Problemi, dileme i saveti

Ima da se kupi ali nije to taj za pušenje ,ovaj je potpuno bezopasan.Ima u Berlinu 500gr.6 €
Ja sam ga sejao ,bar sam probao i nije uspelo ništa.

DSCI0003.jpg
 
Poslednja izmena:
Imam problema sa tikvama ,odjednom su počeli listovi da se suše mada ja mislim da još nije vreme.
Pošto nemam iskustva sa time a želeo bih da ih imam zato pomoć gde sam pogrešio ili je to zato što su sejani u malo veće saksije a trebalo je u zemlju da budu.

DSCI0006.jpg
 
Imam jedan problem, nadam se da će neko odavde moći da mi pomogne. :)
Dakle, u martu ove godine sam dobila kalanhoju u saksiji. Stajala je na prozoru koji je okrenut ka istoku, i divno napredovala, cvetala i rasla i sve, baš sam se zaljubila u nju. Onda sam preko leta otišla kući, i ponela i cveće normalno, i i dalje je stajala na direktnoj svetlosti, ali je krajem avgusta počela da žuti na vrhovima pojedinih listova, tačnije počela da se suši iako sam je zalivala normalno kao i do tad. Onda sam se polovinom septembra preselila u stan u kom ni u jednom momentu nema direktne sunčeve svetlosti, jer zgrade blokiraju prozore. Ali ne prestaje da žuti, mada mi se čini da je usporila malo.

E sad, ne znam da li je to do svetla, ili do veličine saksije (biljka je recimo 3 puta veća od saksije, da li treba da je presađujem i kako da znam kada to treba da radim), ili nečeg trećeg.
Svaki savet je dobrodošao, i hvala unapred. :)
 
Moj ruzicnjak sluzi komsijskim macam kao WC. Kopaju i tu vrse nuzdu. Kopaju i tik uz koren ruze. Sada je pocelo i da smrdi. Sta da uradim,kakvu hemiju da primenim, da komsijske mace odbijem od mog ruzicnjaka, a i da macama ne naudim?
Uhvati ga ,slikaj ga i oglasi da ga poklanjas gratis ko zeli da ga udomi,Kad se javi prikladan ubacis ga u povecu kutiju i poklonis,,jedino to.
 
Koliko vidim ovaj deo foruma je posvećen biljkama, a meni je problem sa lukom. Nemam puno zasađeno, malo za vađenje kao mladi luk, a malo da se vadi kada se uglaviči.

Sad je problem što su se javili neki crvići u manjem broju kad je luk bio u fazi mladog luka, nalazili su se u samom centru biljke. Sad kada se luk glaviči se mogu naći u glavicama, ima ih u većem broju nego u proleće, ali sad se ne probijau do centra biljke.

Spomenuli su mi da je u pitanju lukova muva, jer se samo njena larva probija do centra biljke, dok se od nekih drugih mušica larve zadrže bliže površine.Ako je neko imao iskustva kako da obavim zaštitu hemijskim sredstvima, jer od bioloških se preporučuje poštovanje plodoreda, a nemam baš toliko mesta da bih obavila neko značajnije izmeštanje zasada luka.
 

Back
Top