Redovna vojska-iliti vojni rok.....

После пада Миг-а 29 , прочитао сам на једном од сајтова коментар неког момка из Ниша који је за себе и многе друге из касарне коју није навео да на одслужењу војног рока ниједном није пуцао из пушке и да су се све време излежавали и куповали старешинама, пљескавице, буреке и цигаре
 
Poslednja izmena:
a sto se ispaljivanja tice..cini mi se da sam ispalio 4 sanduka tromblonskih mina..koje trenutnih koje kumulativnih koje osvetljavajucih i jedno 30etak..popularnih "zolja" (64mm)a sto se municije tice..nemam pojma..ko ce to jos brojat..:eek: pocev od 7.62 pa do eto 30mm.."praga" ovo ono..j b ga
 
Ono sto je sigurno, posle vojske postanes bolji i jaci covek nego pre, i to za male pare!
Da rok traje dva dana, i dalje bi sluzenje bilo tesko, jer imas prvi i poslednji dan, a to je nesto sto ces da pamtis ceo zivot, u pozitivnom smislu naravno!
Slazem se.

Meni je 6 meseci u kasarni proletelo...ako je nesto bilo potesko, onda je to straza...nespavanje, mraz napolju, hladno...i da onaj pocasni vod...ja isao na sahranu da pucam...a kako je na saRani i sami znate...bolje da sam kamion istovarao (:
 
Tri meseca sam imao pesadijsku obuku, utom postao desetar, dosla mlada vojska pa sa njima obuka i prolete vojni rok...
Ali ljudi sta sam ja sve imao u vojsci... prvo poplave na Dunavu, pa umro Sloba, pa se raspala drzava, pa EXIT, i na kraju gasenje kasarne! To sad zvuci da je sve bilo zeznuto ali je stvarno proletelo. Ma samo kad se setim kako praga gruva, sve ostalo zanemarujem!
 
Ja bi hteo da poptišem ugovor za vojnika ako ne uspem da upišem VA... E sad jedan od uslova za vojnika po ugovoru jeste da odslužiš vojni rok sa oružjem.Ja sad iam 17 god. i nadam se da neće ukinuti služenje vojnog roka do moje dvaes prve,druge jer onda neću moći da postanem ugovorac,ili će se to sve poizmenjati,a onda će biti ogromna navala... NEMAM POJMA...
Ima neko neku ideju,predstavu...?? :think:
 
Ja bi hteo da poptišem ugovor za vojnika ako ne uspem da upišem VA... E sad jedan od uslova za vojnika po ugovoru jeste da odslužiš vojni rok sa oružjem.Ja sad iam 17 god. i nadam se da neće ukinuti služenje vojnog roka do moje dvaes prve,druge jer onda neću moći da postanem ugovorac,ili će se to sve poizmenjati,a onda će biti ogromna navala... NEMAM POJMA...
Ima neko neku ideju,predstavu...?? :think:

Moci ces ti da postanes ugovorac jer ce onda biti organizovana obuka samo za one koji zele da rade, znaci, raspisu konkurs za vojnike po ugovoru, prijavis se, prodjes sve testove i te gluposti i ajd na obuku.
 
Да ли су стриктни што се тиче старосног услова за пријем професионалних војника? Да ли би примили некога и са 32 године, ако у конкурсу стоји да је старосна граница 30?
 

Back
Top