TORTE: recepti, saveti, ideje... - Strana 119
Strana 119 od 278 PrvaPrva ... 1969109115116117118119120121122123129169219 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 2.951 do 2.975 od 6929

Tema: TORTE: recepti, saveti, ideje...

Aktivan član cilence (avatar)
    Učlanjen
    23.11.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    29

Podrazumevano Re: TORTE: recepti, saveti, ideje...

Anasupergirl nikako tortu iz zamrzivaca ne smes da oblozis fondanom a pogotovo ne smes da je vratis izvadi je i odledi pa proveri da li se jos uvek nije stegla ako ne pravi drugu
    Mozda bi Bog zeleo da tokom zivota upoznas mnogo razlicitih ljudi zato da mozes ceniti i biti zahvalan kad sretnes one prave

Ističe se Daca_Su (avatar)
    Učlanjen
    23.11.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    125

Citat Original postavio PrincessAndjela Pogledaj poruku
    Ja imam samo recept za Romanov kuglice.mama maja je jednom pravila tortu od slične smese
    Daj Princess MOLIM TE!!! Spasavaj me pa ti si mi zadnja nada

Nasla sam na temi sitni kolaci recept koji je stavila jedna extra super majstorica za sitne kolace, ali kao da se vise ne pojavljuje na forumu pa da nju pitam da li je probala tortu. Ona je mamamaja2003 i vidjela sam da si ti jos 09.04.2010 na stranici 47 te teme komentarisala da si nasla neki recept ali da nije kao njen i da si pravila kuglice. Ja sam nasla taj njen recept, ali nekako bas ne znam kako da ga primjenim na tortu, pa ako ti imas tu varinatu kako je tvoja mama pravila, bio bi mi pravi pravcati SPAS!!!
    Poslednji put ažurirao/la Daca_Su : 18.10.2011. u 14:47

Obećava anasupergirl (avatar)
    Učlanjen
    10.06.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    21

Cilence hvala na savetu, i Sanja_d mi je isto rekla u privatnoj poruci, srecom stegla se torta u obrucu, i upravo sam je zavrsila
    [IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
    Rostilj je ostao beo jer nisam imala vremena da eksperimentisem sa bojama, a torta je za mog tatu i mislim da ce biti zadovoljan
    http://www.facebook.com/WowTorte

Primećen član mamaKristina (avatar)
    Učlanjen
    05.08.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    32

Jel koristila neka premia slag?na sta to lici?sad mi donela koleginica kojoj pravim tortu za DZ ....lepio sam joj rekla c slag,a ona mi donela premia slag penu.....

Elita Giovanna (avatar)
    Učlanjen
    14.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    390

Ana, torta ti je baš lepa...Koji je ukus u pitanju?

Legenda Zadovoljna domacica (avatar)
    Učlanjen
    18.01.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1604

Citat Original postavio mamaKristina Pogledaj poruku
    Jel koristila neka premia slag?na sta to lici?sad mi donela koleginica kojoj pravim tortu za DZ ....lepio sam joj rekla c slag,a ona mi donela premia slag penu.....
    Nisam koristila, ali ako nećeš da praviš ruže sa njim, poslužiće bilo kakav. Pa nije luda da kupi C, i ovde smo zaključile da je najskuplji.
    Imam svoj mali svet,i oko njega kineski zid..

Učlanjen
    05.08.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    32

Stedi za svoje dete...to mi nije jasno...

Citat Original postavio Zadovoljna domacica Pogledaj poruku
    ali ako nećeš da praviš ruže sa njim, poslužiće bilo kakav. Pa nije luda da kupi C, i ovde smo zaključile da je najskuplji.
    Kakve crne ruze...ja ako budem umela da izravnam bice dobro....

Zainteresovan član cocika (avatar)
    Učlanjen
    05.01.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    19

Citat Original postavio Daca_Su Pogledaj poruku
    A moja ROMANOV torta
    PA jel moguce da niko nema recept???
    Mmamaja ima svoju firmu:gurmanluk, sigurno nema vremena za nase druzenje. Najbolje da je telefonom kontaktiras. Napisacu na pp.

Aktivan član MinicaRelja (avatar)
    Učlanjen
    14.10.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

Ja koristim taj slag i nista mu ne fali i jedu ga i moja deca...Ima aromu slatke pavlake, mora samo da se stavi manje mleka ili vode a vise slaga...
    *HOME SWEET HOME*

Obećava anasupergirl (avatar)
    Učlanjen
    10.06.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    21

Citat Original postavio Giovanna Pogledaj poruku
    Ana, torta ti je baš lepa...Koji je ukus u pitanju?
    Eeee hvala! Bas me je namucila, torta je Mocart, recept je preuzet sa ovog foruma, pravim je po prvi put pa kad je probamo javljam svima za ukus a valjda necu zaboraviti da uslikam i presek
    http://www.facebook.com/WowTorte

Zainteresovan član tasha88 (avatar)
    Učlanjen
    22.09.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    24

Citat Original postavio Daca_Su Pogledaj poruku
    Daj Princess MOLIM TE!!! Spasavaj me pa ti si mi zadnja nada

Nasla sam na temi sitni kolaci recept koji je stavila jedna extra super majstorica za sitne kolace, ali kao da se vise ne pojavljuje na forumu pa da nju pitam da li je probala tortu. Ona je mamamaja2003 i vidjela sam da si ti jos 09.04.2010 na stranici 47 te teme komentarisala da si nasla neki recept ali da nije kao njen i da si pravila kuglice. Ja sam nasla taj njen recept, ali nekako bas ne znam kako da ga primjenim na tortu, pa ako ti imas tu varinatu kako je tvoja mama pravila, bio bi mi pravi pravcati SPAS!!!
    Ovo sam prekopirala sa nekog kulinarskog sajta.

Romanov torta 1.
    Recept je izišao u dodatku Jutarnjeg lista - Odakle jelima slavna imena. Dakle,
    za tijesto: 40 dag brašna+za kalup, 23 dag maslaca+za kalup, 15 dag šećera, 3 žutanjka, vanilin šećer
    fila: 50 dag jagoda, 2 dl vrhnja za kuhanje, 10 dag piškota, 8 dag šećera, 6 žutanjaka, malo cimeta, štaub šećer
    Namrvi maslac s brašnom, umiješaj žutanjke i šećere, ako treba dodaj sasvim malo hladne vode. Stavi u hladnjak na pola sata. Razvaljaj, pa stavi u namašten i pobrašnjen okrugli kalup, pa čvrsto stisni uz stijenke. Peci 20 min na 170.
    Natrgaj piškote i stavi u mlijeko. Miksaj žutanjke sa šećerom i malo cimeta. Umiješaj omekšane piškote. Operi i obriši jagode, velike prepolovi i poslaži u kalup tako da je okrugli dio okrenut prema gore. Zalij kremom i peci koliko treba da se krema stvrdne. Pospi štaubom

Ovo ti je link za romanov kocke
    http://forum.krstarica.com/showthrea...eje.../page119

Evo jos jednog sa foruma Minjine kuhinjice:

Romanov kugle
    od lidija u 07 Apr 2010, 15:58

Pobednicki kolac iz blic zene. Bila sam skepticna prema receptu pa sam pravila pola mere. Sad mi je jasno zasto je pobednicki.
    300g tamne cokolade
    100g cokolade za kuvanje
    250g margarina
    100g prah secera
    100g mlevenog keksa
    200g mlevenih badema
    250g smrznutih malina
    glazura:
    150g cokolade za kuvanje
    5 kasika ulja
    preliv:
    50g margarina
    50g prah secera
    ekstrat vanile
    Otopiti tamnu cokladu,cokoladuza kuvanje i margarin uz stalno mesanje,prohladiti pa dodati secer,keks,bademe i izmrvljene smrznute maline. Sjediniti(ostaviti da se malo stegne) pa praviti kuglice.
    Glazurom preliti kuglice pa kad se ohlade ukrasiti prelivom(izmesati margarin,secer i vanilu).
    Ja sam stavljala cokoladu za kuvanje i umesto tamne cokolade i nije im nista smetalo,bile su preukusne.
    Znaci recept nije moj vec prepisan iz novina,ali je isproban. Ako ne smem postavljati ovako recepte iz novina vi ga brisite.

Nadam se da ceti bar nesto od ovoga pomoci.

Elita Giovanna (avatar)
    Učlanjen
    14.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    390

Citat Original postavio anasupergirl Pogledaj poruku
    Eeee hvala! Bas me je namucila, torta je Mocart, recept je preuzet sa ovog foruma, pravim je po prvi put pa kad je probamo javljam svima za ukus a valjda necu zaboraviti da uslikam i presek
    Nema na čemu, i drugi put! Ja nikako da napravim Mocart bz Stefanelli, svi kažu da je odlična!

Učlanjen
    05.08.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    32

Citat Original postavio MinicaRelja Pogledaj poruku
    Ja koristim taj slag i nista mu ne fali i jedu ga i moja deca...Ima aromu slatke pavlake, mora samo da se stavi manje mleka ili vode a vise slaga...
    Hvala minice.....znam da je ok za jelo ali nisam znala kako se ponasa na torti,da se ne sparusi ili padne ili vec...sta znam....

Primećen član o vlada (avatar)
    Učlanjen
    03.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    45

MM je kupio pre dve nedelje u Tempu preko vikenda Alevin slag penu sa ukusom sl. pavlake i cena za 1 kg. sa vikend popustom preko 500 din., tako da cini mi se C nije najskuplji. A i meni je omiljen, ni ovaj nije los, ali mu je cena paprena.

Učlanjen
    23.11.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    125

Evo rezultata mog istrazivanja za tu famoznu ROMANOV tortu, isla sam u najpoznatiju i najstariju slasticarnu u Subotici RAVEL i probala parce te torte, 4 tanke korice - bjenaci i orasi, znaci ne susene nego one sto se kratko peku, kao kod milka ili moskva torte, a fil je cokoladni kao kod LUD LAB torte, znaci klasicni coko fil, samo po njemu pobacane zamrznute maline, to sam ispitala i oni kazu da se ne moraju odmrzavati. Meni ukus nije nista posebno, ali najveci mi je problem visina torte, ova njihova je zaista niska, pa cu ja pokusati da napravim neku kombinaciju obicnog biskvita sa citavim jajetom cu ispeci uz dodatak oraha, a fil cu svoj klasicni koji jako cesto pravim i stvarno je super, ovdje sam ga nasla u nekoj kombinaciji cokoladne torte, ne znam koja je to strana sa ove teme...
    Kad ja to sve lijepo iskombinujem i osmislim, pisacu pa neka ima ako nekom jos bude trebalo

Tasha88, ta dva recepta i za tortu sa jagodama i za kuglice sa Minjinog forumasam i ja nasla, vidis kako taj prvi uopste ne lici na ovaj Suboticki izum, a ne znam ni kako bi tu varijantu stavila pod fondan i to jos na sprat treba torta?! Inace, nasla sam ja na temi Sitni kolaci taj Mmamaja repet za romanov kuglice, pa sam prvo mislila na taj fazon sa sl. pavlakom kao ganache krem praviti i ovdje fil, ali sam se predomilsila kad sam ovu tortu u Ravelu probala, a i ovako mi najispltivije i najsigurnije sto je jako bitno kad nesto prvi put pravis
    Onaj link sto si postavila je nesto pogresno, meni se otvori ova ista stranica foruma?
    Hvala ti na pomoci

Učlanjen
    03.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    45

Da li je neko pravio tortu u obliku dinosaurusa, a da nije od plazme i kakav je postupak?

Učlanjen
    18.01.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1604

Ima ovde nešto, ako može da pomogne.

http://www.lovelytutorials.com/forum...ead.php?t=3247

Ima još toga, još negde sam videla, ali sada ne mogu da nađem.

Učlanjen
    03.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    45

Hvala puno. Vec sam nekoliko torti ispustila jer sam nudila samo plazmu. Sl. put cu se usuditi da napravim nesto takvo.

Starosedelac Metla na vestici (avatar)
    Učlanjen
    05.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    657

4. Topljenje margarina da bi izbacili vodu

Odluku o tome da li u fil staviti puter ili margarin ćete morati da donesete sami. Margarin se dobija hidrogenizacijom biljnih ulja. Ispostavilo se da je hidrogenizacija štetna ako se opredelite da živite isključivo na margarinu. Puter može biti zaražen salmonelom, a margarin ne može. Shvatate suštinu dileme? Ja radim isključivo sa Dijamant margarinom. Meni je on omiljen jer nema gotovo nikakav miris, i ako se ne preteruje sa količinom, sasvim je prijatnog ukusa. Bolje steže fil od putera, i 4 puta je jeftiniji. Meni ne trebaju jači razlozi.

No, ima kod Dijamant margarina jedan ozbiljan nedostatak. Ima oko 20-25% vode u sebi. Ova voda je dobila svoje mesto u margarinu, od kako je pre nekoliko godina Dijamant prešao u privatno vlasništvo. Koliko se sećam, ranije je na deklaraciji pisalo 2% vode. Sada ne piše ništa o procentu vode, ali piše da ima 80% masnoće. U to ćete se uveriti kad budete spremali Reformu po ovom uputstvu. Naime, ako mislite da napravite dobru Reformu, moraćete da koristite samo masnoću iz margarina, a vodu ćete da bacite.

Kako izbaciti vodu iz margarina? Lako. Otopite margarin u šerpici, ostavite 10-ak minuta da ostoji, masnoće će isplivati na vrh, a voda će ostati na dnu. Možete odliti masnoću u drugi sud, a vodu baciti, ili sve vratiti u frižider, pa kad se masnoća stegne izvadite je, a vodu prospete. Možda će neko pomisliti kako je ovo cepidlačenje bespotrebno, ali nije tako. Videćete da i ako uspete da skuvate žumanca savršene gustine, ništa vam to neće vredeti, ako u tako savršen fil istresete 50 ml vode. Sve će se razrediti, i fil će da curi. A upravo bi se to desilo ako biste ubacili original pakovanje margarina od 250 g. Dodajte tome i činjenicu da je ova voda mutna i puna nekog braon taloga.

Pošto radim samo sa Dijamant margarinom, nemam nikakvo iskustvo u pogledu količine vode koja se nalazi u puteru. Piše da je ima 16% ali ne bih se ja baš previše oslanjao na istinitost toga što piše na deklaraciji.
    http://mamajacooks.blogspot.com/2011...orm-torta.html

naleteh slucajno na ovo, korisna stvarcica
    Samo su dve stvari beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam bas siguran.
    Ajnstajn

Primećen član s.and.i (avatar)
    Učlanjen
    23.02.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    40

O Vlada, ja sam pravila dinosaurusa od Unine cokoladne nugat torte, evo ti slicica
    http://www.malaslatkaizvrnutatorta.c...umb_l_dint.jpg
    Pravila sam normalno u okruglom plehu, svaku koru presekla po polovini, nafilovala i ostavila da prenoci. Kad je doslo vreme za dekoraciju samo sam je uspravila u ovaj polozaj. Mislim da na ovaj fazon mozes da uradis od bilo koje cvrsce torte dinosaurusa.
    Mala slatka izvrnuta torta

Zainteresovan član .Ljuba. (avatar)
    Učlanjen
    15.08.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    19

Treba mi savet,narucena torta cokolada i lesnik imam nugat sa lesnikom i seri templ
    sa dekoracijom treba da bude 3-3,5kg,u pitanju je fondan.
    Cini mi se da je jedna mera malo, koliko da povecam,
    koliko iznose te torte bez dekoracije...
    Ko zna zasto je to dobro. :)

Učlanjen
    18.01.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1604

Nugat po mom receptu bude sa šlagom oko 3kg.

Primećen član zvoncica_vila (avatar)
    Učlanjen
    22.01.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    20

Ja sam pravila mislim po Uninom coko nugat (Visnja mi je dala recept pa nisam sigurna) i torta bez dekoracije ima 1700kg!! (ja sam za fil dodala mleko, jer ja to radim sa svim filovima jer mi je uvek malo pa je moja mera tacno bila - povecana za tu casu mleka nepunih 200gr)
    Prave stvari nikad ne umiru!!!

Aktivan član MinicaRelja (avatar)
    Učlanjen
    14.10.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

Sta mislite o ideji da Kinder tortu slazem obrnutim redosledom u cetvrtast kalup oblozen folijom?
    Da li je moguce i izvodljivo?
    *HOME SWEET HOME*

Učlanjen
    23.11.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    125

Nije mi jasno kako mislis obrnutim redosljedom?

Slične teme

1. Torte
    Autor chokolada u forumu Kulinarstvo
    Odgovora: 60
    Poslednja poruka: 15.12.2011., 11:16
  2. Pokloni-pomoć, saveti, želje, ideje.......
    Autor mackica ns u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 44
    Poslednja poruka: 26.09.2010., 16:24
  3. RECEPTI!!!
    Autor zokazz u forumu Kulinarstvo
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 20.07.2006., 04:17
  4. recepti
    Autor proximusboki u forumu Kulinarstvo
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 22.04.2004., 08:01

Pravila za slanje poruka