TORTE: recepti, saveti, ideje...

U planu mi je da ovih dana napravim cokoladnu tortu za koju je recept napisala Zlatna koka.
Ali imam jednu nejasnocu pa se nadam da cete mi pomoci. :think:
Da li da kore pecem okrugle ili kockaste i koja je dimenzija pleha u kome se kore peku?
Plasim se da ne uzmem preveliki, pa da kore budu jako tanke?:dash:
 
Tanja79sd nas dve kao da smo se dogovorile. Ja sam upravo htela da pitam Zlatnu koku za dimenzije pleha jer i ja hocu danas da je napravim posto mi je sutra muzu rodjendan, kad ono ti vec to uradila.
Ja sam jednom prilikom dala predlog da se uz recepte uvek napise za koji pleh su predvidjene i koliko su otprilike teske.
 
Teta Ira, bilo koju tortu da spremite muzicu, ma mora da bude super! :heart:
Ja cu kad napravim ovu cokoladnu, po prvi put da probam da napravim fondan, da vidim koliko se isplatilo sto sam citala i citala sve sto ste vi ovde pisale. Postavicu i sliku, pa sta bude, nek bude! :rumenko:
 
Tanja79 videces da je mnogo lakse raditi sa fondanom nego sa slagom. Meni je najteze da prekrijem celu tortu. Kada to uradim posle se igram i izmisljam sta da radim. Ako lepo razvuces oklagijom tu prvu koru i prebacis je preko torte sve ostalo je lako. Uvek mozes cveticima ili listicima da prekrijes sve nepravilnosti koje se pojave.
 
Pa to je valjda zato sto pise dau fil2 ide i 200gr slaga i 2dl mleka, a u sastojcima 100gr slaga i 1dl mleka. Mislim da moze i jedno i drugo.

Pa da, ranije sam pravila sa 100g slaga, a sada stavljam 200g. Lepse je, pa samo nisam promenila i gore i dole :rumenko: Izvinjavam se. Lepse je kada ima vise slaga (ja cak stavim i vise od 200, zavisno od toga da li je torta s fondanom ili slagom)
 
Teta Iro, ja imam ovaj recept, ako neko ima bolji, neka ga iskucka, vec negde to i napisala:bye::bye:

Esterhazi torta

Korica:
4 belanca
100g secera
100g mlevenih, pecenih lesnika
1 kasika brasna.
Koricu pecem u cetvrtastom plehu, jer je to obicno za kucnu varijantu.
Ispeci 5 ovakvih korica.
Fil:
20 zumanaca umutiti sa 15 kasika secera, dodati 250 g gustina i skuvati u 1,5 l mleka, koje vrije. Posebno umutiti 500g putera sa 250g secera u prahu i obe mase hladne spojiti!
Za posipanje fila: 200g secera otopiti u karamel i dodati 200f pecenih, krupno seckanih lesnika, kad se karamel stegne i ohladi usitniti ga.
Redjanje: kora-fil-usitnjeni karamel i tako redom.
Cela torta se premaze glazurom od 2 belanceta i 150g prah secera, a kad se prosusi izvuku se one crtice otopljenom ili tecnom cokoladom, ja sam malo smotana za taj deo.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Molim pomoć!
Dobila sam bele šuškave kore i slatku pavlaku... Treba da napravim nekakvu tortu, a pojma nemam šta i kako. Svejedno da li čokoladnu ili voćnu. I moje prijateljice, koje su donele te kore, pretpostavljam da liče na one od belanaca, puslica, ne znaju šta bih mogla sa njima. A samo su htele da mi olakšaju pripreme za neko žensko okupljanje.
Mnogo hvala svima koji daju neki konkretan predlog
 
Molim pomoć!
Dobila sam bele šuškave kore i slatku pavlaku... Treba da napravim nekakvu tortu, a pojma nemam šta i kako. Svejedno da li čokoladnu ili voćnu. I moje prijateljice, koje su donele te kore, pretpostavljam da liče na one od belanaca, puslica, ne znaju šta bih mogla sa njima. A samo su htele da mi olakšaju pripreme za neko žensko okupljanje.
Mnogo hvala svima koji daju neki konkretan predlog
Sa tim materijalom možeš bukvalno šta hoćeš!
recimo: skuvaš fil kao za krempitu (ne bih ti dala količine, jer ne znam koliko imaš i koje veličine su te kore), kad se ohladi dodaš umućen puter(ne moraš ni ceo), ispečeš 150-200g lašnika, isitniš ga i onda filuješ: kore fil, pospeš lešnik, pa umućena slatka pavlaka, kora, fil, lešnik, pavlaka...
Umesto lešnika možeš da upotrebiš i neko voće.
Možeš da ubaciš i čokoladu (u fil ili u pavlaku. Možeš i da je rastopiš pa prelivaš preko voća/lešnika...)
E sad... ovo je ono što mi je prvo palo na pemet.
Možeš da napraviš i fil kao za doboš tortu (sa celim jajima)
Ili najjednostavnije - skuvaš puding i dodaš puter...
 
pokusao sam da napravim cokoladu ali mi nije uspelo,napravio sam masu i stavio u pleh pa u frizider da se stegne ali ne nije stegnulo..pokusao sam jos jednom i nije mi uspelo..je bih neko mogao da mi napise recept za cokoladu i sta da uradim da mi se stvrdne i bude kao prava cokolada??hvala unapred!
 
sto se patis i podsecas onog vremena kad smo morali da je pravimo,odes lepo i kupis,ali ako si bas zapeo mozda nema dovoljno mleka u prahu u smesi ,trebalo bi da stavis recept pa da vidimo sta u njemu skripi sa namirnicama jer verovatno nesto nije u dobroj razmeri sa ostalim sastojcima.ako i ne moze da se stegne ne verujem da je neukusno stoga nemoj bacati smesu,pojedite je kasikom...
 
Joj u pravu si Daco...Secam se tog vremena kada smo morali da pravimo cokoladu, jer je nije bilo ili je bila oko 3 marke, a toliko je bila jedna mesecna plata, pa ti sada izdvoji toliko para za jednu cokoladu. Onda je napravis, pa znas da nije to-to, ali jedes je i super ti je, pa bolje nemas, sta ces :(....Uh, bilo ne ponovilo se:confused::confused::confused: pu pu pu;)
 

Back
Top