TORTE: recepti, saveti, ideje...

Evo nesto sto se radilo protekle nedelje.Nije savrseno ali ja sam u sustini zadovoljna, a musterije jos vise sto je najvaznije.

attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


Moram da napomenem da je figurice za ovu sahovsku tortu radio moj sin Ilija inace clan ovog foruma iako ne mnogo aktivan. Ja jednostavno nisam imala vremena.
 
kockar  torta.jpg
Evo sad me nazva zena, treba joj okrugla torta sa motivom POKER dekoracije, a ja to nisam nikad radila :sad2: pa bi nesto sto prostije, u pitanju je 24 rodj za sina.
Jos sve to treba biti gotovo za srijedu popodne, naravno da je frka, pa bi nesto rpostije, neke karte samo i zetone za poker i sl... AKO JE NEKO NESTO SLICNO RADIO, bilo bi super!!!
Meni zanimljiva tortica,mozda pomogne.
 
Citat Original postavio Jaca023 Pogledaj poruku
Kore: 7 belanca,240 gr secera, 1 supena kasika sirceta, 100 gr ml.lesnika ili oraha i 1 kasika brasna.Ovako ispeci 2 kore. Fil: 14 zumanca, 2 cela jaja, 3oo gr secera kuvati na pari u to dodati 250 gr crne cokolade(po pravom receptu treba bela,ali moje musterije je odusevila kombinacija sa crnom cok.), u ohladjeno 2 margarina. Fil II: 200 gr slaga umutiti sa 2 dcl mleka u to dodati 1oo gr mlevenih lesnika i 1oo gr mlevene mlecne cokolade, lepo je i sa eurokrem blokom, ja sve stavim u super secka i sameljem. Filuje se:kora,pola fila sa cok. pa pola fila od slaga( tacnije ovaj fil mse naziva kornet fil), zatim druga kora pa opet sve jos jednom.Premaze se sa 250 gr umucenog slaga ili se dekorise. Podnosi sve vrste dekoracija cak i one decije bajke koje pravim od ratluka i secera. Pozdrav
 
Za sanju d,i ako jos nekoga interesuje,recept po kome je ja radim...
KAPRI TORTA
Kora:8 belanaca umutiti,zatim dodati 18 kasika secera i dugo mutiti dok se sav secer ne otopi i dodati 1-2 kasike sirceta.Susiti koru oko sat i po do 2 na 130stepeni.

Fil 1:Staviti 300ml vode da provri sa 20 kasika secera.Kada se secer otopi,dodati oko 500g svezih jagoda i kuvati 10ak min.Zatim u to dodati 3 pudinga od vanile koji su razmuceni u 100ml vode,i sve zajedno kuvati kao puding.Ostaviti da se ohladi.

Fil 2:Skuvati 4 pudinga od vanile sa 8 zumanaca i 10 kasika secera u 1l mleka.Kada se fil ohladi sjediniti sa 1 puterom.

Otopiti 150g cokolade na pari.
Redjati:kora,otopljena cokolada,crveni fil,zuti fil,slag.
Ja sam ovu meru pravila u okruglom plehu 30,i bila je teska 4kg sa slagom(to je okrugla torta za Andjelin rodjendan),i ne ide pod fondan jer je mekana i kremasta...
 

Slične teme


Back
Top