TORTE: recepti, saveti, ideje...

Hvala ti Maji na podrsci, ali stvarno je bila katastrofa. Sad mi je zao sto je nisam slikala, jer posle svog nerviranja, sad mi je bas smesno. Gledala sam na YT tutorijale, ali evo da napisem koje su mi bile greske, ako ce tebi i nekom drugom pomoci:
1. Torta je bila suvise mekana - u pitanju je super cokoladna torta, ali definitivno sastav nije podoban za ovakve eksperimente!
2. Posto sam zurila, cini mi se da stapice koje sam zabola u osnovu nisam jednako isekla ( Princess Andjela mi je skrenula paznju i sad kad malo bolje razmislim shvatam u kom grmu lezi zec :dash: )
3. Nisam postavila osnovu na stapice ( tanjir ili mozda neki deblji karton presvucen alu folijom ) pa je shodno tome statika ucinila svoje!
Da zakljucim - na greskama se uci, ali bolje na tudjim nego na svojim :rtfm: a i resila sam da budem blaga prema sebi, posto za 5 dana ulazim u osmi mesec i svi znaju da su trudnice neuracunljive :plez:
 
attachment.php
 
Hvala ti Maji na podrsci, ali stvarno je bila katastrofa. Sad mi je zao sto je nisam slikala, jer posle svog nerviranja, sad mi je bas smesno. Gledala sam na YT tutorijale, ali evo da napisem koje su mi bile greske, ako ce tebi i nekom drugom pomoci:
1. Torta je bila suvise mekana - u pitanju je super cokoladna torta, ali definitivno sastav nije podoban za ovakve eksperimente!
2. Posto sam zurila, cini mi se da stapice koje sam zabola u osnovu nisam jednako isekla ( Princess Andjela mi je skrenula paznju i sad kad malo bolje razmislim shvatam u kom grmu lezi zec :dash: )
3. Nisam postavila osnovu na stapice ( tanjir ili mozda neki deblji karton presvucen alu folijom ) pa je shodno tome statika ucinila svoje!
Da zakljucim - na greskama se uci, ali bolje na tudjim nego na svojim :rtfm: a i resila sam da budem blaga prema sebi, posto za 5 dana ulazim u osmi mesec i svi znaju da su trudnice neuracunljive :plez:
Ne nerviraj se draga! Čuvaj sebe i svoju bebicu, a torte...one se pojedu ili ovako ili onako.Što bi rekla moja deca samo opušteno.
 
majstorice uvek ste bile dobre ali ste svakim danom sve bolje. Bravo :klap:
Jeste da ovde nije mesto za pitanja, ali ja da se nadovežem. I mene interesuju kutije za torte. Ja ih kupujem u Eriksonu, i samo one najveće pravougaone imaju odvojen poklopac, a ostale su iz jednog dela. Pitanje je da li neka od vas kupuje, i ako kupuje gde,i neke kutije manjeg formata, a da su im poklopci odvojeni?
U Eriksonu imaš dve veličine kutija sa odvojenim poklopcem, jedna je za četvrtasti podmetač, a druga je za provougaoni i veća je. Naravno nemaju ih uvek.
U Jablanici su iz jednog dela ali sa ručkom za nošenje pa ne mora da se zaztvara ako je torta mnogo visoka.
Evo posla za moderatore da prebacuju postove..:rumenko:.mada i oni znaju da pobrkaju teme.. .:hahaha:
 
evo i mene posle duzeg vremena na ovoj temi..ponesto sam pratila, (a da je vezano za rad foruma)...ali tortu sam tek tek po neku uspela da vidim..ali cu izdvojiti vremena da vidim sta se lepo radilio..evo nekih ideja - fondan....













ovu svadbenu sam mozda i stavila ako jesam izvinjavam se


Uploaded with ImageShack.us
 
Poslednja izmena:
jučer sam ispekla kore, računajuću da je fešta u subotu (a imam još i jednu na kat za petak) ali sad najavljuju kišurinu tako da će se rođendan pomaknuti za nedjelju.. šta da radim sa žumanjcima??da li smiju stajati dva dana u frižideru?
da ih ostavim ili da skuham kremu danas? hoće mi se kore osušiti do sutra?
sad bi pucala koliko sam ljuta!!! ***. vrijeme!!!
 

Slične teme


Back
Top