stvara buku prilikom kuvanja. Ja čak i bešamel sos kuvam u njemu.

Teta Ira nije na forumu
    Učlanjen
    06.10.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    65

Citat Original postavio dusan jovic 95 Pogledaj poruku
    Ama draga moja sto se nedrzis proverene kombinacije tipa nasih mama koje i same znamo-serpa u serpu i tu si na svom terenu. Nama iz proslog veka tesko idu novokomponovane kombinacije.
    To i radim ali ja sam za uvek nesto novo da naucim i otkrijem. Sta cu kada sam radoznala

Učlanjen
    06.09.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    44

Citat Original postavio Teta Ira Pogledaj poruku
    U lonac od dve litre je potrebno nesto malo manje od 2 dl i ja po potrebi dodajem.

Slične teme

1. Torte
    Autor chokolada u forumu Kulinarstvo
    Odgovora: 60
    Poslednja poruka: 15.12.2011., 11:16
  2. Pokloni-pomoć, saveti, želje, ideje.......
    Autor mackica ns u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 44
    Poslednja poruka: 26.09.2010., 16:24
  3. RECEPTI!!!
    Autor zokazz u forumu Kulinarstvo
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 20.07.2006., 04:17
  4. recepti
    Autor proximusboki u forumu Kulinarstvo
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 22.04.2004., 08:01

Pravila za slanje poruka